TERROR CODE

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Plink

RetroMasteR
Joined
26 Απρ 2007
Μηνύματα
1.300
Αντιδράσεις
13
picture.php


Terror Code, “Frenzy 8-bit Live Musical”

Για πρώτη φορά, το Error Code παρουσιάζει συγκεντρωμένους σε μία βραδιά τους καλύτερους της Ελληνικής Low Bit σκηνής.

Εξοπλισμένοι με gameboy, κονσόλες atari και παράξενες αυτοσχέδιες ηλεκτρονικές κατασκευές, οι καλλιτέχνες πειραματίζονται με τα παλιά τους παιχνίδια και δημιουργούν ένα εκρηκτικό μείγμα από 8bit ήχους, σκοτεινές μελωδίες και εξοντωτικούς ρυθμούς.

- Live Show -

Xaero (dark ambient/black metal)

Plink (powernoise/industrial)

Zolotof (electronics)

Tech0 (idm/experimental)

Niadoka (chiptune)

Visuals by Nanotekt

- Aftershow party - Dj Sets -

Arcade Fighters (experimental/8bit)

Xaero (digital hardcore/darkcore)

Παρασκευή 13 Νοεμβρίου @ Sin City Club

Έναρξη 9:00 μ.μ.

Είσοδος: 8 ευρώ (περιλαμβάνεται Μπύρα)

Sin City Club

Θεμιστοκλέους & Γαμβέτα 5, Πλατεία Κάνιγγος, Αθήνα

Πρόσβαση : Μετρό - Στάση Ομόνοιας

Σας περιμένουμε :)
 
Καλη φαση Ηλια! Εγω παντως θα κανω οτι μπορω να ερθω.
 
Ίσως έρθω και εγώ...θα πάρω έναν καμμένο φίλο με αυτά τα 'τρελά' και θα έρθω! :D :p
 
Άντε παιδιά, μακάρι να τα καταφέρετε όλοι, θα χαρώ πολύ να σας δω εκεί...!!!
 
Αν δεν είναι εκείνη τη μέρα το meating του mame.gr μπορεί να σε τιμήσω κι εγώ.
 
επιβεβαιώνω την παρουσία μου :) είναι κάποιος άλλος που θα έρθει τελικα;
 
Το τελικό line-up για σήμερα το βράδυ, θα είναι:

10:00 - Tech0

10:45 - Niadoka

11:20 - Plink

11:55 - Zolotof

12:30 - Xaero

Visual by Nanotekt & Robotaki

Σας περιμένουμε
 
Θα προσπαθήσω και εγώ να έρθω. Είναι καλή ευκαιρία να βρεθούμε και με μερικά παιδιά απο εδώ.
 
θεικό πρέπει να ήταν...κλαψ για μας τους θεσσαλονικείς...

τουλάχιστον καμιά φωτό κανα βίντεο παίζει?

υγ: Plink είσαι το είδωλο μου...να το ξέρεις... ;)
 
:mad:

Το στανιό μου μέσα .............. ! Τώρα το ειδα το thread ......! :mad:

Θα ήθελα πολυ να 'ρθω.... !!! :cry:
 
Παιδιά ήτα πολύ ωραία!

Ιδικά ο Niadoka (επειδή είμαι πιο πολύ της chiptune) μου άρεσε πάρα πολύ! Φυσικά Plink και Zolotof έκαναν την καλύτερη συνέχεια.

Στο τέλος μόνο ο Xaero μου έπεσε βαρύς... θα τον άκουγα ευχάριστα μόνος σπίτι αλλά ίσως επειδή βγήκε στο τέλος με έπιασε κουρασμένο.

Σε κάθε περίπτωση συγχαρητήρια σε όσους ασχολήθηκαν για να γίνει το live και σε όσους έπαιξαν! Ελπίζω σε συνέχεια των events και σε κάποιο cd release να σας ακούσουμε.

(επειδή είδα ότι τραβούσανε φωτό και video, άν ανέβουν πουθενά δώστε links στο λαό)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Eυχαριστώ πολύ φίλε. Έπρεπε να μου είχες μιλήσει, θα χαιρόμουν να σε γνώριζα.

Ευχαριστώ και τον tarasque που ήρθε, όπως και τον npanag...

(δεν είδα κάποιον άλλο, δεν ξέρω αν ήταν κανείς).

Τα βίντεο και οι φωτό θα ανέβουν σύντομα, λογικά από Δευτέρα θα έχω όλο το υλικό στα χέρια μου.

Σαββατοκύριακο έχει ξεκούραση και από Δευτέρα ετοιμάζουμε το επόμενο...

για μέσα ή λίγο πριν από τις γιορτές με VideoGameOrchestra, Niadoka, Zolotof και βλέπουμε...

Γενάρη, θα έχουμε φιλοξενούμενους τους καλλιτέχνες από το micromusic hq του Βερολίνου.

Επίσης, για όσους ενδιαφέρονται ...μέσα στο Δεκέμβρη - σε συνεργασία με έναν καινούργιο χώρο τέχνης, θεάτρου και πειραματικής μουσικής που ανοίγει επίσημα στις 21 Δεκεμβρίου - θα ξεκινήσει σειρά workshop με θέματα το circuit bend σε παλιά παιχνίδια, diy electronics και μουσικό software για κονσόλες...

Τέλος, μέσα στην εβδομάδα στο errorcode θα ανέβει επίσημα το νέο release του Zolotof...

ενώ ετοιμάζεται και release από Niadoka..

Αυτά προς το παρών...stay tuned
 
Ενημέρωνε μας για τις εξελίξεις, λογικά θα τα πούμε σε κάποια από τις επόμενες διοργανώσεις!

είμαι σίγουρος ότι κάποιους από εσάς σας έχω ξαναπετύχει σε κάποιο Synch ή στο BIOS
 
Haros είπε:
Ενημέρωνε μας για τις εξελίξεις, λογικά θα τα πούμε σε κάποια από τις επόμενες διοργανώσεις!

είμαι σίγουρος ότι κάποιους από εσάς σας έχω ξαναπετύχει σε κάποιο Synch ή στο BIOS
χεχε με το synch είχαμε κάνει μια συνεργασία το 2008, στο ΒΙΟΣ κάποια από τα παιδιά είχαν παίξει παλιότερα με άλλα σχήματα όμως...λαιβ 8bit δεν έχει γίνει εκεί ακόμα..(ίσως σύντομα)...χεχε

έχε το νου σου στο errorcode.gr

το site έχει πλέον ανανεωθεί και ενημερώνεται τακτικότατα..

Επίσης, ετοιμάζουμε και ένα blog με προτάσεις για νέες κυκλοφορίες στο χώρο της 8bit/lobit/chiptune...
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα