Starchaser: The Legend of Orin (1985)

johnjohn_79er

RetroN00b
Joined
2 Απρ 2008
Μηνύματα
10
Αντιδράσεις
0
ψαχνω εδω και καιρο ενα αnimie με ενα νεαρο που δουλευει στα κατεργα και βρισκει ενα σπαθι παλιο μισο και ψαχνει το υπολοιπο κομματι του για να σωσει τον λαο του . θυμαμε το βοηθαει ενας παρανομος που πουλαει παρανομα robot. ελπιζω να βοηθησα .......... ι need help
 
Μηπως βρίσκει την λαβή ενος σπαθιου, και στο τελος την χανει και κανει manifest την λαμα αλα lightsabre; Και αν θυμαμαι καλα δουλευει σε υπογεια ορυχεια...
 
Δυστυχως οχι, το ειχα δει νομιζω στο Juniors (σωθήκαμε) και εχω μια αμυδρή υποψία οτι ηταν γαλλική παραγωγή. Θα κάνω μια ερευνα παντως.

Επίσης αν θυμαμαι καλα, το παλικάρι πλακόνωνταν με robots.

το βρήκα Starchaser: The Legend of Orin

ΕΙναι του 1985

http://www.imdb.com/title/tt0090065/

Εχει πλάκα παντως, το βρήκα μεσα σε 15 λεπτά...

Το γενικό στόρυ ειναι μια αντιγραφή του star wars και θεωρείται το πρώτο πμε 3D εικόνες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Έχουν περάσει πολλά χρόνια από την τελευταία φορά που την έχω δει... Αρκετά καλή!
 
...την είχα δεί μία και μοναδική φορά στον ΑΝΤ1, ένα μεσημέρι.

Mετά τα πρώτα λεπτά θέασης ξεκίνησα εγγραφή και σε VHS, γιατί μου είχε κάνει πολύ καλή εντύπωση !! (ίσως να την έχω ακόμα την κασσσέτα :D ).
 
Φίλε SAULOT είσαι πολύ μπροστα............ Ευχαριστώ πολύ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Την είδα πριν 2 μήνες για πρώτη φορά.

Μου άρεσε πολύ για την εποχή και το είδος της..
 
πφφφ καλα απιστευρη ταινια κ ειχα καιρο να την δω κ την πετυχα στο εσιτιουμπι!!! και μεταγλωτισμενη κιολα!!!

[edit] Ο Λογαριασμός YouTube με τον οποίο σχετίζεται έχει τερματιστεί εξαιτίας πολλαπλών ειδοποιήσεων από τρίτους για παραβιάσεις πνευματικών δικαιωμάτων. [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
[edit] copyrights [edit] Θυμάμαι πως είχα τρελαθεί αν την βλέπω στην τηλεόραση (τοπικό κανάλι; Δεν είμαι σίγουρος). Δεν χρειάστηκε να την νοικιάσω ποτέ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Mandrake είπε:
Και που 'σαι ακόμα! Έπιασε ένα παλικάρι, πήρε τον ήχο, κατέβασε και την DVD Rip ποιότητα και τον πέρασε από πάνω! Εξαιρετική δουλειά για μια εξαιρετική ταινία κινουμένων σχεδίων! Δυστυχώς, ο χώρος αυτός που ήταν ανεβασμένη, δεν υπάρχει πλέον... Θυμάμαι πως είχα τρελαθεί αν την βλέπω στην τηλεόραση (τοπικό κανάλι; Δεν είμαι σίγουρος). Δεν χρειάστηκε να την νοικιάσω ποτέ.

Φαντάζομαι λόγω του χρόνου που έγινε το ποστ πως μάλλον κάποιος είχε ανεβάσει αυτό που είχα κάνει εγώ.

Η αλήθεια είναι πως αυτά τα διαμάντια της εποχής αυτής αξίζουν ότι καλύτερο γι αυτό και κάποια στιγμή είχα κάνει τέτοια ενσωμάτωση σε αρκετές ταινίες και επεισόδια σειρών.

Το πρώτο ολοκληρωμένο μου ήταν η Οδύσσεια του Διαστήματος που μετά ανέβηκε παντού από πολλά άτομα.
 
εχεις το dvd αυθεντικο κ περασες τον ηχο απο πανω? η το ειχες κατεβασει? βασικα το οτι καλυτερο γινετε με αυτα τα παιδικα να εχουν κυκλοφορησει χρονια τωρα σε dvd απο διφορες εταιρειες αλλα οταν οι πωλησεις δεν υπαρχουν διοτι οι πιο πoλλοι το παιζουν φανς κ συλλεκτες με κατεβαζμενα πραματα (κ δεν μιλαω για ελλαδα,νταξει στην ελλαδα ειναι αστειο ολο αυτο που εχει γινει τον τελευταιο καιρο με ρετρο φανς κ διαφορα μπαρμπουτσαλα) σταματανε κ να κυκοφορουν.κ μετα αλλα διαμαντια μ προοπτικη κυκλοφοριας μενουν στον παγκο!
 
wheeled warriοr πάντως διαφωνώ ότι τα "κατεβάσματα" κάνουν κακό στις πωλήσεις.

Δεν ξέρω αν υπάρχει το κατάλληλο θέμα εδώ να το συζητήσουμε. Αν υπάρχει παρακαλώ πείτε μου.

Αυτός που θέλει να το πάρει σε DVD αυθεντικό θα το πάρει είτε το έχει κατεβάσει είτε όχι..

Αν δεν υπάρχει κάτι για κατέβασμα, δε σημαίνει ότι εγώ θα πάω να τρέξω να το αγοράσω (το "εγώ" το χρησιμοποιώ ρητορικά).

(απότε αντίθετα αν υπάρχει δε σημαίνει τότε ότι το DVD αυτό χάνει έναν αγοραστή από μένα που το κατεβάζω)

Και νομίζω κάπου είχα διαβάσει μια έρευνα, οι αγορές των περισσότερων DVD και CD προέρχονται από ανθρώπους που "κατεβάζουν"!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Οntopic παρακαλω να μην τραβηξει πολυ η κουβεντα εκτος του συγκεκριμενου θεματος που αναγραφεται στο τιτλο.
 
οκ δεκτον αλλα οι πιο πολλοι αρκουντε στο να τα εχουν κατεβαζμενο κ αποκαλουν τα κατεβαζμενα συλλογη αυτο με τρελενει!! οφ τοπικ παμε οποτε το αφηνουμε!!
 
Πίσω
Μπλουζα