Supermodel3 + Model 2 emulator Fullscreen on 2nd Monitor

Stathman

RetroN00b
Joined
4 Mαϊ 2013
Μηνύματα
18
Αντιδράσεις
0
Γεια χαρά σε όλους!

Εδώ και λίγο καιρό είμαι κάτοχος ενός arcade cabinet.

Το έχω συνδέσει στον υπολογιστή σαν δεύτερο μόνιτορ

και τρέχω το ΜΑΜΕ χωρίς πρόβλημα.

Εχει επιλογή στα settings και μου ανοίγει τα παιχνίδια στην οθόνη του ηλεκτρονικού.

Τις τελευταίες μέρες ανακάλυψα αυτούς τους δύο emulators που τρέχουν

αγαπημένα παιχνίδια της sega, σχεδόν τέλεια!

Το πρόβλημά μου είναι ότι δεν μπορώ να τα τρέξω fullscreen στο δεύτερο μόνιτορ.

Όταν τρέχουν fullscreen αυτομάτως πηγαίνουν στο πρώτο μόνιτορ .

Καμία ιδέα;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ερώτηση (γιατί δεν τους ξέρω τους εμιουλάτορες! :D )

Υπάρχει κάποιο αρχείο ρυθμίσεων (π.χ. .ini) ή κάτι παραπλήσιο που θα μπορούσες να μας ποστάρει να το ρίξουμε μια ματιά?

Επίσης, άλλη ερώτηση: Αν δηλώσεις ως κύρια οθόνη την 2η (αυτή που θες να σου γίνεται fullscreen), παίζει σωστά?
 
Δυστυχώς δε με αφήνουν τα windows (xp) να ορίσω ως κύρια οθόνη το arcade μόνιτορ.

Βάζω τα λινκς απο τους emulators γιατι δεν βρίσκω τρόπο να ποσταρω τα .ini αρχεία.

supermodel Model2 Emulator

Thanks
 
Αυτό που ποστάρεις, είναι τα zip που κατεβάζεις για τους emulators, αν κατάλαβα καλά..... Δεν έχει δικές σου ρυθμίσεις μέσα, επομένως.

Οκ, ας είναι.

Δώσε με μια-δυο μέρες καιρό να τα ρίξω μια ματιά σε winpc και θα επανέλθω δριμύτερη.
 
Όχι δυστυχώς, γιατί είχα άδεια! :)

Λογικά από βδομάδα θα έχουμε κάτι νέο να πούμε! :)

Σόρρυ - δύσκολη περίοδος αυτή των διακοπών! #)
 
Σε windows 7 συνδεοντας ως δευτερη και κατοπιν θετοντας την ως primary display μια led tv (που συνεδεσα μεσω Rgb κι οχι dvi) ,δουλεψε μια χαρα σε full screen (το δηλωνα μεσω Frontend) ,

-longshot mode on-

Αν θελεις δοκιμασε να δουλευουν και οι δυο οθονες στην ιδιο ρυθμο ανανεωσης-Hz ,μια και χρησιμοποιεις Windows XP, μηπως δουλεψει ετσι σε Full screen ....
 
Το δεύτερο μόνιτορ είναι arcade monitor και εκεί είναι που αρχίζουν και μπερδεύονται λίγο τα πράγματα...

Με παρόμοιο τρόπο, με ένα προγραμματάκι που δεν θυμάμαι το όνομά του, βρήκα μια λύση.

Ανοίγω τον emulator και κάνω disable το primary monitor. Ετσι μου γυρνάει αυτόματα στο arcade monitor.

Thanks.
 
Lol! :D

Αν σε πω ότι εγώ ακόμα το παλεύω, τι θα με πεις?!....

Τεσπα, αφού το έλυσες, το αφήνω! #)
 
Πίσω
Μπλουζα