Review Lemmings

telonio

Immense Cult RetroFigure
Joined
19 Ιουλ 2006
Μηνύματα
4.515
Αντιδράσεις
2.361
Review Lemmings (1).jpg

Review Lemmings (2).jpg

Review Lemmings (3).jpg

Review Lemmings (4).jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το review υπάρχει στο 2ο τεύχος του Phoenix - όπου για το συγκεκριμένο το είχα γράψει.

Εδώ σας το παρουσιάζω με διαφορετικό γραφικό layout.
 
Άπειρες ώρες σπαζοκεφαλιάς στην Amiga 500. Πριν από λίγα χρόνια έπεσε στα χέρια μου μια έκδοση για το PSP με (λογικά) βελτιωμένα γραφικά και ήχο. Όχι όμως πιστή στην αρχική έκδοση της Amiga.

Άνερα από τα πιο πρωτότυπα παιχνίδια της εποχής.
 
Πολύ διασκεδαστικό παιχνίδι. Το είχα στο SEGA! Μικρός δεν ήξερα, οτι βασίζεται σε θρύλο για την Λεμουρία..
 
Μπράβο Τelonio !! ("τζάμι" και το layout :) )

Το παιχνιδάκι φυσικά "τα σπάει", και δικαίως σάρωσε στις βαθμολογίες όταν πρωτοβγήκε...

Προσωπικά ποτέ δεν περίμενα να δω παιχνίδι με θέμα τα Lemmings !! (οι μόνες "εγκυκλοπαιδικές" ας τις πούμε γνώσεις που είχα για τα Lemmings, ήταν απο παλιό τεύχος Μίκυ Μάους της περιόδου των 80s... :D )
 
Απιστευτο, αλλα μολις αυτη τη βδομαδα ξεκινησα (σοβαρα) πρωτη φορα να παιζω λεμμινγκς!!

στο παρελθον ισα ισα ειχα παιξει πρωτες πιστες απλα για να δω τι ειναι

Τελωνιε μου αρεσουν πολυ τα layout σου :bow: :hurrah: αλλα εκει που απο πισω εχει ασπρο δε μπορω να διαβασω τι λεει; :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Έκανα μια ελαφριά ανανέωση στα μπλε πλαίσια ώστε να γίνει το κείμενο πιο ευδιάκριτο.
 
Eχτες εκλεισαν [edit] 20 χρονια απο τη πρωτη κυκλοφορια των Lemmings!

Παρακολουθηστε το συντομο ρεπορταζ

Μιλαει ο Dave Jones, o Gary Timmons, εχει πλανα απο την DMA και απο Amigas...
 
Διόρθωση, 20 ήταν.

Dave Jones ΘΕΟΣ όπως πάντα, μη ξεχνάμε και το Menace, Blood Money, Grand Thief Auto
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
πειράζει που παίζω πάλι lemmings και είμαι στην 87 πίστα; ;-)
 
Πίσω
Μπλουζα