Saved!!! Amstrad FD-1 External Drive

vangel

Banned
Joined
26 Ιαν 2009
Μηνύματα
168
Αντιδράσεις
5
Και εκεί που τριγυρνούσα σαν junkie στο παζάρι είδα κάτι να ξεχωρίζει από τη στοίβα... "Δεν είναι δυνατόν" είπα από μέσα μου. Δίπλα του ήταν ένα laptop με σπασμένη οθόνη...Δεν έπρεπε να καρφωθώ... οπότε ...

-Πόσο το έχεις το laptop; ρώτησα...

-20 ευρώ.. μου είπε.. Έχει κάτι σπασιματάκια αλλά δουλεύει κανονικά...

-Είναι σπασμένη η οθόνη... λέω.. Θέλει πολύ δουλειά. (προσπαθούσα να αποφύγω το βλέμμα μου από το fd-1...)

-Πόσα δίνεις; Μου λέει.. 10 ευρώ του απαντάω.

-Φύγε δεν δίνω laptop για 10 ευρώ. (είπε νευριασμένος)

-Να σου δώσω τότε 5Eυρώ για το μετασχηματιστή;

Αν και φαίνεται καμμένος. :p :p:p:p

-Πάρτον... μου είπε... :D :D:D

Έτσι λοιπόν απέκτησα το αξιολάτρευτο αυτό fd-1 το οποίο δουλεύει κανονικά βάζοντάς το στο ρεύμα. Δεν μένει παρά το καθάρισμα και αλλαγή ιμάντα. :cool: Παραθέτω φωτό και μόλις το κάνω κουκλί θα επανέλθω με καινούργια φωτό. Θα το κάνω "as new".

picture.php
 
Ελα εσυ ησουν......

Τον ξερω τον μπαρμπα Τασο και περασα το απογευμα και μου ελεγε για το πως ξεφορτωθηκε το drive.
icon10.gif


Μου ελεγε το'χα 9 μηνες δεν το διωχνα με τιποτα ,ωσπου ηρθε ενας του πασαρω το λαπτοπ μπροστα για δολωμα και τον αφηνω να νομιζει οτι ειναι μετασχηματιστης.

Μου λεει το πηρα μισο ευρω, το εδωσα 5 και 2 να μου ελεγε το εδινα,amstrad ειναι........
icon10.gif


.

.

.

.

Καλη αγορα παντως το external drive ειναι απο τα περιφερειακα που γραφουν αmstrad και μου λειπουν.

Ειμαι υπερηφανος κατοχος Modulator. :D
 
Οταν θα παω VangelI στο παζαρι, θα σου φερω ενα Σπεκτρουμακι...λαλαλαλα :D
 
ΕΛΕΟΣ!!!!!! Μονο εγώ δε βρίσκω τίποτα!!! Ολα πρέπει να τα αγοράσω! :(
 
lol Aardvark

Rygar τα πάντα βρίσκεις απλά θέλει τρέξιμο πρωι πρωι με την αυγή και κάθε Κυριακή ;)

Σήμερα είδα και κάποιους junkies σαν εμένα που στοίβαξαν καμμιά 15αριά Pixel.

Ελπίζω να είναι από εδώ μέσα και να έχουμε κανά scan ;) :p

picture.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΠΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ! καλα ρε. τι ωρα πηγες εκει;;; απο το χαραμα; μαζι στησατε τον παγκο;

καλοριζικο παντως
 
Πίσω
Μπλουζα