Speedlink Competition Pro Joystick με CD από games για C64

adamioan

RetroWannaBe
Joined
31 Ιαν 2011
Μηνύματα
43
Αντιδράσεις
2
SPEEDLINK COMPETITION PRO USB JOYSTICK


To e-shop έβαλε αυτή την προσφορά σήμερα. Αξίζει?

Κώδικας:
http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.808396
SPEEDLINK COMPETITION PRO USB JOYSTICK +GAME COLLECTION 99 BEST OF C64 CLASSIXSPEEDLINK COMPETITION PRO USB JOYSTICK +GAME COLLECTION 99 BEST OF C64 CLASSIX

blank.gif
Γνωστό από τη δεκαετία του 80, το Competition Pro είναι το απόλυτο κλασικό Joystick για πολλούς φίλους των C-64, Amiga & Co και η πρώτη αγάπη της ζωής τους. Μπορούσε κανείς να το βρει σε εκατομμύρια σπίτια σε ολόκληρο τον κόσμο και μέχρι σήμερα ενθουσιάζει τους ιδιοκτήτες του. Το 99 C64 Classix Games σε CD-ROM για τον Η/Υ μετατρέπει το πακέτο σε ένα γνήσιο ρετρό πυροτέχνημα.

Χαρακτηριστικά:

Ψηφιακό USB Joystick με μικροδιακόπτες.

Εκτενής συλλογή παιχνιδιών με 99 κλασικά παιχνίδια C64.

4 πλήκτρα με τον γνήσιο ήχο της δεκαετίας του 80.

Λειτουργία αυτόματου πυρός στην πίσω πλευρά.

Εξαιρετικά σταθερό, μεταλλικό στικ με υποστήριξη ελατηρίου.

Δεν απαιτείται driver.

Προβολή συνημμένου 29618

Game-Collection 99 includes:

- 500cc Motomanager

- Adventureland

- Adventures of Buckaroo Banzai

- After the War

- Airwolf

- Alleykat

- America´s Cup

- Ancipital

- Attack of the Mutant Camels

- Batalyx

- Battle Ships

- Batty

- Beyond the Ice Palace

- Bomb Jack

- Brain Artifice

- Buggy Boy

- Catastrophes

- Championship Sprint

- Chuckie Egg

- Circus Attractions

- Cleanup Service

- Cleanup Time

- Crime Time

- Cubulus

- Cyberdyne Warrior

- Cybernoid

- Cybernoid 2

- Defender of the Crown

- Deliverance

- Elektra Glide

- Eliminator

- Enforcer – Fullmetal Megablaster

- Exolon

- Frank Bruno´s Boxing

- Ghostsʼn Goblins

- GP Tennis Manager

- Grand Monster Slam

- Gremlins 2

- Gribblyʼs Day Out

- Hercules – Slayer of the Damned

- Hover Bovver

- Ingrid´s Back

- Inherits of the Throne

- Iridis Alpha

- Italy 90 Soccer

- Kobayashi Naru

- Last Battle

- Leonardo

- Live and let die

- Lords of Doom

- Marauder

- Meganova

- Mighty Bomb Jack

- Mindbender

- Mission Elevator

- Mystery Fun House

- Navy Moves

- Nea Eon

- Nebulus

- Overlander

- Paperboy

- Paranoid

- Paranoia Complex

- Perseus and Andromeda

- Pink Panther

- Powerama

- Prospector

- Pyramid of Doom

- Ranarama

- Return of the Mutant Camels

- Samurai Trilogy

- Satan

- Schwert und Magie 1

- Schwert und Magie 2

- Schwert und Magie 3

- Sentinel

- Shard of Inovar

- Shiftrix

- Sindbad and the Throne of the Falcon

- Skramble

- Space Harrier

- Strom Warrior

- Stormlord

- Super Hang-On

- Supertrux

- ThunderCats

- Time an Magik

- Trilogy

- Turrican

- Turrican 2

- TV Sports Football

- Uridium

- Venom

- Waxmorks

- Wizard of Akyrz

- World Championship Soccer

- Yuppieʼs Revenge

- Zynaps

- Zzzz
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τελικά, αυτό το joystick είναι θέμα αγάπης-μίσους. Ειδικά στο εξωτερικό, είναι πολύ αγαπητό. Εδώ είχαμε καλομάθει με τα PACMAN και Tomahwak οπότε προσωπικά, δεν μου έκανε τόσο εντύπωση. Τώρα, ως gaming πρόταση είναι για όσους δεν θέλουν να κάτσουν να μάθουν το ccs64.
 
