Sleepaway camp (1983)

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας Metalcandyman
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.333
Αντιδράσεις
5.968
Ενα κλασικο slasher διαμαντι του σκηνοθετη Robert Hiltzik.Μετα απο ενα ατυχημα σκοτωνονται ο πατερας και o αδερφος της Angela της ηρωιδας της ταινιας.Μετα απο αυτο η Angela μενει με την εκκεντρικη θεια της Μartha και με τον ''περιεργο'' ξαδερφο της Ricky.Eνα καλοκαιρι η θεια Martha στελνει την Angela και τον Ricky διακοπες στην κατασκηνωση Arawak.Λιγο μετα την αφιξη τους αρχιζουν και σημβαινουν διαφοροι βιαιοι φονοι.Ποιος να ειναι αραγε ο δολοφονος;Προσωπικη μου γνωμη ειναι οτι η συγκεκριμενη ταινια ειναι πιο τρομακτικη απο το Friday the 13th.Ωσοι ειστε λατρης των συγκεκριμενων ταινιων να την δειτε οπωσδηποτε πρωτον γιατι ειναι παρα πολυ καλη ταινια και δευτερον γιατι το φιναλε της ειναι απλα εκπληκτικο,απιστευτο και σιγουρα δεν το περιμενει κανενας.

 
Δες την Μαριανα την ταινια ειναι κλασικη και παρα πολυ καλη και το τελος θα σε αφηση αφωνη. :)
 
Πολύ καλό slasher, που ξεχωρίζει από τα αμέτρητα που βγήκαν το διάστημα 1981-83. Το φινάλε, απλά από τα κορυφαία του είδους, μαζί με το Friday the 13 και το Dorm that dripped blood. Οι συνέχειες αδιάφορες...
 
Παιδιά, λίγο προσοχή στο φινάλε, όσοι το δουν πρώτη φορά.

Την πρώτη φορά που το είδα, μου έφυγε η ούγια ! ( και τη δεύτερη, παραδόξως το ίδιο έγινε ! )
 
Δεν έχω δει ακόμα την ταινία (αν και θέλω) αλλά κάποιος μου έκανε spoil και ξέρω το φινάλε από τώρα. :(

Έχω δει το 2 πάντως και ήταν αρκετά διασκεδαστικό.
 
exetlaios είπε:
Παιδιά, λίγο προσοχή στο φινάλε, όσοι το δουν πρώτη φορά.Την πρώτη φορά που το είδα, μου έφυγε η ούγια ! ( και τη δεύτερη, παραδόξως το ίδιο έγινε ! )
Πολύ με μπρίζωσες τώρα! Γενικά δε βλέπω πλέον τέτοιες ταινίες, αλλά τώρα δεν υπάρχει περίπτωση να τη χάσω! :D

Τεσπα, αν δείτε και σταματάω να μπαίνω στο φόρουμ, θα "μυρίζει" ανακοπή καρδιάς! :P
 
Freud είπε:
Δεν έχω δει ακόμα την ταινία (αν και θέλω) αλλά κάποιος μου έκανε spoil και ξέρω το φινάλε από τώρα. :(
Εντάξει, είναι κάργα-spoil, αλλά και πάλι, δε θα "καταπιείς" εύκολα την τελευταία σκηνή.

Εγώ σοκαρίστηκα (εκ νέου) και τη δεύτερη φορά που το είδα.
 
Με βάλατε στην πρίζα! Ήδη το smartphone έχει πιάσει δουλειά, και σε λίγη ώρα θα μπορώ να το δώ! :)

edit: εδώ και μισή ώρα, η ταινία βρίσκεται ήδη μέσα στο κινητό μου... το μόνο που μένει είναι να βρώ χρόνο να την δώ... μάλλον αύριο που θα έχει ησυχία στο γραφείο :darkglasses: )

edit No2 : Τελικά δεν κρατήθηκα και το είδα! Ναι ναι, σε 4" οθόνη (δεν πειράζει, μία χαρά ήταν!) Επικό! έχει τα πάντα! Μέχρι και σκηνή σε ντουζιέρα! (καλά... το πώς πετάγεται το... πτώμα της νεκρής κοπέλας από την ντουζιέρα, είναι όλα τα λεφτά!)... Το τέλος... δεν θα το σχολιάσω, και δεν θα το αναφέρω, για να το δούν οι φίλοι που δεν το έχουν δεί! Απλά απίστευτο! Αυτό που με χαλάει, είναι η spooky μορφή και ομιλία της θείας! Από τις γυναίκες που αντιπαθείς αμέσως! Όλα τα άλλα... μία χαρα!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το τελος με αφησε και εμενα στηλη αλατος!!

Πιο πολυ μαρεσει το 2! Τα εχω και τα 3 σε μια ειδικη εκδοση της anchor bay με booklet που γραφει αρκετα παρασκηνιακα κτλ.!

Kατι ακουγεται οτι θα γυριστει sleepaway camp:reunion με την Angela απο το πρωτο αλλα και τον ξαδερφο της Ricky!

Kριμα που η Angela απο το 2&3 (pamela springsteen) δεν συνεχισε ως ηθοποιος..!
 
exetlaios είπε:
Εντάξει, είναι κάργα-spoil, αλλά και πάλι, δε θα "καταπιείς" εύκολα την τελευταία σκηνή.Εγώ σοκαρίστηκα (εκ νέου) και τη δεύτερη φορά που το είδα.
Μάλλον θα επιχειρήσω να το δω μία από αυτές τις μέρες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα