"Sony Ericsson deal with Microsoft for Windows Mobile devices"

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.887
Αντιδράσεις
3.887
Ποιος θα το περιμενε να δει "windows" σε συσκευες της σονυ και ομως αυτο εγινε πραγματικοτητα μιας και ανακοινωθηκε στο "Barcelona's Mobile World Congress" η συμφωνια με την "microsoft" ετσι ωστε να παραγει συσκευες και κινητα με "Windows Mobile".

Microsoft has now won a veritable superfecta of licensing, landing deals with four of the top five phone manufacturers in the world to provide handsets based on Windows Mobile. The latest, announced today at Barcelona's Mobile World Congress, is Sony Ericsson -- a company heavily vested in Symbian by way of its UIQ division,

Απο το βαθος ακουγονται φωνες να φωναζουν "Μονοπωλιο" (ο Shock ειναι) και εγω σας λεω να μην ανησυχειται, η Nokia κραταει ακομα.

Λετε να δουμε και επιλογη OS windows στο PS3 ,καθολου απιθανο.

Sony Ericsson's XPERIA X1 QWERTY with Windows Mobile and HSUPA

2001356901856148053_rs.jpg
 
Απ: "Sony Ericsson deal with Microsoft for Windows Mobile devices"

ΧΑ

Η Nokia είναι από τις μονωλειακές εταιρείες !

Πάντως η Motorola έχει πάρει μια καλή στροφή αυτές τις μέρες. Τα νέα razor (V8) αλλά και οι σειρές Z και Α είναι Linux :)
 
Απ: "Sony Ericsson deal with Microsoft for Windows Mobile devices"

Χα χα δεν εχει τυχει να μιλησουμε για κινητα ωστε να σας δειξω τις προτιμησεις μου αλλα απο τα γουστα μου στις κονσολες καταλαβαινεις. ;D

Μακαρι το επομενο βημα να ειναι ενας τυπου "windows vista" για το PS3 αλλωστε μην ξεχναμε οτι γραφει "επιλογη OS" στην οθονη και οχι "αποκλειστικα Linux".

Tωρα να το δει ο Τelamonas......

Βtw η "Μοτο" πρεπει να ηταν ετοιμη να τα παρατησει τα "κινητα".
 
Απ: "Sony Ericsson deal with Microsoft for Windows Mobile devices"

Αin't a beauty. :eek:

Hδη γνωστος admin δημοφιλους ρετρο-σαϊτ εχει προπαραγγειλει 2.

Xperia X1 images

"The new pictures show the device will be running the yet-to-be-announced Windows Mobile 6.1 OS.Τhe Xperia X1 will have a Qualcomm 7200A CPU running at 528 MHz, 128MB RAM and a nice 'n' juicy, 1500 mAh battery."

2002748320431448109_fs.jpg


2002788202249917755_fs.jpg


2002735745640331536_fs.jpg


Θελουμε "Vista" στο Ps3 τωρα.
 
Πίσω
Μπλουζα