Tζακ ο αντεροβγάλτης.

Μακράν ότι ποιοτικότερο από κινηματογραφικής πλευράς,

αναφορικά με το θέμα.

Και ότι πιστότερο στα πραγματικά γεγονότα.

Κυκλοφορεί και στα βίντεο κλαμπ.

Να θυμίσω ότι ένα φεγγάρι, ήταν της μόδας ταινίες με σενάριο

ΣΕΡΛΟΚ ΧΟΛΜΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΖΑΚ ΤΟΥ ΑΝΤΕΡΟΒΓΑΛΤΗ.

Οι καλύτερες εξ αυτών ήταν τα MURDER BY DECREE και STUDY IN TERROR.

holmes-a-study-in-Terror.jpeg


DECREE.jpg
 
Η σειρά έχει μεταφραστεί και κυκλοφορεί! Δεν την έχω δει ακόμη, αλλά πρέπει να είναι πολύ καλή, όντως! Με τον ήρωα του Αrthur Conan Doyle γίνεται χαμός τα τελευταία χρόνια!! Τόσο νέες τηλεοπτικές σειρές και κινηματογραφικές ταινίες, όσο και σε κυκλοφορία και διανομή κάποιων φιλμ του '40 και του '50 με τον Basil Rathbone να υποδύεται τον κεντρικό ήρωα! Κυκλοφορούν σε DVD, στην χώρα μας, γύρω στις 6 ταινίες με τον Βasil Rathbone! Επίσης κυκλοφορεί το εξαιρετικό "Murder By Decree" ('79) με τον Christopher Plummer και τον Donald Sutherland, που αναφέρει ο φίλος Exetlaios παραπάνω!
 
Απλά εξαιρετική σειρά.

Οποίος έχει πληροφορίες για το πού μπορώ να την βρω pm σας παρακαλώ

send from my Samsung GS-III white beast
 
Τη θυμάμαι αμυδρά τη σειρά αλλά μάλλον λόγω ηλικίας δεν τολμούσα καν να τη δω.
 
Tην σειρα την εχω και πραγματικα ειναι φανταστικη.Δεν την εχω δει ποτε στην ΕΡΤ 2 και πως να την εβλεπα αλωστε αφου το 1988 ημουνα 7 χρονων.Ευτυχως μπορεσα και την ειδα και η σειρα ειναι 2 μερη απο μιαμιση ωρα το καθενα.Τωρα που την εκοψε η ΕΡΤ και την εκανε 4 κομματια δεν ξερω.
 
Πολύ με τρόμαζε μικρό αυτή η σειρά. Ειδικά η σκηνή της " μεταμόρφωσης " του Armand Assante και ο Τζακ ο Αντεροβγάλτης με τη μαύρη κάπα και το ψηλό καπέλο...
 
[edit] Copyrights [edit]

Εξαιρετική πραγματικά.

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα