[Review] Captain Quazar 3DO

pitsunami

RetroAdept
Joined
22 Αύγ 2007
Μηνύματα
838
Αντιδράσεις
13
Μόλις πάρει κανείς το κουτάκι του παιχνιδιού στα χέρια του,βλέπει έναν τύπο με τελείως βλακώδη φάτσα να φιγουράρει και το σκέφτεται κανείς να το δοκιμάσει...anyway αφού το πετάς μέσα στο 3DO ξεκινάει η εισαγωγή η οποία ξεκινάει σε στύλ ήρθε το τέλος του κόσμου...χρειαζόμαστε έναν ήρωα...κτλ... και εκεί πετάγετε ο captain με ένα videoclip να ποζάρει κτλ.

Όταν μπείς στο παιχνίδι όμως ο χαζοχαρούμενος κάπτεν εξοπλίζεται και ανατινάζει τα πάντα στον διάβα του. Τεράστιες πίστες γεμάτες παγίδες και μερικές αποστολές. Οπτική 3/4 και χαρακτήρες με πολύ καλή κίνηση και γραφικά αλλά και άφθονο χιούμορ...

Σκοπός του παιχνιδιού απλός, kill whatever moves! Μαζέυεις πληροφορίες από κρατούμενους με κωδικους που μεταφέρουν τον κάπτεν σε κρυφές περιοχές, αλλά χρειάζετε προσοχή στα πυρομαχικά μιας και είναι περιορισμένα!

Πολύ απλά το captain quazar είναι γεμάτο δράση και ευχάριστο gameplay.

Το θεωρώ ένα από τα καλλίτερα παιχνίδια στο 3DO.

Η εισαγωγή: (sorry για τα γερμανικά,δεν βρήκα άλλη)

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=8GFj6hPa3A0]YouTube - Captain Quazar

capqboxf.jpg


cqzr.gif
 
Θυμαμαι οτι το ειχα στο PC.

Παω να το εντοπισω ωστε να συγκρινω τις 2 εκδοσεις.

(Ρε σε εψαχνα τη Παρασκευη :) )
 
Κατι παιχτηκε παντως με το video clip γιατι το δειχνει ως μη διαθεσιμο.
 
το επαιξα στο 3do emulator στο pc ωραιο παιχνιδακι
 
Ειναι η ιδεα μου ή φερνει αρκετα σε Freddy Hardest (ο πρωταγωνιστης) ???

Σε σημειο που θα μπορουσε να πει καποιος οτι θα μπορουσε να λεγεται Freddy Hardest 3D ???

capquanv4.gif


freddy%20hardest.png


freddy%20hardest.png
 
Πολύ σωστή παρατήρηση!

Ενδέχεται και να μην είναι τυχαία η ομοιότητα, αλλά με ελάχιστες πιθανότητες ομολογουμένως. Χρειάζεται διερεύνηση...

Nemo είπε:
Ειναι η ιδεα μου ή φερνει αρκετα σε Freddy Hardest (ο πρωταγωνιστης) ???

Σε σημειο που θα μπορουσε να πει καποιος οτι θα μπορουσε να λεγεται Freddy Hardest 3D ???
 
:animeek: ίδιος φτυστός είναι!

@wally δυστηχώς δεν κατάφερα να έρθω...με έφαγε η δουλειά! :angry:

@τελ δεν ξέρω γιατι δεν το βγάζει!Το έχω βάλει δύο φορές!
 
Πίσω
Μπλουζα