SEGA Games Catalog for Master System

stayros

Moderator
Διαχειριστές
Joined
16 Νοέ 2011
Μηνύματα
7.716
Αντιδράσεις
1.816
Ειπα να ξαναενεργοποιησω μετα απο παρα πολυ

καιρο τις δυο πρωτες κονσολες μου (Master System & Mega Drive)

και να επιδοθω σε ρετρο gaming. :)

Ανοιγοντας το κουτι του Master System κατω απο τα cartridge

βρηκα εναν Αγγλικο δισελιδο καταλογο παιχνιδιων για Master System


και μια σελιδα απο το περιοδικο Computer Games με διαφημιση της SEGA!!!! :d@redevil

Τα σκαναρισα και σας τα παρουσιαζω... :D

Το εξωφυλλο του καταλογου

attachment.php


Το εσωτερικο

attachment.php


attachment.php


Το οπισθοφυλλο του καταλογου

attachment.php


Και εδω η σελιδα απο το περιοδικο Computer Games.

Η οποια επειδη ειναι λιγο πιο μεγαλη απο μεγεθος Α4

η μερια που ειναι η διαφημιση της SEGA σε 2 μερη. :)

attachment.php


attachment.php


attachment.php
 
Ωραιος Σταυρο αψογος για ακομα μια φορα.Ας βλεπουμε τετοια Retroπραγματακια και ας ειναι και sega:diablotin:
 
metalcandyman είπε:
Ωραιος Σταυρο αψογος για ακομα μια φορα.Ας βλεπουμε τετοια Retroπραγματακια και ας ειναι και sega:diablotin:
Ευχαριστω Βασιλη μου...να εισαι καλα! :thumbup:

:headbang: :headbang:SONIC RULES!!!!! :headbang: :headbang:

attachment.php
 
XAXAXAXA, τώρα τον πέθανες τον Μπιλάκο! :bow:
 
Μια χαρα το πατησα και με ηρθε νταμπλας:animeek:
 
Και μένα η πρώτη μου κονσόλα ήταν το Master System II, ενώ οι πρώτες μου επαφές με αυτόν τον κόσμο έγινα με αυτήν, το Master System 1 μιας φίλης, το Master System III της κολητής μου και το Mega Drive I των ξαδερφιών μου. Και φυσικά ο Sonic είναι από τους αγαπημένους μου ήρωες. :wub: :wub: :wub:

(Ακόμα και τώρα δεν τρελαίνομαι για τα Nintendo, αλλά όχι επειδή για το αν ήταν καλύτερα ή όχι, αλλά γιατί δεν είχα σχεδόν καμία επαφή με αυτά. Το πρώτο Nintendo με το οποίο ασχολήθηκα ήταν το Nintendo 64 των ξαδερφιών μου, που αντικατέστησε για λίγο καιρό το PS, το οποίο με τη σειρά του είχε αντικαταστήσει το Mega Drive. Τελικά καταλλήξαμε με PS2... :) )
 
Δεν ξέρω γιατί αλλά αυτό το πλέγμα με τα τετραγωνάκια που υπάρχει στο background σχεδόν όλων των εντύπων σχετικά με το Master System καθώς και σε πολλά box artworks της κονσόλας μου αρέσει πολύ. Είναι τόσο χαρακτηριστικό που ακόμα και αν δεν προσέξεις τις εικόνες ή τους τίτλους ξέρεις ότι πρόκειται για έντυπο σχετικά με το Master System.

ΥΓ: Αυτός ο Sonic όντως rules. Ο άλλος ο πρασσινομάτης-ενοχλητικός-παρλαπίπας-ποζεράς είναι που sucks.
 
Ωραιος Σταυρο!! και ο καταλογος σε καλη κατασταση!! ΑΛΛΑ ΤΙ POWER OF BLUE KAI SONIC RULEZ ΚΑΙ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ!!!!???? :p

POWER OF RED

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΙ NINTENDO!!!! :D
 
Υπηρξε ποτε master system με ενσωματωμενο το hang on?Μπραβο για το σκαναρισμα.Χαρακτηριστικα οντως τα τετραγωνακια απο τα κουτια των παιχνιδιων.
 
Σε εμενα δεν ειναι ακριβως "ενσωματωμενο". Εχω αυτη την εκδοση του ms1. Το ms1 εχει πολλες και διαφορες εκδοσεις, εγω εχω μια που μολις το ανοιγεις βγαζει "boot screen version 1.κατι " ή καπως ετσι χωρις παιχνιδι στην μνημη, εχω ενα που εχει ενα φιδακι νομιζω στη μνημη και ενα με alex kidd. Το hang-on ηταν στο δευτερο νομιζω, απεξω το κουτι γραφει "arcade hit Super Hang-on included" και εχει μεσα μια καρτουλα (οχι cartidge) με το hang-on. Aλλα τα ενσωματωμενα παιχνιδια νομιζω οτι ηταν διαφορα, οπως missile command κτλ αναλογα την εκδοση, οποτε μαλλον υπαρχει και με ενσωματωμενο το hang-on.
 
Ajax87 είπε:
Ωραιος Σταυρο!! και ο καταλογος σε καλη κατασταση!! ΑΛΛΑ ΤΙ POWER OF BLUE KAI SONIC RULEZ ΚΑΙ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ!!!!???? :p
POWER OF RED

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΙ NINTENDO!!!! :D
Ααααα...Αιαντακο,εδω θα τα χαλασουμε...

με τον Sonic ειμαστε κολληταρια!!!! :D :p

attachment.php
 
Sonic καλος μονο νεκρος :diablotin:

 




ddd.jpg
 
Βασιλαρα δεν ξηγιεσαι ενταξει...:mad:

Don't mess with Sonic!!!... :tease: :biglaugh:
attachment.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
sonic-was-in-a-car-accident-sonic-the-hedgehog-5766778-520-500.jpg

Ο Sonic πεθανε τον πατησε το Corsa!! :D
 
Kαλα ετσι οπως εχει εξελιχθει το θεμα παει υποψηφιοτητα για thread της χρονιας! :award:
 
Ajax87 είπε:
Ωραιος Σταυρο!! και ο καταλογος σε καλη κατασταση!! ΑΛΛΑ ΤΙ POWER OF BLUE KAI SONIC RULEZ ΚΑΙ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΣ!!!!???? :p
POWER OF RED

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΙ [erase]NINTENDO[/erase] ATARI!!!! :D

 
Πάντα οι κατάλογοι των παλιών κονσολών είναι πολύ όμορφοι. Ειδικά οι ελληνικοί.
 
@DINO

Ρε συ Ντινακο....τωρα το ειδα.... :eek: ....με 1,5 χρονο και κατι καθυστερηση....:burn:

Δεν παιζεσαι..... :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

johnny19818 είπε:
Πάντα οι κατάλογοι των παλιών κονσολών είναι πολύ όμορφοι. Ειδικά οι ελληνικοί.
Οντως,οι καταλογοι -ειδικα του ρετροgaming και των παιχνιδιων - εχουν αυτο το "κατι"!!!!:dribble:
 
Πίσω
Μπλουζα