Street Hawk (1985)

nina421

RetroWannaBe
Joined
17 Μάρ 2008
Μηνύματα
67
Αντιδράσεις
3
Πρώτη φορά το είδα στο γερμανικό δορυφορικό RTLplus και το ερωτεύτηκα. Μετά το έβαλε νομίζω ο Αντέννα και επιτέλους το είδα και μη μεταγλωττισμένο στην αυθεντική του αγγλική γλώσσα. Τουλάχιστον το μουσικό θέμα αρχής (των Tangerine Dream) δεν το πείραζαν σε καμιά βερζιόν, απόλυτα πορωτικό!!!

Street Hawk - Intro

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ναι το θυμαμαι και εγω. Toτε στα αμερικανικα καναλια μαινοταν πολεμος τηλεθεασης μεταξυ Airwolf (η αγαπημενη μου σειρα), Knight Rider και αυτης της σειρας. Η πρωτη βεβαια ειχε πιο σοβαρα θεματα, η δευτερη ηταν για ολη την οικογενεια ενω αυτη ηταν για τους εφηβους. Η μοτοσυκλεττα ουτε μιλουσε, ουτε πετουσε. Ομως ειχε την καλυτερη εισαγωγη. Την ειχα πετυχει στον Αντ1.

Αν και ξεκινησε με τους καλυτερους οιωνους (ξεπερασε το 1985 τον Ιπποτη της Ασφαλτου), τελικα ακυρωθηκε στην πρωτη σαιζον. Μαλιστα ο πρωταγωνιστης μετα δουλευε 2 χρονια στο ταχυδρομειο μεχρι να ξαναβρει δουλεια. Σε αντιθεση με το Hasselhof....
 
Χαζευοντας στο γιουτιουμπι επεσα πανω σε αυτο το βιντεακι...


...στην αρχη παραξενευτηκα... :eek: ...νομιζοντας οτι ειναι καποια τρελη μοντα και απλα το γυρισαν σε βιντεο.

Ψαχνοντας το ομως λιγο βρηκα οι ειναι απο την σειρα Street_Hawk του 1985.

Την σειρα δεν εχει τυχει να την δω...ομως απ' οτι ειδα η μηχανη ειναι ΣΟΥΠΕΡ!!!!!:dribble:

Street+Hawk+bike.jpg


Πηγη
 
Ποιος knight rider τωρα και να χαμε να λεγαμε το street hawk ηταν ολα τα λεφτα και το ειχα πετυχει και γω καποτε στον Ant1 και μπορει να παιχτηκε μονο μια σεζον αλλα μαρεσει πολυ περισσοτερο απο τον knight rider ασχετα που ειναι μερα με την νυχτα στον τομεα επτυχια,αναγνωρισιμοτητα κλπ.Δεν την ειχα δει ποτε ολοκληρωμενη αλλα πριν λιγες μερες καταφερα και την ειδα ολοκληρη με ελληνικους υποτιτλους και την καταευχαριστηθηκα.
 
η μουσικη απο το στριτ χοκ αυτη της εναρξης την θυμαμαι που επαιζε σαν μουσικο χαλί πριν 20 χρονια στα δελτια ειδησεων του φλας 96 οταν ελεγε ειδησεις απο εξωτερικο.
 
Πίσω
Μπλουζα