RIP Athens Hilton

AEON

Retromaniax Founder
Διαχειριστές
Joined
6 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.797
Αντιδράσεις
1.766
Απο τα πιο Ιστορικά ξενοδοχεία στην Ελλάδα!

Το κτήριο αυτό έχει φιλοξενήσει τεράστιες προσωπικότητες απο όλο το πλανήτη.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Εμείς όταν μέναμε Αθήνα και από Χολαργό πηγαίναμε στους θείους μου στα Πατήσια (συνήθως με ταξί) περνούσαμε συνέχεια απ' έξω απ' το Χίλτον. Ήταν απ' τα πρώτα πολυτελή κτίρια που είχα δει. Το θυμάμαι και είναι απ' τις πρώτες μου αναμνήσεις. Σαν όνειρο θυμάμαι που είχαμε πάει ένα μεσημέρι στο cafe bar (Galaxy το έλεγαν το έμαθα πρόσφατα) οι γονείς μας για καφέ εμείς παγωτό προφανώς (πρέπει να ήταν ανοιξιάτικο μήνα σαν όνειρο το θυμάμαι όπως προανέφερα)...
 
Εμείς όταν μέναμε Αθήνα και από Χολαργό πηγαίναμε στους θείους μου στα Πατήσια (συνήθως με ταξί) περνούσαμε συνέχεια απ' έξω απ' το Χίλτον. Ήταν απ' τα πρώτα πολυτελή κτίρια που είχα δει. Το θυμάμαι και είναι απ' τις πρώτες μου αναμνήσεις. Σαν όνειρο θυμάμαι που είχαμε πάει ένα μεσημέρι στο cafe bar (Galaxy το έλεγαν το έμαθα πρόσφατα) οι γονείς μας για καφέ εμείς παγωτό προφανώς (πρέπει να ήταν ανοιξιάτικο μήνα σαν όνειρο το θυμάμαι όπως προανέφερα)...

Παλιότερα το café-bar/restaurant του Χίλτον το λεγόταν "Βυζαντινό".

Μια Προσωπική εμπειρία απο το Χίλτον:

Δεν θα ξεχάσω ποτέ την εικόνα (αρχές 1990 αν θυμάμαι καλά) όταν είχα δεί στην είσοδο του Χίλτον τον πανύψηλο Σον Κόνερι!
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πίσω
Μπλουζα