Sonnesta by Avtap

Plink

RetroMasteR
Joined
26 Απρ 2007
Μηνύματα
1.300
Αντιδράσεις
13
Νομίζω πλέον έχει γίνει γνωστή η αγάπη μου στα παράξενα και obscure συστήματα της 1ης και 2ης γενιάς...

Δείτε το Sonnesta της Avtap.

Δυστυχώς δεν κατάφερα να βρω πολλές πληροφορίες για αυτό το πολύ όμορφο pong.

Ξέρω ότι κυκλοφόρησε κλασσικά κυρίως στη Γερμανία. προφανώς γύρω στα τέλη της δεκαετίας του 1970.

Είναι κλασσικό pong, με 6 παιχνίδια

Tennis, Soccer, Squash, Practice (Training), Target (χρειάζεται έξτρα πιστόλι) και Skeet.

Έχει διάφορες ρυθμίσεις ταχύτητας, γωνίας, κλπ.

Αποτελείται από 2 μέρη/χειριστήρια.

Στο δεξία βρίσκεται η πλακέτα και στην αριστερή βρίσκεται το ηχείο.

Λειτουργεί με 9v μπαταρία ή ρεύμα.

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


και εσωτερικά

picture.php


picture.php


picture.php


picture.php


Δυστυχώς, αν και η κονσόλα λειτουργεί και βγάζει κανονικά σήμα στην τηλεόραση, τα παιχνίδια δεν ανταποκρίνονται σωστά.

Ελπίζω να φταίνε οι πυκνωτές ή κάποιο άλλο απλό εξάρτημα...αλλά φοβάμαι ότι κάτι παίζει με το τσιπ του..
 
Βρε Ηλια μηπως βρηκες καμια Ανατολικογερμανιδα τουριστρια μεσα στο καταχειμωνο και τα κονομησες ολα αυτα? ΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
 
Wally είπε:
Βρε Ηλια μηπως βρηκες καμια Ανατολικογερμανιδα τουριστρια μεσα στο καταχειμωνο και τα κονομησες ολα αυτα? ΧΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
xaxaxa ....όχι δυστυχώς...

Τα μάζευα καιρό βασικά, και έχω και άλλα μπόλικα αντίστοιχα που δεν σας έχω δείξει ποτέ.

Απλώς έτυχε σήμερα και βρήκα λίγο χρόνο να ασχοληθώ μαζί τους :)

Και γενικά, επειδή βρίσκομαι σε μία φάση συμμαζέματος...σιγά σιγά θα φωτογραφηθούν και θα παρουσιαστούν τα πάντα ;)

Άντε γιατί πολύ ησυχία έχει πέσει τώρα τελευταία στο αγαπημένο μου subforum :p
 
manos426f είπε:
"Λέγε με και μετακόμιση" δηλαδή ;
Άσε δεν θέλω καν να το σκέφτομαι αυτό....

Θεωρητικά όμως δυστυχώς πλησιάζει .... κλαψ
 
"Ηarrison,do you read me ?


We 've got an emergency here,do you copy ?



Plink's gonna change appartment,chaos will be brought in the area,secure the whole block around his house and wait for the alert !!!



Over and out ! "
 
Πίσω
Μπλουζα