The Evil Dead

Alucard

RetroMasteR
Joined
15 Αύγ 2006
Μηνύματα
1.315
Αντιδράσεις
485
The Evil Dead (1984)

picture.php


picture.php


picture.php


 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πραγματικά δε γνώριζα την ύπαρξη αυτού του παιχνιδιού για τον Commodore64...

Το μόνο Evil Dead που έχω παίξει, είναι αυτό στο Playstation, το οποίο αν και δεν ήταν τόσο καλό, είχε τις στιγμές του...

Όσο για τις ταινίες... τι να λέμε τώρα... όποιος δεν τις έχει δει, απλα να σπεύσει στο κοντινότερο videoclub...

Αγαπητέ Alucard, για άλλη μια φορά, μπράβο για τις επιλογές σου και για την αστείρευτη πένα σου! :thumbup:
 
Οντως οι ταινιες ειναι πολυ καλες και ιδιαιτερες.Το παιχνιδι μου ειναι παντελως αγνωστο.Τα μονα Evil Dead παιχνιδια που ηξερα ηταν για PSX και DC αν δεν κανω λαθος.Ουτε και εκεινα ηταν κατι καλο αλλα οχι και σαν και αυτο που παρουσιαζει ο Alucard.thanks για το review Alucard!
 
Καλά μόλις διάβασα Evil Dead review έπαθα πλάκα! Δεν το γνώριζα αυτό το παιχνίδι. Ενδιαφέρον gameplay φαντάζομαι από αυτά που διαβάζω. Αν έφτιαχναν καλύτερα γραφικά - και σίγουρα θα μπορούσαν πολύ μα πολύ καλύτερα - θα ήταν πολύ ενδιαφέρον. Πάντως Evil Dead είναι. Ότι και αν είναι πρέπει να το τσεκάρω σε emulator το συντομότερο!

Ηλία χτυπάς στο αδύνατο σημείο μου! Megarespect!
 
Το παιχνίδι μου ήταν άγνωστο και τώρα που το γνώρισα, θα το χαρακτήριζα ψιλο-χάλια.

Ασχέτως αυτού, "υποκλίνομαι" στον φίλτατο Ηλία που το "ξετρύπωσε" !
 
Χαίρομαι ιδιαίτερα όταν μου παρουσιάζονται παιχνίδια τα οποία δεν έχω ακούσει ή ασχοληθεί μαζί τους στο παρελθόν... πόσο μάλλον όταν αυτό γίνεται με την βοήθεια των φοβερών reviews του Alucard !! :thumbup:

...σπεύδω να το δοκιμάσω άμεσα !!
 
To παιχνιδι αυτό στην έκδοση για spectrum δινόταν ως δώρο με το cauldron.

Ήταν στην άλλη πλευρά της ίδιας κασσέτας.

Φυσικά το cauldron ήταν ασύγκριτα πιο καλό...
 
Ναί, όντως έτσι είναι - σύμφωνα και με όσα ήδη αναφέρει στο review του ο Alucard.
 
Ο φίλος telonio ξαναχτύπησε για ακόμη μια φορά φτιάχνοντας δύο πολύ όμορφα layouts για το review του "The Evil Dead".

Τον ευχαριστώ και πάλι.

Ας τα χαρούμε στo πρώτo post ;)
 
Πω πω Ηλία, δεν το είχα πάρει χαμπάρι το Thread!!!!

Έχεις γίνει, επικίνδυνα, ο πιο φανταστικός reviewer του GRM!!!!!!!

Μπράβο για το χρόνο, το κόπο και το αποτέλεσμα. ΑΨΟΓΟ!!!! (για άλλη μία φορά)

Το παιχνίδι δεν το γνώριζα να πω την αλήθεια. Αλλά έπρεπε να σε είχαν προσλάβει για promotion του όταν είχε βγει!!!!!!!!!!!!
 
Πίσω
Μπλουζα