Sega Mega Drive βίντεο παρουσίαση

johnny19818

Retromaniax Thread Excavator!
Joined
18 Απρ 2010
Μηνύματα
7.711
Αντιδράσεις
1.941
Τι να πει κανείς για το Mega Drive; Μεγάλη ποικιλία παιχνιδιών, πολλά καλά αλλά και αρκετά χαμηλότερης ποιότητας σε σχέση με το SNES με το οποίο πολέμησε πολύ εκείνη την εποχή. Πολλά περιφερειακά επίσης όπως το MS Converter, Mega CD, 32x και δε συμμαζεύεται. Μεγάλο φάουλ το 3κουμπο χειριστήριο αν και μελλοντικά άλλαξε σε 6κουμπο καθώς fighting games όπως τα Mortal Kombat, Street Fighter είναι αδύνατο να παίξεις. Το πρώτο μοντέλο ποτέ δεν το έχω δει από κοντά. Μόνο ένα Genesis έχω δει που είχε ένας συμμαθητής μου που ζούσε στην Αμερική.

Υ.Γ Πολύ καλή επιλογή το Aladdin για παρουσίαση!!
 
ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ ΤΟ MEGA DRIVE ΣΑΣ ΕΧΩ ΜΙΑ ΕΚΠΛΗΞΗ!

Πριν καιρο ειχα αναφερει για ενα νεο τιτλο που αναπτυσετε για το Mega Drive απο την Watermelon ονοματι Project Y. Εχθες δοθηκε στην δημοσιοτητα το νεο ονομα (Paprium) και trailer του παιχνιδιου που φερνει κατι απο τα παλια!

Σελιδα : www.paprium.com

Trailer :

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καταπληκτικό φαίνεται Λεωνίδα. Beat'em up όπως παλιά!! Ξέρεις από που μπορεί να το προμηθευτεί κάποιος;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

1@DarkSynbios[/USER] Διάβασα τη διαδικασία αλλά δεν κατάλαβα τη διαφορά της έκδοσης classic από του limited :(
 
Η Limited edition θα ειναι μια συσκευασια οπως τις γνησιες με το μπλε φοντο με πολλα εξτρα. Η απλη θα ειναι ακριβως οπως τις πρωτες με τα τετραγωνα. Για μενα παντως καλο ειναι να παρεις την limited.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
DarkSynbios είπε:
Η Limited edition θα ειναι μια συσκευασια οπως τις γνησιες με το μπλε φοντο με πολλα εξτρα. Η απλη θα ειναι ακριβως οπως τις πρωτες με τα τετραγωνα. Για μενα παντως καλο ειναι να παρεις την limited.
Χμ... προσωπικά μου αρέσει πιο πολύ το παλιό design των κουτιών του Mega Drive. Βέβαια αν έχει πολλά εξτρά αλλάζει το πράγμα.
 
Όμορφη παρουσίαση για την καλύτερη 16bit παιχνιδομηχανή. Για το νέο παιχνίδι, αν είναι να μπει κάποιος στον κόπο (και φυσικά στα έξοδα) να το αγοράσει, καλύτερο είναι (από συλλεκτική άποψη) να πάρει την περιορισμένη έκδοση.
 
Πίσω
Μπλουζα