Retro Gaming Stores Σε Ελλάδα Και Κύπρο

Αρχικό ποστ

user είπε:
Καλημέρα σας, θα ήθελα να ξέρω αν Ελλάδα και Κύπρο παίζουν retro gaming stores. Αν ναι θα ήθελα να μου πείτε ποιά καθώς και που μπορώ να αποταθώ. Ευχαριστώ.
Το αν κάποια site είναι απαράδεκτα ή όχι σε θέματα τιμών καλύτερα να το αφήσουμε. Και παλιότερα είχε γίνει ανάλογη συζήτηση που κατέληξε σε καβγά.

Παρακαλώ μείνετε on topic
 
Παιδιά, θυμάμαι που την περασμένη άνοιξη, μιλώντας με τον ιδιοκτήτη του ELX, μου έλεγε πως ετοιμαζόταν να φύγει από τα Εξάρχεια (είδε και απόειδε ο άνθρωπος) και θα μετέφερε το μαγαζί στην Καλλιθέα, κοντά στον σταθμό του Ηλεκτρικού. Το μαγαζί στα Εξάρχεια είναι όντως κλειστό εδώ και καιρό όμως, ψάχνοντας στην περιοχή κοντά στον σταθμό της Καλλιθέας, δεν έχω βρει τίποτα. Έχει κανείς ιδέα ποια είναι η καινούργια διεύθυνση του;
 
Δεν νομίζω ότι έχει ανοίξει στην Καλλιθέα κάτι. Ελπίζω να γίνει κάποια στιγμή, με βολεύει κιόλας καθότι γειτονιά... :)

Το δε site του λειτουργεί και παραπέμπει ακόμα στα Εξάρχεια!
 
Το site όντως λειτουργεί, αν και έχει να ενημερωθεί καιρό... Το κατάστημα το ίδιο πάλι (τουλάχιστον πριν δύομισι μήνες που τσέκαρα τελευταία φορά) όχι! :p Ελπίζω να μη το κλείσει τελείως, έβρισκα πράγματα σε πολύ καλές τιμές εκεί...
 
Ηταν καλη κινηση αλλα νομιζω τα παιδια δεν ειχαν εμπειρια στο τσεκαρισμα των ρετρο μηχανηματων. Ετσι παρολο που στα προβληματικα δεχοντουσαν την επιστροφη χωρις αντιρησεις, απεκτησαν κακη mouth-2-mouth φημη.

Ελπιζω να ξανα-ανοιξουν το μαγαζι και με λιγη μεγαλυτερη προσοχη μπορει να παει καλα.

Και μιας και ο τιτλος ανεφερει και την Κυπρο...ειναι κανεις φιλος απο Κυπρο να μας πει τι παιζει με το RetroGaming στη Μεγαλονησο?
 
Ηταν καλη κινηση αλλα νομιζω τα παιδια δεν ειχαν εμπειρια στο τσεκαρισμα των ρετρο μηχανηματων. Ετσι παρολο που στα προβληματικα δεχοντουσαν την επιστροφη χωρις αντιρησεις, απεκτησαν κακη mouth-2-mouth φημη.
Με τα games για PC και XBox που αγόρασα δεν είχα πάντως κανένα πρόβλημα.
 
Μακάρι να ξαναανοίξει το ELX... Ειδικά τα παιχνίδια που είχε παλιά για PC, είτε κουτάτα είτε σε CD case ήτανε κορυφαία. Έχω πάρει από εκεί Dungeon Keeper, Ecstatica, Syndicate Wars, Little Big Adventure 2, Dark Forces 2 και πολλά πολλά ακόμα...
 
Παιδια καλησπέρα! Ξέρετε αν υπάρχει κάποιο αντίστοιχο κατάστημα στη Θεσαλλονίκη?
 
nikoladim είπε:
Παιδια καλησπέρα! Ξέρετε αν υπάρχει κάποιο αντίστοιχο κατάστημα στη Θεσαλλονίκη?
Ξέρω ένα παλιό υπόγειο κατάστημα με παιχνίδια που βρίσκεται στην Ίωνος Δραγούμη πάνω από την Εγνατία, μερικούς ακόμη παράλληλους δρόμους (είναι λίγο ψηλά δηλαδή). Νούμερο δεν έχω συγκρατήσει καθώς πάω στα τυφλά πλέον. Εκεί μέσα βέβαια γίνεται ο χαμός. Η αταξία σε όλο της το μεγαλείο. Έχει εκατοντάδες παιχνίδια, και διάφορα άλλα μέχρι και βιντεοπαιχνίδια σε μικρότερο βαθμό όμως. Την πρώτη φορά που πήγα έκανα καλή ψαριά. Βρήκα αξεσουάρ για το Game Gear σε άριστη κατάσταση. Έχει μερικά παιχνίδια για GG, Master System και NES. Αν σε βγάζει ο δρόμος προς τα κει ρίξε μια ματιά, μπορεί να βρεις κάτι καλό. Για άλλο δυστυχώς δεν ξέρω και ψάχνω κι εγώ.
 
Σε ευχαριστω πολυ Γιαννη!
 
johnny19818 είπε:
Ξέρω ένα παλιό υπόγειο κατάστημα με παιχνίδια που βρίσκεται στην Ίωνος Δραγούμη πάνω από την Εγνατία, μερικούς ακόμη παράλληλους δρόμους (είναι λίγο ψηλά δηλαδή). Νούμερο δεν έχω συγκρατήσει καθώς πάω στα τυφλά πλέον. Εκεί μέσα βέβαια γίνεται ο χαμός. Η αταξία σε όλο της το μεγαλείο. Έχει εκατοντάδες παιχνίδια, και διάφορα άλλα μέχρι και βιντεοπαιχνίδια σε μικρότερο βαθμό όμως. Την πρώτη φορά που πήγα έκανα καλή ψαριά. Βρήκα αξεσουάρ για το Game Gear σε άριστη κατάσταση. Έχει μερικά παιχνίδια για GG, Master System και NES. Αν σε βγάζει ο δρόμος προς τα κει ρίξε μια ματιά, μπορεί να βρεις κάτι καλό. Για άλλο δυστυχώς δεν ξέρω και ψάχνω κι εγώ.
Ώστε εσύ πήρες τον δεύτερο μεγεθυντικό φακό για το Game Gear! :p Όντως το μαγαζί τα σπάει και άνετα μπορείς να περιφέρεσαι στους διαδρόμους κανένα τρίωρο.
 
johnny_salonica είπε:
Ώστε εσύ πήρες τον δεύτερο μεγεθυντικό φακό για το Game Gear! :p Όντως το μαγαζί τα σπάει και άνετα μπορείς να περιφέρεσαι στους διαδρόμους κανένα τρίωρο.
Εμ...ναι και ενα ανταπτορα αυτοκινητου. Φοβερος ο χωρος παντως.
 
Πίσω
Μπλουζα