Screams of a winter night (1980)

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας RIO
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης

RIO

Retro Horrormaniac
Joined
12 Νοέ 2009
Μηνύματα
22.545
Αντιδράσεις
76.205
Απλοική αλλά με ενδιαφέρουσα ατμόσφαιρα, ταινία τρόμου που γυρίστηκε με ελάχιστο προυπολογισμό, από σπουδαστές κινηματογράφου. Μια παρέα νέων πηγαίνει σε ένα απομονωμένο εξοχικό στα βουνά, για να περάσει λίγες μέρες.

Το βράδυ γύρω από το τζάκι, θα αρχίσουν διηγούνται τρομακτικές ιστορίες (για αστικούς μύθους). Μια κοπέλα όμως, θα πανικοβληθεί και παρά τις προσπάθειες των άλλων να την ηρεμήσουν, εκείνη θα επιμείνει να φύγουν, γιατι έχει κάποιο κακό προαίσθημα για το μέρος. Σύντομα και τα υπόλοιπα μέλη της παρέας, θα διαπιστώσουν πως δεν είναι μόνοι τους... Όχι κάτι το ιδιαίτερο, αλλά αξίζει μια προσπάθεια κυρίως από τους λάτρεις των φτηνών b-movies....

[edit] dead picture [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Που την θυμηθηκες αυτη ρε θηριο.Γουσταρω τρελα τετοιες ταινιες χαμηλου μπατζετ.θυμιζει σαν ιστορια το evil dead και ολοι λογικα θα ξερουν τους αστικους μυθους που δηιγουνται οι πρωταγωνιστες.Ειδικα αυτον που η κοπελα ειναι στο αμαξι και ακουει βηματα πανω στην οροφη και ειναι κρεμασμενος ο γκομενος της κτλ.Αυτο υπαρχει και στην ταινια urban legends 1(αρκετα καλη ταινια και αυτη).Δυστηχως ολοι εθαψαν το screams of winter night και αυτο ειναι λαθος γιατι ηταν απλα μια προσπαθεια οπως εγραψες και συ απο σπουδαστες κινηματογραφου και τιποτα παραπανω.Κακως για μενα που πηρε τετοιες κριτηκες.καλα που μου την θυμησες θα ψαξω στην συλογη μου να την βρω και να την ξαναδω.
 
metalcandyman είπε:
Που την θυμηθηκες αυτη ρε θηριο.Γουσταρω τρελα τετοιες ταινιες χαμηλου μπατζετ.θυμιζει σαν ιστορια το evil dead και ολοι λογικα θα ξερουν τους αστικους μυθους που δηιγουνται οι πρωταγωνιστες.Ειδικα αυτον που η κοπελα ειναι στο αμαξι και ακουει βηματα πανω στην οροφη και ειναι κρεμασμενος ο γκομενος της κτλ.Αυτο υπαρχει και στην ταινια urban legends 1(αρκετα καλη ταινια και αυτη).Δυστηχως ολοι εθαψαν το screams of winter night και αυτο ειναι λαθος γιατι ηταν απλα μια προσπαθεια οπως εγραψες και συ απο σπουδαστες κινηματογραφου και τιποτα παραπανω.Κακως για μενα που πηρε τετοιες κριτηκες.καλα που μου την θυμησες θα ψαξω στην συλογη μου να την βρω και να την ξαναδω.
Χαίρομαι πολύ που την έχει δει και άλλος! Συνήθως, οι παλιές ταινίες τρόμου σνομπάρονται από το κοινό, παρόλο που μπορείς να βρεις σε αυτές, αληθινά διαμαντάκια! Αποδεικνύεις, οτι το έχεις ψάξει πολύ καλά το είδος... :)
 
Οντως το εχω ψαξει παρα πολυ φιλε rio.οπως εγραψα και σε ενα αλλο θεμα προτιμω χιλιες φορες να βλεπω τετοιες ταινιες που γεινονται με ελαχιστα λεφτα παρα διαφορες γνωστες σαν ονομα που μετα απο μια,δυο αντε τρεις συνεχειες που οντως αξιζουν αρχιζουν και εκμεταλευονται απλα το ονομα και κυκλοφορουν και αλλες σαφως υπερεκτημημενες.π.χ hellraiser που ξεκινησε καλα αλλα μετα καταντησε αηδια οπως και αλλες πολλες ταινιες που δεν αξιζει να αναφερω.
 
Πολύ καλογυρισμένο φαίνεται, ιδίως για "φοιτητική" δουλειά.
 
παιδιά....ΜΙΑ είναι η ταινία του είδους... "

" :P
 
Mother's Day 1980 (παλιό και αγαπημένο)
 
Aπόσπασμα από την ταινία...

[edit] Ο λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί εξαιτίας πολλαπλών ειδοποιήσεων από τρίτους για παραβιάσεις πνευματικών δικαιωμάτων [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα