Retro Loading screens σε vectors

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.797
Αντιδράσεις
4.291
Ενας τυπος καθεται και μετατρεπει σε vectrors διαφορα loading screens απο παλια παιχνιδια και τα ανεβαζει σε μεγαλες αναλυσεις (σε bitmap μορφη - png)

ΕΔΩ

AticAtac_Poster_vectorized.png
 
ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ...

Τώρα μπορώ να τυπώσω τα posters για το retro gaming/computing room !!

Το έψαχνα πολύ καιρό !!

THANKSSSSSSSSSSSSSS !!
 
πολυ καλο,Oντως οτι πρεπει για posters.
 
Παιδιά, μην ψαρώνετε, εύκολο είναι! Υπάρχουν αρκετά προγράμματα (χρησιμοποιώ το Vector Magic Desktop Edition) για να μετατρέψετε ό,τι θέλετε!

Καλή δουλειά πάντως :)
 
Αν δεν πιξελιαζει δε λεει :)
 
Δεν εκανε τιποτα πρωτογνωρο. Απλα το εκανε εξαιρετικα καλα. Vectorize φιλτρα υπαρχουν απο το 90 φευγα στο Photoshop,Corel
 
Να πούμε επίσης, ότι μπορείτε να επιλέξετε και περισσότερα διανύσματα για μεγαλύτερη ανάλυση. Το συγκεκριμένο δείγμα πιο πάνω είναι ωραίο από αισθητικής πλευράς, αλλά έχει ξεφύγει από το πρωτότυπο - είναι derivative art. Οπότε έχετέ το υπ'όψιν αν θέλετε να κάνετε πόστερ.
 
λιγο ασχετο,αλλα εγω για διακοσμιση θα βάλω μαγνητάκια,κατι τέτοιο

il_fullxfull.75760825.jpg


il_fullxfull.69556959.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν με λέτε, υπάρχει κάποιο αντίστοιχο freeware πρόγραμμα;

Όλα αυτά που αναφέρατε είναι εμπορικά προγράμματα.

ΥΓ: έχω πει ποτέ ότι σιχαίνομαι τα sites που πετάνε και ένα URL πάνω σε μια πανέμορφη φωτογραφία;
 
Maddog είπε:
Δεν με λέτε, υπάρχει κάποιο αντίστοιχο freeware πρόγραμμα;Όλα αυτά που αναφέρατε είναι εμπορικά προγράμματα.
http://lmgtfy.com/?q=vector+convert+online

Να το αποτέλεσμα από το vector magic online:



Θα δεις ότι έχει καλή ποιότητα...

ΥΓ: έχω πει ποτέ ότι σιχαίνομαι τα sites που πετάνε και ένα URL πάνω σε μια πανέμορφη φωτογραφία;

A, όπως γνωστό και μή εξερεταίο φόρουμ; :D
 
Gryzor είπε:
A, όπως γνωστό και μή εξερεταίο φόρουμ; :D
Ναι, διαφωνώ και με το γνωστό και μη εξαιρεταίο forum στο κομμάτι αυτό. Το έχω συζητήσει και με τους admins ανοιχτά και φιλικότατα και φυσικά σέβομαι την διαφορετική τους άποψη. Άλλωστε αυτός με τις "περίεργες" απόψεις στο θέμα αυτό είμαι μάλλον εγώ...

Ας πούμε ότι το δικό μου πιστεύω είναι ότι στο Internet κάθε content που δημιούργησες κάνοντας χόμπι ή διασκεδάζοντας πρέπει να είναι "καθαρό" και κοινόχρηστο χωρίς περιορισμούς χρήσης. Μου αρέσει που αποκτά ένα είδος δικής του "ζωής", ανεξάρτητης από την αρχική επιθυμία ή ακόμα και την θέληση του δημιουργού. Στο internet οι τελικοί χρήστες καθορίζουν και την τύχη και την μακροβιότητα του κάθε είδους περιεχομένου. Και πραγματικά λίγη σημασία έχει για εμένα αν μετά από 10 χρόνια το βλέπει κάποιος και λέει "αυτό το έφτιαξε ο Maddog " ή "αυτό ανήκει στο τάδε site". Αρκεί που το ξέρω εγώ και μερικοί φίλοι. :)
 
Το γνωστο και μη εξαιρεταιο φορουμ δεν εχει καποιο κανονισμο υδατογραφησης.

Στο γνωστο και μη εξαιρεταιο φορουμ :D μας ερχονται παμπολα PMs του τυπου "το ταδε forum - blog - mail(??) εκλεψε τη φωτο μου, καντε κατι".

Να δειρουμε τους "κλεφτοκοταδες" δεν θελουμε :) οποτε προτεινουμε σε οποιον θελει να τα προστατευσει να τα υδατογραφησει. Μου φαινεται και ο Gryzor εχει ανεβασει watermarked pic.

Στις επομενες μερες θα δημοσιοποιησουμε υπο ποια αδεια (μαλλον CC) θα λειτουργει το RetroManiax και το RetroDB
 
Πάρα πολύ σωστά. Σαφώς και σέβομαι ακόμα περισσότερο την άποψη σας ακριβώς επειδή δεν την επιβάλλετε σαν υποχρεωτική.

Αλλά προτίμησα να σχολιάσω αυτό και όχι το tutorial χρήσης του Google που επέλεξε να μου δείξει ο Gryzor στο υπόλοιπο μήνυμα του. :p
 
:p

Nαι, έχω ανεβάσει με ένα υδατογράφημα (το avatar μου), αν και πολύ πιο διακριτικό. Δείτε το νήμα με τη συνέντευξη της Κοτσιώνη.

Μή μου πεις ότι το τιουτόριαλ δεν ήταν καλό :D
 
Πίσω
Μπλουζα