Αξιζει, αλλα το εχει λιγο ακριβο, το αντιστοιχο αλλα για Amiga ειχα παρει πριν καποιους μηνες στα 10 ευρω απο το mediamark
 
Σάν προσφορά δέν είναι καλή γιατί το Competition Pro τo έβρισκες και με 15 ευρώ. Βασικά μειονεκτήματα είναι η έλλεψη βεντούζας, ο μακρύς και σχετικά άβολος για γρήγορα games μοχλός και τα "χαλαρά" buttons. Δέν ξέρω γιατί είναι διάσημο αυτό το Joystick, στην εποχή του εμείς όπως πολύ σωστά ανέφερε και ο divined είχαμε Pacman και Tomahawk που λακωνικά ήταν (και παραμένουν) the best sticks ever. Kαλύτερη άν και ακριβότερη επιλογή για PC είναι ένα CMS με USB adapter.
 
Other_Reality είπε:
Δέν ξέρω γιατί είναι διάσημο αυτό το Joystick
Απλά γιατί οι ξένοι δεν είχαν Pacman & Tomahawk. Βλέπουν τώρα αυτά που έχουμε εμείς και τους τρέχουν τα σάλια. Μπορεί τεχνολογικά να είμαστε πίσω από πολλές χώρες, αλλά πάντα ως κράτος είχαμε τα καλύτερα joysticks!
 
Μου κάνατε την καρδιά περιβόλι. Το έχω ήδη παραγγήλει. Δεν πειράζει, θα μου μείνει το Joystick για τα πιτσιρίκια
 
adamioan είπε:
Μου κάνατε την καρδιά περιβόλι. Το έχω ήδη παραγγήλει. Δεν πειράζει, θα μου μείνει το Joystick για τα πιτσιρίκια
Lol...εντάξει μην σε παίρνει η απο κάτω, σκέψου ότι αγόρασες καμμιά 60άρα κλασσικότατα παιχνίδια για τον C64 και σου κάνανε δώρο και ένα joystick ! Και όλα αυτά με 18 ευράκια !!! Επίσης είναι πανέμορφο διακοσμητικό (στο λέει κάποιος που έχει 2 τετοια με χρήση καθαρά ντεκόρ !!!)
 
Εντάξει Tomahawk δεν είναι αλλά μην σε παίρνει και από κάτω. Οι Αμιγκάδες είναι κακομαθημένοι...και σίγουρα δεν σου πουλάνε Tomahawk για 18 ευρώ. :p

Μια χαρά το δούλεψα σε MAME (έχω την αντίστοιχη Amiga έκδοση)

Και έχει και αρκετά καλά παιχνίδια στο "πακέτο". :)
 
vagosgta3 είπε:
Αξιζει, αλλα το εχει λιγο ακριβο, το αντιστοιχο αλλα για Amiga ειχα παρει πριν καποιους μηνες στα 10 ευρω απο το mediamark
ειχε κομματια Η ξεστοκαρισμα ηταν?
 
εγω το ειχα παρει πριν 3 χρονια νιμιζω απο αμερικη 25 ευρο κομπλε ειναι νικελ κουμπια κ μοχλος κ το υπολοιπο μπλε... απο εμφανηση γαματο αλλα δεν βολευει στο παιχνιδι δεν ειναι σταθερο κ κουραζεσαι ευκολα ... τα κουμπια ωραια αλλα δε βολευουν.. επρεπε να ειναι αριστερα ;) :D εγω εκανα πατεντα το εβαλα επανω σε ενα πλακακι κ το κολισα εκει ωστε να ειναι πιο σταθερο...αλλα δε βολευει τουλαχιστων εμενα οχι αν κ παιζω αρκετα .
 
Πριν παρω 2 arcade joy απο τον φιλο ιορδανη εκανα και γω το λαθος να παρω αυτο το joystic.Το joystic δεν εχει βεντουζες και εχει μακρυ μοχλο που το κανει πολυ αβολο.Εκτος και αν κανει καποιος καμια πατεντα και το βαλει σε καμια επιφανια ωστε να ειναι σταθερο.Ο μονος λογος που αξιζει το πακετο ειναι τα παιχνιδια του c64 που εχει.
 
Πίσω
Μπλουζα