Reksio το σκυλάκι - SEE RANK Reksio rozjemca (1977)

Αν σου πω οτι το παρακολουθουσα αλλα δεν ειχα αναρωτηθει/μαθει ποτε πως λεγοταν...
 
Το ανατολικό μπλοκ μας χάρισε μερικά τα πιο βωβά σε λόγια αλλά και πιο "φλύαρα" σε αγνά μηνύματα cartoons.
 
saboter είπε:
Το ανατολικό μπλοκ μας χάρισε μερικά τα πιο βωβά σε λόγια αλλά και πιο "φλύαρα" σε αγνά μηνύματα cartoons.
Δεν νομιζω να μπορουσε να ειπωθει καλυτερα. Πολυ ευστοχο σχολιο Sab!
 
Ὁ Ρέξιο, ὁ Μπόλεκ κι ὁ Λόλεκ ἦταν ἀπὸ τὰ ἀγαπημένα μου καρτούν!!! Ἡ ἐξαιρετικὴ μουσικὴ ὑπόκρουση δὲν συνόδευε ἁπλὰ τὶς ἱστοριοῦλες τους, ἀλλὰ ὑποκαθιστοῦσε ἐπάξια τὸν λόγο τῶν ἡρώων. Τὰ λιτὰ γραφικὰ δὲν μποροῦσαν νὰ συναγωνιστοῦν εὔκολα τὶς πιὸ πολύπλοκες τεχνικὰ παραγωγὲς ἀπὸ τὶς δυτικὲς χῶρες, ὅμως ἡ μουσικὴ στὰ πολωνικὰ καρτοὺν ἦταν κορυφαία. Πάντως, μέσα στὴν λιτότητά τους, οἱ χαρακτῆρες εἶχαν μεγάλη γραφιστικὴ ὁμορφιὰ καὶ οἱ ἱστορίες τους ἦταν ξεκαρδιστικές, πανέξυπνες, χαριτωμένες καὶ σφύζανε ἀπὸ ἀθωότητα καὶ ὑγεία. Ἰδανικὴ ψυχαγωγία γιὰ μπόμπιρες. Εὖγε στοὺς δημιουργοὺς τοῦ Ρέξιο, εὖγε καὶ στοὺς φίλους ποὺ τὸν τιμοῦν μὲ μηνύματα στὸ φόρουμ!
 
πωπω παλια συνεχεια το εβλεπα

τωρα γιατι εχουν χαθει και δεν τα βαζουν?
 
Αν δεν κάνω λάθος μόνο στο 902 το έπαιζαν. Είχε παιχτεί και σε κάποιο άλλο κανάλι;
 
Gogeta είπε:
Αν δεν κάνω λάθος μόνο στο 902 το έπαιζαν. Είχε παιχτεί και σε κάποιο άλλο κανάλι;
Ναι, παιζόταν και στο Junior's TV, όπως και ο Μπόλεκ και ο Λόλεκ.
 
Αυτα που εβαλες Θανο πραγματικα εχουν πολυ πλακα ειδικα αυτο με τις γατες και τους εξωγηινους !!! :rofl:

Επισης μου αρεσει πολυ αυτο που φανταζεται οτι παει ταξιδι στο διαστημα !!

[video=youtube;QQ44UYAkQ-4]http://www.youtube.com/watch?v=QQ44UYAkQ-4
 
μπολεκ κ λολεκ..μετα αυτο..

τωρα καταλαβα επιτελους γιατι ολοι οι πολωνοι ειναι μπεκρηδες..
 
Όμορφο minimal style και παλιό αγαπημένο cartoonaki
 
Το είχα ξεχάσει αυτό. Ωραία παιδικά δημιουργούσαν παλιότερα στην Πολωνία.
 
σκαναρα ενα εξωφυλλο απ τις βιντεοκασσετες που ειχαν κυκλοφορησει εχω τις περισσοτερες (αν οχι ολες)
attachment.php
 
Φοβερό σκυλάκι ο Ρέξιο! Θυμάμαι που συνήθιζε να κάνει πάντα πρωινή γυμναστική, θυμάμαι τη χαριτωμένη σκυλίτσα που ερωτεύτηκε, καθώς και το επεισόδιο με τους εξωγήινους που αναφέρθηκε, το οποίο είχε πραγματικά πολύ γέλιο. Μου έχει μείνει κι ένα επεισόδιο που γνωρίζεται με έναν σαν ρινόκερο νομίζω, ο οποίος κατέστρεφε ένα χωράφι με πατάτες που ανήκε στον ιδιοκτήτη του Ρεξ. Αρχικά τσακώνονται, αλλά μετά ο Ρεξ έχει την ιδέα να χρησιμοποιήσει τον ρινόκερο για το όργωμα του χωραφιού. Ο ρινόκερος τελειώνει τη δουλειά του πολύ γρήγορα σκάβοντας με τη μούρη του στο χώμα, και για ανταμοιβή μετά μπορεί να τρώει ελεύθερα πατάτες :) Γλυκό κι αθώο παιδικό.
 
μου αρεσε πολύ το σκυλακι Reksio...εβλεπα μερικές φορες τα κινουμενα σχεδια...
 
Πίσω
Μπλουζα