Spacehunter: Adventures in the Forbidden Zone (1983)

filmmusic

RetroMaNiaC
Joined
20 Ιουν 2010
Μηνύματα
628
Αντιδράσεις
123
θυμάται κανείς αυτή την ταινία;

Μόλις τη βρήκα σε DVD και είμαι πολύ χαρούμενος που θα τη ξαναδώ.

(γενικα τον τελευταίο καιρό βλέπω όλο παλιές ταινίες).

Θυμάμαι είχα κατατρομοκρατηθεί με τον κακό!!

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ουαου και 3D κιολας!!!Που το βρηκες το dvd αν επιτρεπεται?
 
Το είχα δει σινεμά μικρός.

Και εγώ είχα μπόλικο καιρό εφιάλτες με τον κακο "Σκύλαρχο" (Overdog).

Ακόμα διατρηρεί την ομορφιά του.

Πολύ δυνατό ποιοτικό sci-fi της παλιάς-καλής-σχολής.
 
Παίζει και η Ringwald! Μεγάλη αδυναμία...
 
Ειναι απο τις ταινιες που ως συνηθως την ειχα δει μικρος μερα μεσημερι σε κρατικο καναλι (σκεφτειτε απλα τι μεγαλη γκαμα ταινιων ειχαν τα δυο κατα τα αλλα ''φτωχα'' κρατικα καναλια σε συγκριση με τα τωρινα) και δεν συγκρατησα τον τιτλο της με αποτελεσμα να την ψαχνω χρονια.Ουτε ο βιντεοκλαμπας της γειτονιας μου παρα τις φιλοτιμες προσπαθειες του δεν μπορουσε να το βρει.Και τσουπ τη βρισκω εδω!

Παντως ο κακος ηταν πολυ τρομαχτικος για την εποχη και την ηλικια που την ειδα.Απο τον Michael Ironside ο οποιος εχει παιξει τετοιους ρολους με τεραστια επιτυχια.
 
χεχε.. μάλλον την ίδια μέρα το είδαμε. Και γω μεσημέρι, και θυμάμαι είχαμε πάει επίσκεψη στη θεία μου σε άλλη πόλη.

Και δεν το είχα δει ολόκληρο.

Έπιασα μόνο τις σκηνές με τον κακό..
 
Την θυμάμαι εγώ πολύ αμυδρά, πολύ μικρός, σε κανα κρατικό θα ήταν, εκεί στην αρχή που αυτός οδηγάει το όχημα. Και βασικά μόνο την αρχή εκεί πρέπει να είχα δει.

Το αστείο είναι ότι τη θυμήθηκα πρόσφατα και σκεφτόμουνα ότι ποτέ δε θα κατάφερνα να βρώ τον τίτλο της.

Άρα, και με λίγα λόγια, thanks!
 
Τϊποτα. ;)

Να σημειώσω ότι η ταινία έχει κυκλοφορήσει και σε home video σε 3d! Στην Ιαπωνία βέβαια και σε format VHD! :p

αλήθεια, ξέρει κανείς τον ελληνικό τίτλο; ή δεν υπήρχε;
 
filmmusic είπε:
Τϊποτα. ;)
Να σημειώσω ότι η ταινία έχει κυκλοφορήσει και σε home video σε 3d! Στην Ιαπωνία βέβαια και σε format VHD! :p

αλήθεια, ξέρει κανείς τον ελληνικό τίτλο; ή δεν υπήρχε;
Νομίζω ο ελληνικός τίτλος στην ελληνική TV ήταν "Περιπέτεια στην Απαγορευμένη Ζώνη"
 
Πίσω
Μπλουζα