Streets of Rage Remake

keeper7k

Human RetroDatabase
Joined
9 Ιαν 2006
Μηνύματα
2.599
Αντιδράσεις
22
Μετά απο 3 χρόνια ολοκληρώθηκε το remake του Streets of Rage για PC.

Όσοι πιστοι Sega-κηδες απο δώ ...
 
ορμαωωωωωωωω!
 
...έξοχος ο keeper !! :thumbup:

...είχαμε που είχαμε πάθει πλάκα παλιότερα με το Beats of Rage, τώρα βρήκαμε πάλι αφορμή για να "δείρουμε"... :biglaugh:
 
Mήπως ξέρει κανείς για Playstation έκδωση γιατί ο υπολογιστής μου είναι παλιός;
 
Κορυφαίο! Η τελευταία έκδοση που κατέβασα βέβαια είχε κάποια bugs και κρεμούσε τυχαία..
 
fainetai kalo... gia na doume ....

thanks! :D

edit: exei GAME CRASHES PATCH ...

kai einai 72MB???? eeeeee????
 
Μπραβο keeper ειμαι fan των remakes
 
Το project σχεδον εχει ολοκληρωθει.

Κατεβαστε τη τελευταια εκδοση του εξαιρετικου remake

και το OST δωρο :D

Επαιξα κανα 15λεπτο και πραγματικα διασκεδασα
 
δάκρυα συγκίνισης τρέχουν από τα ρετρο-μάτια μου !!! lol
 
Streets of Rage Remake!!!

Ένα από τα αγαπημένα μου games στο Megadrive επανήλθε σε ένα υπέροχο remake.Έξτρα bosses, bad guys, όπλα και παρά πολλά καλούδια που θα βρείτε ενώ θα ρίχνετε ατελείωτο ξυλίκι!!!

Ένα τεράστιο μπράβο στη bombergames! Επίσης η μουσική είναι καταπληκτική. Κρατάει το dance ύφος της παλιάς έκδοσης, έχει κάνει remix σε πολλά κομμάτια αλλά ηχητικά είναι σε επίπεδο όμως Amiga και γεμάτο rave 90s εποχές. Κατεβάστε το παιδιά. Εγώ έπαθα πλάκα και το έλιωσα!!!

http://www.bombergames.net/forum/viewtopic.php?f=8&t=1012

Περισσότερα εδω
 
θα το κοιτάξομεν ΛΟΛ

edit: ΠΟΛΥ καλό αλλά μας τα χαλάει το 2xScale φίλτρο στο fullscreen... πολύ μούφα και δεν βγαίνει!!! θέλω pixels όχι scaler! :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δυστυχως κολαει σε βιστα, αν και υποτιθεται οτι επρεπε να τρεχει.
 
mike είπε:
Δυστυχως κολαει σε βιστα, αν και υποτιθεται οτι επρεπε να τρεχει.
Στο site του παιχνιδιού έχει ένα faq όπου λέει μερικά πράγματα για το πως να το τρέξεις σε vista, το έψαξες; Πάντως στα 7 τρέχει μια χαρά! Πολύ καλή προσπάθεια φαίνεται όσο το έπαιξα, κρίμα που δεν βγαίνουν παιχνιδια του είδους τα τελευταία χρόνια! Μόνο το spyborgs του wii θυμάμαι να έχει βγεί, το οποίο το προτείνω στους λάτρεις αυτών των παιχνιδιών!
 
Ναι εκανα αυτα που λεει, με το εξτρα αρχειο και την "αντικατασταση" των αρχειων, αλλα τζιφος.

Δεν το εχουν τεσταρει οσο πρεπει.
 
It has been 8 years of work, but the final version is here, this is complete and ready for download, Surprised?
Info

promotional.JPG
 
Έψαχνα στο forum για να δω αν υπάρχει αναφορά για το SORR και κατέληξα εδώ.

Δεν έχει καιρό από τότε που βγήκε και η τελευταία έκδοση (η 5) και η SEGA ζήτησε να κατεβεί το download από το site (τώρα το ίδιο το site βγάζει κάποιο error)

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί αποφάσισαν τώρα να κινηθούν και δεν το κάνανε από νωρίς; 8 χρόνια δουλειάς να πάνε έτσι;

Βέβαια άμα έχουν κανονίσει unofficially να βγει το παιχνίδι εμπορικό σε καμιά κονσόλα καλώς, γιατί το παιχνίδι αξίζει, θα το αγόραζα και αυθεντικό.

Είναι απίστευτη η τελευταία version, έχει πραγματικά τα πάντα, το παίζεις καμιά 20 φορές και ξεκλειδώνεις διάφορα. Έχει τρελά paths, μυστικά, εκπλήξεις, εξτρά modes και χαρακτήρες και άλλα πολλά που δεν θυμάμαι. Τέτοια δουλειά δεν θα περίμενα και από official remake εμπορικό.

Εύγε και ελπίζω να λυθεί η ιστορία με την εμπλοκή της SEGA.

Κάπου υπάρχουν οδηγίες για το πως να το παίξεις και στο Wiz ή Caanoo αν και το δοκίμασα και είναι λίγο αργό.
 
Ενδιαφέρον φαίνεται. Το έχει δοκιμάσει κανείς?
 
Ειναι στο Windows Gamepass.
Περιμενα να ερθει η Παρασκευη βραδυ να το λιωσω και ΚΡΑΣΑΡΕΙ!!!

Οχι μονο σε εμενα. Οταν πατας καποιο κουμπι ή οταν τελειωσει το Intro, πας desktop.

Μεγαλο ξενερωμα

Για οσους δεν εχουν δει το DF (και ποσο συμφωνω με αφηνει για τα πρωτα 3)
 
Πίσω
Μπλουζα