Tσίχλες Στρουμφάκια

Omenforever

RetroMasteR
Joined
26 Mαϊ 2006
Μηνύματα
1.909
Αντιδράσεις
1.113
Θυμάστε τις τσίχλες «Στρουμφάκια» που είχαν μέσα τους χαρτάκια για υδροδερματοστιξία ; (Σοφολογιότατε, καλά τα πάω; :rofl: )

Οι τσίχλες ήταν ΤΙΓΚΑ στη ζάχαρη, τινάζαμε την υπόλοιπη από το τατουάζ, το κολλάγαμε επάνω μας, ρίχναμε νερό και το πιέζαμε για λίγο. Μετά κυκλοφορούσαμε περήφανα με ένα στρουμφάκι επάνω μας. :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και οι γονείς λέγανε ότι είναι καρκινογόνα αυτά !!! :D
 
Εμενα μου λεγανε οτι θα μου βαφτει το κοκαλο :D
 
Omenforever είπε:
Θυμάστε τις τσίχλες «Στρουμφάκια» που είχαν μέσα τους χαρτάκια για υδροδερματοστιξία; (Σοφολογιότατε, καλά τα πάω; :rofl: )
Οι τσίχλες ήταν ΤΙΓΚΑ στη ζάχαρη, τινάζαμε την υπόλοιπη από το τατουάζ, το κολλάγαμε επάνω μας, ρίχναμε νερό και το πιέζαμε για λίγο. Μετά κυκλοφορούσαμε περήφανα με ένα στρουμφάκι επάνω μας. :D
Τέλειες!!!


Τίγκα στην ζάχαρη αλλά με μια πολύ ωραία γεύση!!!



Όσο για το τατουάζ στρουμφάκι... δεν έπλενα τα χέρια μου για να μην φύγει!!!


Άνετα χτύπαγα ένα κανονικό τατουάζ στρουμφάκι και σήμερα! Πήγα όμως στην γιορτή για τα 50 χρόνια στρούμφ και είδα ότι τελικά το έχουν σκευτεί πολλοί πριν από εμένα!!!
 
Omenforever είπε:
Θυμάστε τις τσίχλες «Στρουμφάκια» που είχαν μέσα τους χαρτάκια για υδροδερματοστιξία; (Σοφολογιότατε, καλά τα πάω; :rofl: )
Οι τσίχλες ήταν ΤΙΓΚΑ στη ζάχαρη, τινάζαμε την υπόλοιπη από το τατουάζ, το κολλάγαμε επάνω μας, ρίχναμε νερό και το πιέζαμε για λίγο. Μετά κυκλοφορούσαμε περήφανα με ένα στρουμφάκι επάνω μας. :D
Αν θυμάμαι καλά, αυτά τα τατουάζ ήταν λίγο δύσκολο να τα περάσεις στο μπράτσο σου χωρίς να χαλάσουν κάπου, λόγω της υπερβολικής ζάχαρης! :cool:
 
MamaMyrto είπε:
Άνετα χτύπαγα ένα κανονικό τατουάζ στρουμφάκι και σήμερα! Πήγα όμως στην γιορτή για τα 50 χρόνια στρούμφ και είδα ότι τελικά το έχουν σκευτεί πολλοί πριν από εμένα!!!
Αλήθεια πρόλαβες να συλλέξεις κανένα στρουμφάκι;:dribble: Είδες κανέναν με τατουάζ ή απλώς φωτογραφίες;
 
candy είπε:
Αλήθεια πρόλαβες να συλλέξεις κανένα στρουμφάκι;:dribble: Είδες κανέναν με τατουάζ ή απλώς φωτογραφίες;
Είδα κόσμο με τατουάζ... να συλέξεις στρουμφάκι δεν γινόταν. Μόνο να αγοράσεις ένα λευκό του ομοίωμα με 10 ευρώ και να το ζωγραφίσεις μόνος σου μπορούσες αλλά η ουρά για να το πάρεις ήταν πάνω από 100 άτομα και ο γιός μου δεν μου το επέτρεψε... τράβηξα όμως μερικές φωτογραφίες από καλιτεχνικές δημιουργίες με βάση τα στρουμφ κι έβγαλα και φωτογραφία αγκαλιά με τον Μπαρμπαστρούμφ!!! Μόλις τις επεξεργαστώ να μικρίνουν, θα τις βάλω να τις δείτε...
 
Ναι τις θυμάμαι!Τα χαρτάκια δεν με άφηναν οι δικοί μου να τα κολλάω στο δέρμα μου,γιατί έλεγαν ότι είναι καρκινογόνα!
 
Πραγματικά αυτές οι τσίχλες ήταν σκέτη ζάχαρη. Καημένα δοντάκια μας πως αντέξατε! Όσον αφορά τα τατουάζ είχε βγει η φήμη ότι περιείχαν LSD! Αν είναι δυνατόν!Urban Legend.
 
johnny19818 είπε:
Πραγματικά αυτές οι τσίχλες ήταν σκέτη ζάχαρη. Καημένα δοντάκια μας πως αντέξατε! Όσον αφορά τα τατουάζ είχε βγει η φήμη ότι περιείχαν LSD! Αν είναι δυνατόν!Urban Legend.
αυτο το ειχα δει σε ενα επεισοδιο του carusel με καποιον που ειχε δωσει σοκολατες στον σιριλο που ειχαν μεσα δωρο τατουαζ και αυτος επαθε κριση απο ναρκωτικα και μετα το εψαξαν και ειδαν οτι ηταν απο τα αυτοκολλητα τατουαζ που ηταν εμποτισμενα με lsd μπορει απο κει να βγηκε η φημη
 
MamaMyrto εγω δε τα επλενα και χωρις να εχω tattoo!! Χαχα!!

Τα θυμαμαι κι εγω αυτα παντως, ηταν μοδα να υπαρχουν τσιχλες , καραμελες , γαριδακια και να τους κοτσαρουν κι ενα τατου!!

Καμια φωτογραφια εχει κανεις??
 
θανος είπε:
αυτο το ειχα δει σε ενα επεισοδιο του carusel με καποιον που ειχε δωσει σοκολατες στον σιριλο που ειχαν μεσα δωρο τατουαζ και αυτος επαθε κριση απο ναρκωτικα και μετα το εψαξαν και ειδαν οτι ηταν απο τα αυτοκολλητα τατουαζ που ηταν εμποτισμενα με lsd μπορει απο κει να βγηκε η φημη

Ε, όλα τα περίμενα αλλά κι αυτό? Πάντως ποιος ξέρει τη χημικά θα περιείχαν τελικά.
 
Έχω στη κατοχή μου δυο χαρτάκια περιτυλίγματος από αυτές τις τσίχλες, αν είναι όντως αυτές! Τις βρήκα σε μια αποθήκη με είδη παντοπωλείου και είναι από αυτές που ήταν τίγκα στη ζάχαρη!

Εικόνα144.jpg
 
Τις θυμάμαι και αυτές. Γενικά τα σακχαρώδη εκείνη την εποχή πραγματικά ήταν πολύ γλυκά!
 
Θυμάμαι τετοιες τσιχλες...όμως προτιμουσα τις big babol...
 
1978 απο το Vice.

1533543893983-tattoo4.jpeg
 
Πίσω
Μπλουζα