Retroid #8

Ειδα το πρωτοτυπο Lynx δεν το ειχα ματαξαναδει και μου εκανε εντυπωση, το "μια μερα στα arcades" πρεπει να μοιραζεται στα σχολεια για να μαθαινουν οι νεωτεροι.
Οπως και το αφιερωμα στο Αγορι!
Στεναχωρηθηκα με το πορισμα των Arcade VS LCD monitors.

Yπεροχη δουλεια ,το layout ειναι αψογο και επειδη ειναι τοσο καλο με πιανει το OCD μου και αν μπορουν τα τετραγωνακια με το avatar και το ονομα των reviewer να γινουν διαφανες.
Eνα μελος δεν εχουμε με ακρη σε εκδοτικη η εφημεριδα να το δουμε και τυπωμενο ,χαχα.
Παω για μελετη αργη και απολαυστικη.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Mε ένα ουσιαστικό σχόλιο μετά την κυκλοφορία του περιοδικού, να φανταστώ πως είναι το χειρότερο τεύχος και δεν αρέσει σε κανέναν;
 
Ούτε καν...
Δυστυχώς για να το διαβάσω πρέπει να κάτσω μπροστά στο κομπιούτερ, γιατί δεν έχω κινητό της προκοπής που να συνδέεται στο Internet...
Εκτός από την απουσία μου στη δουλειά, ο υπολογιστής είναι κατειλημμένος από τον πιτσιρικά κάποιες ώρες που είμαι στο σπίτι, οπότε και δεν προλαβαίνω να το διαβάσω...
Το συγκεκριμένο τεύχος, δεν το έχω διαβάσει ακόμα (μόνο το editorial έχω διαβάσει)...
Ευελπιστώ τις επόμενες μέρες να διαβάσω τα άρθρα που με ενδιαφέρουν τουλάχιστον... ;)
 
Mε ένα ουσιαστικό σχόλιο μετά την κυκλοφορία του περιοδικού, να φανταστώ πως είναι το χειρότερο τεύχος και δεν αρέσει σε κανέναν;

Σίγουρα, το να μην εμφανίζεται ούτε ένα ουσιαστικό σχόλιο στην ΚΟΙΤΙΔΑ του retroid δεν είναι καλό. Για κριτικές στα διάφορα ρετρογκρούπ του fb δεν μου καίγεται καρφί, αλλά το να μην υπάρχει feedback ΕΔΩ ΜΕΣΑ, πονάει. Σημαίνει ότι ούτε ΚΑΝ οι αναμνήσεις εκείνης της "Χρυσής Εποχής" δεν ζουν πλέον, και αυτό είναι ότι χειρότερο.
 
Ορθόν, ορθόν. Το είχα διαβάσει από μέρες το ουσιαστικότατο σχόλιο σου ;)
 
Επιτέλους βρήκα λίγο χρόνο και κάθισα στον υπολογιστή να διαβάσω το νέο τεύχος...

Πρώτα απ'όλα πήγα στην Αθήνα, Ομήρου 72 να βρώ τον Χρήστο "Αταριανό" Καραμούζη, να πάρω κανα παιχνίδι και αντ'αυτού, βρήκα ένα κατάστημα οπτικών... Τεσπα... Κάποιο τυπογραφικό θα έγινε... :p

Το αφιέρωμα στο "Αγόρι", μας ξαναγύρισε στη νιότη μας, τότε που περιμέναμε να έρθει η επόμενη εβδομάδα, να αγοράσουμε το νέο τεύχος, για να μάθουμε τις συνέχειες των αγαπημένων μας ιστοριών (και όχι μόνο)... Απλά λατρεία!

Πολύ όμορφες οι "ρετρό φλασιές" όπου γέλασα πολύ με το "Fascination", καθώς βρήκα πολύ ταιριαστή την παρομοίωση με soft σήριαλ του Alter (με το τηλεκοντρόλ) :biglaugh: (Οι μυημένοι ξέρουν)...

Και αφού βρισκόμαστε στον ερωτικό τομέα, στο αφιέρωμα Erotic Software, ανακάλυψα παιχνίδια τα οποία πραγματικά, δεν γνώριζα την ύπαρξή τους! :eek:

Κατά τα άλλα, τι να πρωτοαναφέρω: Wrestlefest, Bubble Bobble, Blood Money, τα εξαιρετικά reviews....

Το νέο τεύχος έχει κάτι για όλους και καλύπτει πολλά γούστα και εκτός υπολογιστών!
Μπράβο, για ακόμα μια φορά, στα παιδιά που γράφουν και ειδικά στον αρχισυντάκτη και DTP-man telonio, για την ακούραστη συνεισφορά του στην αναμόχλευση των αναμνήσεών μας και για το πανέμορφο αποτέλεσμα που βλέπουν τα μάτια μας σε κάθε σελίδα!!!

Well done guys! :clap:
 
Πρώτα απ'όλα πήγα στην Αθήνα, Ομήρου 72 να βρώ τον Χρήστο "Αταριανό" Καραμούζη, να πάρω κανα παιχνίδι και αντ'αυτού, βρήκα ένα κατάστημα οπτικών... Τεσπα... Κάποιο τυπογραφικό θα έγινε... :p

Δεν ανέβηκες στον πάνω όροφο. Εγώ βρήκα το Pitfall αυθεντικό που υπάρχουν πλέον μόνο 100 αντίτυπα και μάλιστα μου το άφησε μισή τιμή.
 
O Χρήστος Καραμούζης μου χάρισε έναν Atari ST. Του πήρα και συνέντευξη και θα την βάλω στο επόμενο τεύχος του Retroid. Του παρέγγειλα και έναν πάνθηρα που θα φέρει από το εξωτερικό στις αρχές του Σεπτέμβρη. Απορώ πως δεν τον βρήκατε, παίζει καραμούζα όλη ημέρα μέσα στο μαγαζί.
 
Για το επόμενο τέυχος ένας νέος φίλος με το άρθρο του προστέθηκε από το πουθενά. Όποιος επιθυμεί να συμμετέχει στο επόμενο τεύχος με το άρθρο του ας έρθει σε επικοινωνία μαζί μου.
 
Πίσω
Μπλουζα