The Evil Dead (1981)

Πολυ καλες ταινιες τρομου οι οποιες ειναι και σημειο αναφορας για την εποχη που γυριστηκαν.Δεν ειναι και απο τις αγαπημενες μου αφου τοτε ελιωνα πιο πολυ τις ταινιες των Bryan Yuzna, Stuart Gordon και Wes Craven.

To τριτο μερος ονομαζεται ''Αrmy of Darkness'' και η ιστορια ξετυλιγεται στο μεσαιωνα.Παντως αν καποιος μου τα βαλει με συνοδεια πιτσας και μπυρας τα βλεπω ευχαριστα.
 
για να δουμε αν ειναι εντυπωσιακο
 
Το πρώτο μέρος είναι από τις καλύτερες ταινίες τρόμου όλων των εποχών και μετά την τεράστια επιτυχία του, ο Ράιμι έκανε αυτό που είχε στο μυαλό του από την αρχή.Γύρισε ένα ριμέικ της πρώτης ταινίας, σχηματικού τρόμου αυτή τη φορά, δίνοντας μεγαλύτερη έμφαση στα κωμικά slapstick στοιχεία.Πολύ καλό κι αυτό και ίσως η πρώτη ακραία splatter horror comedy (που έγινε ολόκληρη σχολή).

Το 3ο μέρος σαν περιπέτεια σκοτεινής φαντασίας μου έμοιαζε, αλλά είχε ενδιαφέρων, άσχετα αν ξέφευγε από το κλίμα των προηγούμενων ταινιών της σειράς.
 
Μεγαλες δηλωσεις...

tf6HF.jpg
tf6HF.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εδω και το τρέιλερ. Δεν ξέρω αν πρέπει να γελάσω ή να κλάψω..

http://uk.ign.com/videos/2012/10/24/evil-dead-red-band-trailer

Επίσης να υποθέσω πως ο Bruce θα παίζει στη καλύτερη περίπτωση σε καμιά σκηνή 0.05 δευτερολέπτου τιμής ένεκεν..
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ειχα παθει πλακα οταν ειδα το παρακτω Trailer μιας νεας σειρας που ειναι στην ουσια sequel των evil dead,evil dead II και army of darkness και ονομαζεται Ash VS Evil dead.H σειρα αυτη οπως εδειχνε το Trailer ηταν horror comedy με τον τιτανομεγιστο φυσικα Βruce Campbell σε πρωταγωνιστικο ρολο 30 χρονια μετα τα γεγονοτα του πρωτου evil dead.Για αλληγ μια φορα λοιπον το κακο επιστρεφει και πραγματικα γινετε της ρουσλανας το καγκελο.Χθες παιχτηκε το πρωτο επεισοδιο και τωρα μολις το ειδα και μπορω να πω πως δακρυα χαρας και συγκινησης ετρεξαν απο τα ματια μου σνιφ,σνιφ :D Ολοι οι fans του ειδους μη χασετε αυτη την σειρα μιλαμε ειναι ολα τα λεφτα πραγματικα.

Δειτε και το Trailer να γουσταρετε.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=186&v=unnLg1TPCYM
 
To τρειλερ φαινεται καλο αν και τα περισσοτερα τρειλερ ετσι ειναι.

 
Πίσω
Μπλουζα