Super Pixel 1986

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.785
Αντιδράσεις
4.254
Σκανάρισμα: AA+

Αριθμός σελίδων: 172

Μέγεθος Αρχείου: 46.9 ΜΒ

Ανάλυση: 100 dpi

 
Χίλια ευχαριστώ! :thanx2:

Ενώ το Super Pixel του '88 το έχω, αυτό δυστυχώς δεν είναι μέρος της συλλογής μου!

Αλήθεια, είναι και αυτό με ράχη; (Πράγμα το οποίο καθιστά εξαιρετικά δύσκολο το σκανάρισμα)...

ΑΑ+ ROCKZ! :headbangdude:
 
THANKS!!! αυτο το τευχος δεν ειχε περασει ποτε απο τα χερια μου!αλλα χαρις εσας (να ειστε καλα, παιδια!!!) θα μπορεσω τωρα να το διαβασω!
 
Μπράβο Αγγελε!!!!!! :thumbup:
 
Ωραίος ΑΑ! Φαντάζομαι το περιοδικό πρέπει να διαλύθηκε κατά το σκανάρισμα έτσι;
 
Φοβερο τεύχος το οποίο δεν είχα διαβάσει ποτέ! Thanks! :)
 
Μπράβο+ ευχαριστώ ΑΑ+!!!!! :thanx2:
 
Παιδια ευχαριστω για τα "ευχαριστω" :D αλλα δεν εκανα τιποτα αλλο απο το να το ανεβασω απλα στο server.

Ολα τα συγχαρητηρια ειναι για τα παιδια που σπαταλανε χρονο και πολλες φορες ΚΑΤΑΣΤΡΕΦΟΥΝ και το περιοδικο για να το ψηφιοποιησουν...
 
...ακριβώς όπως έκανε ο AA+ δηλαδή !! ...η ύστατη θυσία !!

Το Pixel έγινε "φύλλο και φτερό" (λόγω της δύστροπης ράχης), αλλά έμεινε στην αιωνιότητα !!

Ο ΑΑ+ είναι απο τους λίγους που έχουν διπλό, ένα τόσο σπάνιο τεύχος...

Για μένα ήταν μία ευχάριστη έκπληξη να δω το τεύχος αυτό μετά απο τόσο καιρό, με καθαρό εξώφυλλο !! (το δικό μου τεύχος το έχω μουτζουρώσει).

Ηταν την περίοδο που είχα πλέον καταλήξει ποιόν οκτάμπιτο υπολογιστή θα αγοράσω. Είχα μαρκάρει τον Commodore με έναν κύκλο και δίπλα έγραψα "good", ενώ σε ένα κύκλο στον 6128 είχα γράψει "BEST" !! :D

Απο την στιγμή που ο Ζάχαρης άρχισε να κυκλοφορεί τους PCW, ήταν πλέον φανερό ότι ο 6128 θα ήταν η "μερσεντές" της σειράς των CPC, και δεν διαφαινόταν στον ορίζοντα κάποια Sugaroειδής "έκπληξη" που θα τον εκθρονίσει (όπως περίπου έγινε με τον 664). Επιπλέον, τον προηγούμενο μήνα είχε βγεί επιτέλους και το Elite σε amstrad - οπότε τέρμα οι βίζιτες σε γνωστούς με BBC, Commodore, κλπ.

Για μένα το τεύχος αυτό είναι σίγουρα απο τα πιό νοσταλγικά της περιόδου !! :thumbup:

Mία παρατήρηση: Τα reviews των 664 & 464 έχουν γίνει απο τους Bασίλη Κωνσταντίνου και Αλέξη Αργύρη αντίστοιχα.

Ομως τα ανάλογα reviews στο κανονικό Pixel, είχαν γίνει αμφότερα απο τον Δημήτρη Τσουροπλή.

Να υποθέσω ότι τα δύο αυτά στο Super Pixel, τα πήραν για κάποιο λόγο απο το CΓΟ;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
δεν το είχα το συγκεκριμένο τεύχος...πάω για διάβασμα αφού ευχαριστήσω τον wally
 
Εγώ με την σειρά μου σας εύχομαι καλό διάβασμα και να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά που συμμετέχουν στο δύσκολο και χρονοβόρο scanning project. Ελπίζω να ολοκληρωθεί ώστε όλοι μας να χαιρώμαστε το έπος που ονομάζεται PIXEL.

wally μπράβο που ασχολήσε με τις εκκρεμότητες ιδίως Αύγουστο!
 
ευχαριστω παιδια και μπραβο για την δουλεια για το εξαιρετικο τευχος.αντε να δω τι κομπιουτερ να παρω 6128 η commodore?
 
AA+ είπε:
Εγώ με την σειρά μου σας εύχομαι καλό διάβασμα και να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά που συμμετέχουν στο δύσκολο και χρονοβόρο scanning project. Ελπίζω να ολοκληρωθεί ώστε όλοι μας να χαιρώμαστε το έπος που ονομάζεται PIXEL.
wally μπράβο που ασχολήσε με τις εκκρεμότητες ιδίως Αύγουστο!

και εγω με την σειρα μου να σε ευχαριστησω διοτι στις διακοπες μου στην ροδο θα διαβασω εστω και για λιγο το συγκεκριμενο τευχος...δεν το ειχα διαβασει ποτε....

αντιθετος του 87 το super pixel το ειχα κανει φυλλο και φτερο...αν θυμαμαι καλα πρεπει να ειχε εξοφυλο ενα joystick..αν το εχει καποιος θερμη παρακληση ας το ανεβασει...
 
Μάλλον εννοείς το Super PIXEL '88...

Αυτό είχε στο εξώφυλλο, joystick, και έχει ήδη ανέβει εδώ!
 
Δεν ξέρω αν το έχετε παρατηρήσει αλλά τα φώτα της δημοσιότητας στο εξώφυλλο πέφτουν στον 6128...
 
Πίσω
Μπλουζα