The Beastmaster (1982)

flak32a

Banned
Joined
7 Απρ 2010
Μηνύματα
154
Αντιδράσεις
1
Εβλεπα εδω που λετε για ταινιες φαντασιας και δεν εχετε μια απο τις τοπ. το THE BEASTMASTER. πολυ μπροστα!!! Oσοι δεν τοχετε δει ψαξτε το!!

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Kαλτ ταινιονι απο αυτα που ακολουθησαν την επιτυχια του Κοναν. Ειχε καποιες ωραιες ιδεες αλλα γενικοτερα ηταν β' στην ιδια κατηγορια με το Καλιντορ ο Μονομαχος (Red Sonya αθανατοι ελληνικοι τιτλοι) οπου εσκασε κι ο Αρνι.
 
εδω θα διαφωνησω. το καλιντορ ηταν υποδιεστεστερο. το beastmaster το προτο τουλαχιστον γιατι γιαταλλα 2 ουδεν σχολιο ηταν πολυ προσεγμενο. με 2 μηνες διαφορα απο το κοναν ηταν ισως το 2ο καλιτερο sword and sorcery μετα το κοναν.
 
Οι ταινιες φαντασιας ηταν τοσο λιγες, και μου αρεσαν τοσο πολυ, που η καθε μια ηταν απο μονη της χρυσαφι.

Επισης η ταινια αυτη "γεννησε" (spawned αγγλικα) και μια τηλεοπτικη σειρα που επαιζε ο ΑΝΤ1
 
Την ειχα δει πολυ μικρος, και την ξαναειδα πριν λιγα χρονια.

Μου αρεσει και μαλιστα πολυ. Μου αρεσει καλυτερα η πρωτη ταινια Κοναν, αλλα απο την δευτερη ταινια και απο τον Καλλιντορ πιστευω πως ειναι μακραν καλυτερη.

Παντα μου αρεσε το concept του ranger στο sword and sorcery, και ηταν μια απο τις πολυ λιγες, αλλα και καλες ταινιες σε αυτη την ιδεα.
 
κοιταξτε να δειτε!!! η πρωτη ταινια conan δεν παιζετε!απο πολλεw αποψεις!!!

το μονο που ηρθε κοντα του ηταν αυτο!! conan 2 red sonja(που δεν ειναι δημιουργημα του howard) ηταν μουφα!!! το BEASTMASTER εκανε κ τηλεοπτικη σειρα που εκανε και γκεστ ο Dar. αλλα κ 2 σικουελ που το ενα ερχοντουσαν στην συγχρονη εποχη στο λοσ αντζελες. κ το αλλο ηταν γυρω στο 97 που ηταν αλλα hercules κιτσαριο.
 
Η ατμοσφαιρα της πρωτης ταινιας του Κοναν ειναι ανυπερβλητη. Ο Μιλιους μπορει να παρεκλινε αρκετα απο τα βιβλια και τα κομικ, αλλα επλασε μια παραλληλη πλοκη που ειχε εξισου ενδιαφερον. Αν ιχε λιγο περισσοτερο ''κοσμο'' θα αγγιζε την τελειοτητα. Παρολα αυτα παραμενει μακραν η καλυτερη fantasy ταινια προ LOTR.

Πορωθηκα τωρα παω να δω Red Sonya και Dragonslayer καπακι!
 
Εχω να το δω χρονια!

Ξερει κανεις ποιος ηταν ο Ελληνικος τιτλος μηπως το εντοπισω σε κανα videoclub?
 
Είχα την τύχη να το δω σε σινεμά.

Μου είχε κάνει πολύ εντύπωση τότε ! (αν και θεωρώ το ΚΑΛΙΝΤΟΡ καλύτερο)
 
dragon slayer !!xaxax και αυτο καλο!! ο ελληνικος τιτλος ειναι ο αρχοντας των ζωων κ μονο σε βιντεοκασσετα. ρε το καλιντορ ηταν μουφα μεγαλη!κ ο σβαρτσας το εκανε μονο κ μονο για χαρη στον σκηνοθετη(που ειχε κανει κ το conan the destroyer)
 
εχω στην κατοχη μου την πρωτη και τριτη ταινια αλλα μου λειπει η δευτερη!!!!!οποιος εχει πληροφοριες ας στειλει κανα πμ.
 
συμφωνω με τους προλαλησαντες,ειχα την τυχη να την δω στις αιθουσες οταν παιζοταν...

..αλλα για να πω την αμαρτια μου,η Τανια Ρομπερτς ολα τα λεφτα... :D
 
flak32a είπε:
dragon slayer !!xaxax και αυτο καλο!! ο ελληνικος τιτλος ειναι ο αρχοντας των ζωων κ μονο σε βιντεοκασσετα. ρε το καλιντορ ηταν μουφα μεγαλη!κ ο σβαρτσας το εκανε μονο κ μονο για χαρη στον σκηνοθετη(που ειχε κανει κ το conan the destroyer)
χαχ....ίσως....τώρα λέει ξαναβγαίνει το Red Sonja (έτσι γραφότανε...δεν ξέρω γιατί... :p )...το avatar σου Flak πρέπει να έιναι απο το Blackstar...(John Blackstar !)
 
αληθεια ειναι αυτο. to red sonja κανονικα εβγαινε 2010 αλλα παει για 2011. απο την εταιρεια παραγωγης του ρομπερτ ροντριγκεζ. ναι blackstar ειναι. φιλε ειμαι πορωμενος με την FILMATION και οτι εχει να κανει με 80'ς καρτουν.
 
Όχι! Πες μας κάτι παραπάνω. Πλοκή, πρωταγωνιστές, κάποιο τρέιλερ.
 
Καλά η βιντεοκασέτα ειχε λιωσει, αμετρητες φορές μιλάμε. Ο Νταρ Marc Singer ηταν γητευτής αγριων ζωων....και κατα κάποιο τρόπο 'εριξε' την Κιρι Tanya Roberts με αυτη του την ιδιοτητα....στη συνέχεια εχει πολύ πλοκη η ταινια,απο τις αγαπημενες μου....ειδικά τα κουναβακια!!
 
Την θυμομαστε και ειχε και δευτερη συνεχεια την οποια και θυμαμαι καλύτερα ηταν στο πιο κωμικο, νομιζω την εβαζε η ερτ τοτε αρκετα συχνα! αυτές τις ταινιες πρεπει να τις βλέπουν ολοι μαζι οι ρετροφιλοι
 
Πίσω
Μπλουζα