Soap

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.883
Αντιδράσεις
3.865
Soap (1977-81), ΕΤ1


Πρεμιέρα: ?


Οχι δεν μιλαω γενικα για τις σαπουνοπερες (ονομαστηκαν ετσι λογω των απορυπαντικων που ηταν χορηγοι στις διαφημισεις) αλλα για την σειρα που παιχτηκε το 88 η 89 η 90 :confused: στην Κρατικη μας τηλεοραση παιζοταν καθε μερα απο ΕΤ-1 και το πιο πιθανο ειναι οτι δεν θα το βλεπατε γιατι θα ησασταν σχολειο (και εγω εκει ημουν αλλα εγραφε το video) στις 11-12 ΑΜ.

http://en.wikipedia.org/wiki/Soap_%28TV_series%29

http://www.imdb.com/title/tt0075584/

http://www.televisionhits.com/soap/

Οχι δεν μιλαω για τις κλασσικες σαπουνοπερες, στυλ "Νταλας" και "Δυναστεια" αλλα για ενα ξεχασμενο διαμαντι που παιχτηκε απο την κρατικη τηλεοραση καπου αναμεσα 88'-90'.

Κωμωδια που εσπαγε κοκκαλα μιας και σατιριζε τις τοτε δηθεν πλουσιες σε "λουσο και αρωματα" σαπουνοπερες, με χαρακτηρες που περιελαμβαναν μια δυσλειτουργικη οικογενεια με εναν μαυρο μπατλερ με φοβερες ατακες, ενα "gay" γιο Billy Crystal πριν γινει διασημος και πατερας ενας οχι και τοσο εξυπνος.

Δυστυχως η σειρα παιχτηκε πρωινα και για αυτο δεν εγινε ιδιαιτερα γνωστη ,πολλοι δεν θα ξερουν οτι παιχτηκε αν τους ρωτησεις (oπως και τοτε).

Λιγοι τυχεροι αυτοι που την απολαμβαναν ηταν οι εχοντες απογευμα σχολειο και οι κατεχοντες "vcr" (me :D ).

"Soap"

maincast1zn7.jpg
soapkw6.jpg


Soap Episode 01 - Part 01 of 04

[ame=http://www.youtube.com/watch?v=AqpcDEPK-VA&feature=related]YouTube - Soap Episode 01 - Part 01 of 04
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΑΠΛΑ ΚΟΡΥΦΑΙΑ!!!!!

δεν την εχω βρει πουθενα..

σοσ για το σχολειο..ημουν μια πρςι και μια απογευμα ;)
 
Δεν την ξέρω...Είναι καλη;;;;;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τι να σου πω τοτε μου φαινοταν πανεξυπνη σαν σειρα τωρα :animquestion: Ενα αλλο επισης που θυμαμαι οτι δεν ειχα κανεναν στο σχολειο να σχολιασουμε την σειρα μονο εγω την εβλεπα λογω VCR.:sad:
 
arduinna εχεις εξελιχθει σε μεγαλο torrentoκυνηγο!!!
 
Άσε...με βασανίζει πολύ αυτή μου η ικανότητα!Ύπάρχουν χιλιάδες πράγματα που θέλω να κατεβάσω!Τι άγχος... ;)
 
Απ: "Soap" η σειρά

Μια απο τις αγαπημενες μου! Την εβλεπα παντα οταν ημουν απογευματινη και ειχε φοβερο γελιο. Μεχρι που ειχαν ερθει εξωγηινοι και ειχαν απαγαγει ενα απο τους πρωταγωνιστες. Ειδικα η τρελαρα κοκκινομαλα (που παιζει και στο Who's the boss) ηταν απιθανη.
 
Απ: "Soap" η σειρά

Οh my God ,μου'ρθε τρελο φλασακι με τους εξωγηινους. :eek:

Πρεπει να την βρω την σειρα. :-\
 
Τη σειρα την εβλεπα ανελλιπως, πολυ καλη, απο τις πρωτες εμφανισεις του Μπιλυ Κρυσταλ. Λογω σχολειου την εγραφα στο βιντεο και την εβλεπα το απογευμα. Εχω βρει και τους δυο κυκλους σε ξενα φορουμ απο DVDrip.
 
Η σειρα υπαρχει ολοκληρη σε dvd για αγορα.

Η ΕΤ1 τοτε δεν ειχε δειξει ολους τους κυκλους επεισοδιων.

Πραγματι ειχε πολυ γελιο, ειδικα ο ρολος της Τζεσικα Τέιτ.
 
να προσθεσω και την φοβερη παρουσια και χιουμορ του τυπου που επαιζε τον οικονομο και αν δεν κανω λαθος στην σειρα λεγοταν μπενσον!!!φοβερη σειρα και οπως πολυ σωστα γραφει ο christosM ολοι οι κυκλοι ειναι διαθεσιμοι στο διαδυκτιο
 
Ο "εγχρωμος" υπηρετης-μπατλερ ολα τα λεφτα,μεχρι και δικη του σειρα απεκτησε.

Benson (TV series)
 
H Σειρα προβαλλοταν το '89 στις 12:35 το πρωι καθημερινα απο την ΕΡΤ-1 με τιτλο "2 Μουρλες Μουρλες Οικογενειες" ,με μια μικρη επιφυλαξη,(ενα 10%).
 
Aardvark είπε:
H Σειρα προβαλλοταν το '89 στις 12:35 το πρωι καθημερινα απο την ΕΡΤ-1 με τιτλο "2 Μουρλες Μουρλες Οικογενειες" ,με μια μικρη επιφυλαξη,(ενα 10%).
Οντως προβαλλοταν το 1989 καθημερινα απο την ΕΤ1 το μεσημερι.
 
Το εβλεπα πριν παω σχολειο (οταν ημουν απογευματινος). Φοβερη σειρα.
 
ChristosM είπε:
Η σειρα υπαρχει ολοκληρη σε dvd για αγορα.Η ΕΤ1 τοτε δεν ειχε δειξει ολους τους κυκλους επεισοδιων.
Α, θα διαφωνησω. Η ΕΡΤ ειχε δειξει τοτε ολα τα επεισοδια, νομιζω 80-90 ηταν. Θυμαμαι ακομα το τελευταιο, οπου κατι... κοινο συμβαινει σε ολους τους πρωταγωνιστες (δε θελω να το αποκαλυψω, για οσους δεν το εχουν δει).
 
drspiros είπε:
Α, θα διαφωνησω. Η ΕΡΤ ειχε δειξει τοτε ολα τα επεισοδια, νομιζω 80-90 ηταν. Θυμαμαι ακομα το τελευταιο, οπου κατι... κοινο συμβαινει σε ολους τους πρωταγωνιστες (δε θελω να το αποκαλυψω, για οσους δεν το εχουν δει).
Η σειρα "κοπηκε" στην Αμερικη στο τελος της τεταρτης σεζον και ετσι ποτέ δεν μαθαμε τι εγινε μετα... Ισως η ΕΡΤ να ειχε δειξει και τους τεσσερις κυκλους, οπως λες, αλλα μια και δεν υπαρχει τελος να μου εμεινε η εντυπωση πως το σταματησε νωριτερα.
 
Πίσω
Μπλουζα