Sega Saturn Συλλογη Games

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.886
Αντιδράσεις
3.882
Αυτη ειναι η φτωχη πλην προσεκτικα διαλεγμενη με favourites συλλογη μου απο αριστερα προς τα δεξια εχουμε


1)allien trilogy



2) virtua fighter



3)quake



4)tomb raider



5)resident evil



6)bubble bobble also feautering rainbow islands



7)discworld 2



8)magic karpet



9)blazing dragons



10)virtua racing



11)bomberman



12)doom



13)hulk



14)discworld 1



15)x-men children of the atom



16)frankenstein



17)daytona usa championsip



18)wrestlemania the arcade game (γνωστο απο το mame)



19)atlantis



20)Die Hard arcade


 


Nα πω για οποιον δεν γνωριζει οτι τα DISCWORLD ειναι φοβερα adventures με καταπληκτικο humor.





attachment.php
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κοντα 4 χρονια μετα η τεχνολογια προχωρησε και ετσι βγηκε καλυτερη φωτο,ανεβηκε σε αλμπουμ εφυγε απο imageshack


και ανανεωθηκε η συλλογη με το 20 και αγαπημενο κομματι που ειχα αγαπησει στα μπλιμπλικαδικα!!


 





 
Πολυ ωραια συλογη με πολλα αγαπημενα παιχνιδια.Δυστηχως παρα την ισχυ του και της προδιαγραφες του το saturn δεν καταφερε να πρωταγωνιστιση.Φοβερα τα Discworld και με απιστευτο χιουμορ οπως ειπες και συ.Φυσικα βγαζω απεξω το απαισιο τερατουργημα discworld noir.
 
Όντως τα δύο πρώτα Discworld είναι φοβερά, όπως άλλωστε και το Blazing Dragons το οποίο επίσης έχεις. Μπράβο για την πολύ καλή συλλογή σου Aardvark. Έχεις σκοπό να μεγαλώσεις την συλλογή;
 

Οχι ιδιαιτερα ,απο το '07 μονο το Die Hard εχω παρει και αυτο γιατι το ηθελα πολυ λογω των arcades,βασικα δεν το εχω πολυσκεφτει ,νομιζα οτι τα εχω τα περισσοτερα απο οσα ηθελα αλλα καποια στιγμη θα στραφω ebay τωρα που μου το λες.


Oλα τα παραπανω ειναι απο καταστηματα Ελλαδα..



Θα ηθελα Warcraft,final fight revenge..



Ευχαριστω για τα καλα λογια.


 


Edit:Το blazing fragons δεν εχω καταφερει να του δωσω τον χρονο που απαιτει,τα δυο discworld τα ερωτευτηκα,τα ειχα παρει 99-00 και ηταν απο τα πρωτα μου αdventures.



 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Warcraft ευκολάκι, Final Fight Revenge υπάρχει μόνο Γιαπωνέζικο και σε εξωφρενική τιμή.

Ωραία συλλογή πάντως, με αρκετά "δυνατά" κομμάτια. :)
 
Πανέμορφα, εμένα η τελευταία - Saturn - αγορά είναι αυτό...αλλά μια που αναφέρθηκε και το Die Hard Arcade έχω να σας παρουσιάσω δυο ακόμα αγορές μου (πρόσφατες) :

(1) Sega stv games 3 pieces S-tv sega jamma arcade cartridges (Final Arch, Decathlete και Winter Heat)

(2) BASE ST-V SEGA + CARTUCCIA DIE HARD ARCADE JAMMA.

Maddog θυμάσαι την Annie ? LOL ? :D

Το STV συνδεδεμένο στο supergun στην TV και με το Die Hard μέσα, αποτελεί την πλέον αγαπημένη απασχόληση των 2 αγοριών μου ! Εγγυημένη baby sitter !! LOL !! :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μην λες αυτο το ονομα! Θα σκασει μυτη και εδω μεσα και θα ειμαστε να αλλαξουμε url για να γλυτωσουμε :)
 
Geoanas δεν παύεις να εκπλήσσεις. Ωραίες αγορές! :)

Και εγώ είχα σκεφτεί να τσιμπήσω ένα STV board μια και είναι σχετικά φτηνά, το ίδιο και αρκετά από τα carts του, αλλά τελικά δεν το έχω κάνει ελλείψει χώρου και χρήματος.

Όσο για το όνομα που αναφέρεις, θα απαντήσω όπως o Μοναρχίξ και άλλοι Γαλάτες όταν ρωτήθηκαν για την Αλέσια:

attachment.php


;)
 
Ως μέγας τιτίζης στα retro μου έκανα την απαιτούμενη καθαριότητα της πλακέτας, άλαξα όλους τους ηλεκτρολυτικούς πυκνωτές, άλαξα την μπαταρία της, "έκαψα" και μια multi bios eprom και τέλος τοποθέτησα από πάνω και διάφανο plexi για επιπλέον προστασία και για "μόστρα"

Να και μια φωτογραφία της παρούσης :

attachment.php


...και τα παιχνιδάκια (yes!yes! Decathlete included!):

attachment.php


...που 'σαι Annie να θαυμάσεις ! LOL !
 
Πανεμορφο φιλε geonas.Εxεις κανει πολυ καλη δουλεια.
 
Geonas,σου λειπει το καλυτερο παιχνιδι για το stv: tecmo world cup 98.

Ωραια η συλλογη του φιλου Aadvark,oμως σαν adventuras που εισαι θα επρεπε να εχεις και το torico,παιχνιδαρα.
 
Eυχαριστω για τα καλα λογια,adventuras δεν ειμαι τοσο πιο πολυ κοιταω games να εχουν ιστορια πισω τους και μελλον,παραγωγες που να εχουν βγει multiplatform σε arcades,κονσολες να εχουν prequels και sequels ,με εξιταρει η διαδρομη τους μεσα στα χρονια η διαφορές τους σε διάφορες πλατφορμες και οι αλλαγες γραφικως προς το καλυτερο!
 
Ωραία τα παιχνίδια σου Άαρντι. Το Bubble Bobble αξίζει; Εννοώ είναι το ίδιο το γνωστό, ή κανένα ρετουσαρισμένο; Το έχω ήδη στο NDS βέβαια αλλά αλλιώς είναι στην τηλεόραση.
 
Aπο οτι θυμαμαι ,γιατι παει καιρος απο τοτε που την εχω και την συλλογη και εχω "μελετησει" για τα συγκεκριμενα παιχνιδια ,ειναι απο τις καλυτερες μεταφορες του arcade και εχει και το Rainbow islands.
 
Πίσω
Μπλουζα