Retro συνάντηση

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

portarinos78

RetroActive
Joined
23 Ιουλ 2006
Μηνύματα
490
Αντιδράσεις
21
Μπορει να μη γνωριζομαι με κανενα απο τα μελη προσωπικα αλλα θεωρω οτι μπορω να αισθανομαι σαν στο σπιτι μου οποτε σερφαρω μεσα σ'αυτες τις σελιδες. Υπαρχει κατι οικειο και ασφαλως ενδιαφερον εδω μεσα. Παιρνοντας λοιπον το θαρρος εχω να προτεινω στο αμεσο μελλον και οποτε και αν αυτο θα ενδιεφερε αρκετο κοσμο, να οργανωναμε μια ημι-επισημη ρετρο συναντηση στο Βολο (για να σπασουμε και την αποσταση στη μεση για Αθηναιους και Θεσσαλονικεις) με εξασφαλισμενο μεγαλο χωρο, προβολη απο τα τοπικα μεσα, υποστηριξη απο το τοπικο πανεπιστημιο (Τμημα Δικτυων Η/Υ) και φυσικα πολυ πολυ τσιπουρο........... Θα μπορουσα να στηριξω προσωπικα μεγαλο μερος αλλα θα ηθελα να ξερω αν και ποση διαθεση υπαρχει απο τους υπολοιπους. Ο σκοπος μιας τετοιας συναντησης θα ηταν καθαρα για το γουστο μας και για ολους τους ενδιαφερομενους. Φυσικα ενα σχετικο κοστος (οικονομικο, χρονικο) για τον καθενα μας θα υπηρχε αλλα χαλαλι. Θα μπορουσε ο καθενας να εστηνε ενα ή περισσοτερα μηχανηματα και να οργανωναμε καποια φαση αναλογη με τα αγγλικα retro gatherings (οσο αυτο ειναι εφικτο). Για σκεφτειτε το......
 
Αν δεν είχα τόσες υποχρεώσεις θα ήμουν μέσα ....αλλά τώρα ...:animrolleyes:
 
Πολύ ωραία πόλη ο Βόλος, συνδυάζει και το Πήλιο...Νομίζω πως η Άνοιξη είναι η ιδανική περίοδος για εκδρομούλα στα μέρη σας.Καλή ιδέα portarinos78! :thumbup:
 
Πω πω θα έρθει το αμάξι μου πάλι στα μέρη του!!!!!!

ΜΕΣΑ - ΜΕΣΑ!!!!!!!!!
 
Τετοιου ειδους προτασεις ειναι παντα ενδιαφερουσες αν και προυποθετουν να εχουμε κατασταλαξει στο γιατι το κανουμε.

Θα ηταν οντως πολυ καλο να "σπασουμε" την αποσταση και να οργανωσουμε κατι τετοιο - φυσικα με τον τροπο που το περιγραφει ο φιλος portarinos δεν θα ειναι απλα μια συναντηση αλλα και ενα point οτι και καλα υπαρχουμε και διασκεδαζουμε ακομα με τον old fashion 80's way κλπ κλπ.

Προς το παρον - και αν θυμαμαι καλα - οι μονες προτασεις που εχουν πεσει ειναι να βρεθουμε με τα μηχανακια μας σε καποιο χωρο στην Αθηνα (οι ντοπιοι) και να τα βαλουμε ολα μαζι να δουλεψουν να μας ερθει κατι ... και η αλλη ενα ανεπισημο ταξιδακι στη Σαλονικη για γνωριμια και συσφιξη σχεσεων με τα παιδια εκει.

Η πρωτη προταση δεν εχει πραγματοποιηθει ακομα - περναμε μαλλον ολοι μια φαση επαγγελματικα δυσκολη ή απλα στριμοκωλη anyway ενω η δευτερη θα γινει τελικα αλλα σε πολυ "ατομικο" επιπεδο.

Τι θελω να πω ... θα θελα πολυ να βρεθω πχ στον ομορφο Βολο για ενα τετοιο gathering - ισως να ειναι (απο καποια σκοπια) και το αποκορυφωμα της εκφρασης του retromaniax - απλα δεν νομιζω οτι ειμαστε ακομα ετοιμοι.

Μενω στη τελευταια σου φραση "Για σκεφτειτε το..." :thumbup: γιατι οντως με exitαρει ενα τετοιο γεγονος - απλα προς το παρον δεν θα μπορουσα να ειμαι "μεσα" (και με χαλαει οντως).

Θα θελα να διαβασω και τη γνωμη του ΑΕΟΝ πανω στο θεμα.
 
Μαλλον Telamona θα πρεπει να σε γνωρισω στο νεοσμυρνιωτη και mega apple fan κουμπαρο μου για να σε ξεσηκωσει για ενα Σ/Κ Βολο. Μην ανησυχεις, θα οδηγησει αυτος μεχρι Βολο....:biglaugh:

Τελος παντων καταλαβαινω οτι οι επαγγελματικες-οικογενειακες-οικονομικες υποχρεωσεςι ολων μας ειναι αυξημενες αλλα δεν μιλησε κανεις και για κατι που θα γινει ετσι αβιαστα αυριο. Παντως με καλη θεληση, καταμερισμο ευθυνων και οργανωση ολα μπορουν να γινουν. Θα μπορουσε επισης να συνδυαστει με καποιο Amigathering αν και για κατι τετοιο δεν εχω ριξει ιδεα στο amigahellas. Οπως και να εχει ο σκοπος παντα ειναι η διασκεδαση μας, η καλυτερη γνωριμια αναμεσα σε ατομα που εχουν κοινα ενδιαφεροντα και η προβολη μιας εναλλακτικης χρησης της ρετρο τεχνολογιας κλπ.
 
Προσωρινά έχω μεγάλη αγάπη στον Βόλο και πολλές αναμνήσεις από την Μαγνησία, γιατί πέρασα εκεί μεγάλο κομμάτι της θητείας μου. Η ιδέα μου αρέσει και θα αποτελούσε καλή ευκαιρία ακριβώς για αυτό το γεφύρωμα της απόστασης στο οποίο αναφέρεσαι. Είναι κι αυτό μέσα στο πρόγραμμα των μελλοντικών εξορμήσεων...
 
Καλή η ιδέα σου αγαπητέ μου...δεν το κρύβω πως πριν καιρό είχα πρωτορίξει την ίδια ιδέα εδώ.Ελπίζω όπως είχα πει κάποια στιγμή,να βρεθούμε σε ένα χώρο με δικά μας στημένα micros και μουσική του 80s.Δύστυχος προς το παρών το βλέπω λίγο χλωμό,γιατί είμαστε φρεσκοπαντρεμένοι και ναι όντως πάντα τυχαίνουν διάφορες καταστάσεις που σε εκτροχιάζουν από τον σκοπό σου....Πιστεύω όμως πως θα άξιζε τον κόπο,πρώτον γιατί επιτέλους θα γνωριστούμε βρισκόμενοι σε ένα ρετρο χώρο,ότι καλύτερο,αλλά και αυτό θα έδινε μια δυνατή εικόνα του GRM τριγύρω,μιας και θα ακουγόταν σίγουρα αυτό και σε άλλα φόρουμ...
 
Ξαναριχνω τη προταση και περιμενω αντιδρασεις. Κι εγω ειμαι πνιγμενος στις υποχρεωσεις αλλα κατι θα γινει. Θα ειναι καλη φαση και πρωτης ταξεως ευκαιρια για αποκετρωση :D :D
 
Εγώ ως γνωστόν ευκαιρία ψάχνω να την κάνω οπότε....
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα