SSF - Οδηγός χρήσης

f2bnp η ολη ιστορια αν ... πεταει ο SSF ή οχι

,ειναι ενα internal Grm Joke,οπως

π.χ.

το μαστιγωμα των συντακτων του στα μπουντρουμια του Pcmaster αν και δεν ειμαι 100% σιγουρος (*)

(*) οτι ηταν internal joke και μονο .... :p
 
Λοιπον επειδη εχω βαρεθει μετα απο τοσα χρονια να μου βγαζει 666 διαφορετικα προβληματα ο SSF, μπορει καποιος να δωσει καποια βοηθεια;

Ενα αρχη ειχαμε το d3dx9_43.dll error. Αφου το κατεβασα και το εβαλα στο φακελο, τωρα μου βγαζει το παρακατω:

errordh.png


Το καλυτερο που εχω κανει σε προηγουμενη εκδοση, ειναι μεχρι την οθονη για το cd, μετα απο εκει κολουσε ο γαλαξιας.

Τρεχω winxp sp3 eng pro.

Ευχαριστω!
 
Μέγα λάθος, αυτό που έκανες, με το dll κατευθείαν στο φάκελο. Σβήστο...

...κατέβασε και εγκατέστησε την τελευταία έκδοση του DirectX από εδώ και ο SSF θα δουλέψει ρολόι.

Το XAudio2, ανήκει στη βιβλιοθήκη του DirectX.
 
Ace είπε:
...κατέβασε και εγκατέστησε την τελευταία έκδοση του DirectX από εδώ και ο SSF θα δουλέψει ρολόι.
Το XAudio2, ανήκει στη βιβλιοθήκη του DirectX.
Ότι σου είπε ο Άσος!!!!!!!!!
 
Μετα απο ποσα χρονια υπομονης και υπομονης, καταφερα να τρεξω επιτυχως τον εξομοιωτη. Ευτυχως, κατι εκανε ο προγραμματιστης, και πλεον μπορω να τρεξω με επιτυχια την εκδοση 0.11 alpha R5'.

Τα iso τα κανω mount με το Virtual CloneDrive 5.4.4.0, και για bios τρεχω τα Victor V-Saturn v1.01 (1995)(Sega)(JP).bin / Sega Saturn v1.01a (1995)(Sega)(EU).bin

Ηθελα λοιπον να ρωτησω, το κατα ποσο δεχεται ο εξομοιωτης "πειραγμα" στην αναλυση και στον ηχο του, και κατα ποσο φιλτραρετε οπως οι υπολοιποι εξομοιωτες εκει εξω.

Ακομα, εχει προβλημα με τα saves / save states του; Για καποιο λογο, καθε φορα που προσπαθω να σωσω κολαει το συμπαν.

Το οτι λιωνω με παθος στο Die Hard Arcade ειναι κατι φυσιολογικο και δεδομενο :D
 
Δεν θα τον χαρακτήριζα πλούσιο σε χαρακτηριστικά, απλά άριστο σε συμβατότητα σε σχέση με τους άλλους. Τα scanlines του κρατούν όμως το σωστό μέγεθος ανεξάρτητα ανάλυσης, κάτι που δεν καταλαβαίνω γιατί δεν το υλοποιούν σωστά και άλλοι γνωστοί emulator όπως η MAME. Εγώ παίζω Megaman X4 που όλοι γνωρίσαμε και όλοι αγαπήσαμε!
 
ποιος ειπε οτι δεν δουλευει ο SSF?

οριστε καποιες εικονες απο το sega rally σε ssf 0.11 r5

και μαλιστα οι φωτο ειναι απο netbook με windows 7 ultimate και παει σφαιρα!!!!
 
Getta Robo είπε:
Μετα απο ποσα χρονια υπομονης και υπομονης, καταφερα να τρεξω επιτυχως τον εξομοιωτη. Ευτυχως, κατι εκανε ο προγραμματιστης, και πλεον μπορω να τρεξω με επιτυχια την εκδοση 0.11 alpha R5'.
Καλά σε μένα πως έτρεξε με τη μία? μήπως παίζεις σε κανένα 64μπιτο λειτουργικό??

edit: Τρεχω winxp sp3 eng pro. οκ γράψε λάθος. drivers είναι η απάντηση.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα