Steam Orange Box?

Uskoke

RetroAdept
Joined
9 Φεβ 2011
Μηνύματα
3.400
Αντιδράσεις
5.947
Λοιπόν, ήθελα να ρωτήσω, αν ξέρει κανείς πως μπορώ να αγοράσω το Orange Box αλλά σε χειροπιαστή μορφή; Μια αναζήτηση στο γκουγκλ μου βγάζει το download από την steam για 13 ευρώ, αλλά εγώ θα το ήθελα κανονικό, με το κουτάκι του και το dvd του. Δυστυχώς το δικό μου το χάρισα, πιστεύοντας ότι δεν θα έφτιαχνε η βλάβη του υπολογιστή μου (δεν έπαιζε). Εκτός από το κατέβασμα μέσω steam είχε και δωρεάν κατεβάσματα μέσω torrent κλπ. αλλά εκτός του ότι είναι παράνομο είναι και επικίνδυνο γιατί σίγουρα θα κατεβάσεις και ένα κάρο ιούς μαζί (there's no such thing as a free lunch).
 
Το βρίσκεις μάλλον εύκολα σε online καταστήματα (Ebay, Amazon.co.uk). Πχ, στο Amazon: http://www.amazon.co.uk/Half-Life-The-Orange-Box-DVD/dp/B000RO0OKU

Διόλου απίθανο να μπορεί να βρεθεί σχετικά εύκολα και τοπικά.

Αυτό που θα συμβούλευα αν επιμείνεις σε physical copy να επιδιώξεις να είναι καινούριο γιατί σε άλλη περίπτωση είναι σχεδόν βέβαιο ότι τα "κλειδιά" των παιχνιδιών θα είναι χρησιμοποιημένα και άρα άχρηστα εφόσον το παιχνίδι έχει ήδη ενεργοποιηθεί σε άλλο account (το Orange Box για PC όπως άλλωστε και όλα τα παιχνίδια της Valve μετά το Halflife 2 χρησιμοποιεί το Steam)
 
ευχαριστώ πολύ, βεβαίως και το θέλω καινούριο, από τότε που την πάτησα με μια μεταχειρισμένη τηλεόραση στην Κοζάνη παίρνω πάντα καινούρια πράγματα (εκτός από το ντεκ μου που αναγκαστικά ήταν λίγο μεταχειρισμένο.Θα ρωτήσω και σε γνωστό κατάστημα υπολογιστών αν μπορώ να το παραγγείλω.
 
Πίσω
Μπλουζα