Sos αναζήτηση σειράς!

serros

RetroN00b
Joined
24 Ιαν 2017
Μηνύματα
7
Αντιδράσεις
3
Καλησπέρα σε όλους κι όλες. Θέλω την βοήθειά σας αλλά δυστυχώς δεν έχω πολλές πληροφορίες να σας δώσω...

Ψάχνω για το όνομα μια τηλεοπτικής σειράς (αστυνομική-μυστηρίου, δεν είχε αυτοτελή επεισόδια) που παιζόταν τα απογεύματα στο Mega, δυστυχώς δεν θυμάμαι ακριβώς πότε παιζόταν αλλά πρέπει να ήταν γύρω στο 1990-1992. Παιζόταν πριν ή αμέσως μετά τους Εκδικητές (την αγγλική σειρά), την ίδια εποχή το Mega τα απογεύματα έδειχνε το Τρίο Στούτζες και τους Θάντερκατς. Ο κακός της σειράς φορούσε μάσκα (σε σχήμα κρανίου αν δεν απατώμαι, δεν είμαι σίγουρος) και σε ένα επεισόδιο η πρωταγωνίστρια έπαθε αυτοκινητιστικό και της μπήκαν γυαλιά στα μάτια...

Δεν θυμάμαι κάτι παραπάνω, όποιος μπορεί να με βοηθήσει να την εντοπίσω θα του είμαι ευγνώμων, ευχαριστώ προκαταβολικά.
 
Μήπως είναι το Crimson Ghost; Αν είναι αυτή, τότε να ξέρεις οτι ενώ κανονικά ήταν ασπρόμαυρη, έχει βγεί και έγχρωμη - επιχρωματισμένη έκδοση. Το κακό είναι οτι δεν υπάρχουν υπότιτλοι πουθενά
 
το τρειλερ της σειρας crimson ghost ειναι αυτο και ο πρωταγωνιστης φορα μασκα σε σχημα ανθρωπινου κρανιου

Μηπως βοηθησει το τρειλερ...

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Rakeesh είπε:
Ανοητη ερωτηση: μηπως ηταν ασπρομαυρη σειρα;
Ναι, αν θυμάμαι καλά ασπρόμαυρο ήταν.

(Δεν ήταν καθόλου ανόητη η ερώτηση!).

Σε ευχαριστώ για τον χρόνο σου.


maxouli είπε:
Μήπως είναι το Crimson Ghost; Αν είναι αυτή, τότε να ξέρεις οτι ενώ κανονικά ήταν ασπρόμαυρη, έχει βγεί και έγχρωμη - επιχρωματισμένη έκδοση. Το κακό είναι οτι δεν υπάρχουν υπότιτλοι πουθενά
Αν το Crimson Ghost παίχτηκε από το Mega τότε κατά 99% αυτό πρέπει να είναι, (ήταν ασπρόμαυρο).

Πρέπει να το κατεβάσω και να το ξαναδώ για να σιγουρευτώ. Έχω αμυδρά την εικόνα του κακού στο μυαλό μου μιας και ήμουν πολύ μικρός τότε, θυμάμαι ότι με τρόμαζε.

Σε ευχαριστώ που μπήκες στον κόπο να μου απαντήσεις το εκτιμώ.

ΥΓ: Δεν με ενοχλεί αν δεν έχει υπότιτλους, ξέρω καλά αγγλικά. Άμα βρω χρόνο μάλιστα ίσως τους φτιάξω κιόλας...


BETTY BOOP είπε:
το τρειλερ της σειρας crimson ghost ειναι αυτο και ο πρωταγωνιστης φορα μασκα σε σχημα ανθρωπινου κρανιου
Μηπως βοηθησει το τρειλερ...

Κατά 99% αυτό είναι (εάν παίχτηκε κι από το Mega τότε είναι σχεδόν σίγουρο), [edit] Copyrights [edit] και θα το δω για να σιγουρευτώ.

Χίλια ευχαριστώ που απάντησες στο ερώτημά μου, δεν έχεις ιδέα πόσο καιρό το έψαχνα και πόσο πολύ βοήθησες!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

Δεν ξερω για το Μεγκα, αλλα νομιζω το Crimson Ghost ειχε παιχτει πιο παλια (?) απο την ΕΡΤ (?). Παροτι ποτε δεν εβλεπα παλιες ταινιες ειχα κατσει να το δω και μου ειχε κανει εντυπωση το οτι αποτελουταν απο μικρα επεισοδια τα οποια τα επαιξε στη σειρα. Τη βρηκα αρκετα διασκεδαστικη.

Η πλακα ειναι οτι μολις προσφατα ειχαν ερθει αυτες οι εικονες στο μυαλο μου και σκεφτομουν να ψαξω γι' αυτο. :ο Χαρη στον 1@maxouli[/USER] και σε σενα, δε χρειαστηκε να ψαξω :)

 
Πίσω
Μπλουζα