Star Sabre 128k version

voxfreax

RetroWannaBe
Joined
2 Mαϊ 2007
Μηνύματα
65
Αντιδράσεις
1
OK :)

Σας έχω φτιάξει πάλι... :p

To Star Sabre (ένα τρομερό shoot'em'up από τον Paul Kooistra) είχε βγεί το 2007 μόνο σε 64Κ version...

Σήμερα για τους πιο προνομιούχους (128Κ), βγήκε και η νέα έκδοση του παιχνιδιού, με in-game music...

Τρομερό παιχνιδάκι :)

star128.gif


Go to http://cpc-live.com (να κάνουμε και λίγο διαφήμιση :) ), για on-line game ή για να το κατεβάσετε :)

Καλό gaming guys :)

voxfreax
 
Megathanks φιλε Odium για την δημοσιευση του καταπληκτικου αυτου παιχνιδιου! Αξιζει να αφιερωθει αποκλειστικα δισκετα δικια του στην κανονικη συλλογη του καθε κατοχου 6128. Μου θυμισε εποχες Raffaele Cecco και Exolon!
 
Πωπω! Μπορώ να καταλάβω απο τις 2 πρώτες νότες οτι τη μουσική την έχει γράψει ο Targhan. Με τον STarkos φυσικά :D
 
Αυτα ειναι! οι 8bit υπολογιστες τελικα εχουν την πιο ουσιαστικη υποστηριξη.
 
Τίποτα παιδιά!!! Είναι χαρά μου να ενημερώνω τη CPC σκηνή :)

Σύντομα ο φίλος μου ο Eliot θα βγάλει το Sudoku Master... Overscan, μουσική, τρομερά γραφικά από τον CeD :)

To game θα έχει και artbox φτιαγμένο από τον CeD.

Το distribution στην Ελλάδα θα το κάνω εγώ. Όποιος θέλει να το αγοράσει ας με ενημερώσει... Άλλωστε, η τιμή θα είναι ένα ελάχιστο ποσό... Μόλις μάθω περισσότερα θα σας ενημερώσω guys :)

voxfreax

ps. μήπως ξέρει κανείς πως μπορώ να αλλάξω το username μου, χωρίς να αλλάξω account?? :p Είμαι λίγο lamer με την τεχνολογία!!! :)
 
Εννοείται αγοράζουμε... έχω αγοράσει την κασέτα, περιμένω εναγωνίως τη δισκέττα (3άρα ή 3.5άρα ;) !
 
Πίσω
Μπλουζα