The Day Of The Tentacle

Metalcandyman, τελικά εκτός απο τα retrogames και τη Metal μουσική έχουμε και αλλο κοινο - τα adventures...;;; 'Η ασχολήθηκες με το DOTT τιμής ένεκεν; :D

Πάντως πρόκειται άνετα για ένα από τα 3 κορυφαία του είδους.-
 
Mπα φιλος δεν μπορω να πω πως εχω και καμια τρελη καψουρα με τα adventures για παραδειγμα δεν εχω και τιποτα τρελες γνωσεις για το συγκεκριμενο ειδος απλα καποια παιχνιδια τα καραγουσταρα και συνεχιζω να τα παιζω ακομα οπως το day of the tentacle το maniac mansion καποια Broken sword,το Diskworld και διαφορα αλλα.Γενικα παλια adventures γιατι για νεοτερα δεν εχω ιδεα.
 
Μιας και αναφερόμαστε στο day of the tentacle για δείτε το για AGA που το εγκατέστησα
 
Λοιπόν, μόλις τελείωσα το Day of the Tentacle - remastered (χωρίς walkthrough παρακαλώ) και οι εντυπώσεις μου είναι αρκετά καλές. Tα χρώματα και τα cartoon-ιστικά γραφικά δημιουργούν ευχάριστη διάθεση ενώ οι γρίφοι του παιχνιδιού δεν είναι παράλογοι.

Γενικά είναι παιδικό adventure αλλά ως φανατικός φίλος του Maniac Mansion οι χαρακτήρες τουλάχιστον μου κέντρισαν το ενδιαφέρον. Φαντάζομαι βέβαια ότι αν το είχα παίξει μικρότερος θα ήμουν περισσότερο ενθουσιασμένος.

Το Maniac Mansion παραμένει κορυφαίο adventure :)
 
Πίσω
Μπλουζα