The Kenny Everett video show (1978)

paulochelao24

Retro Member
Joined
16 Οκτ 2014
Μηνύματα
2.346
Αντιδράσεις
3.594
Χθες έπεσα τυχαία σε κάτι βίντεο του κωμικού,dj κτλ. Kenny Everett και θυμήθηκα μια κωμική εκπομπή του. "Το σόου του Κέννυ Έβερεττ" το τιτλοφορούσε η ΕΡΤ2 (με επιφύλαξη χωρίς να είμαι σίγουρος για τον ελληνικό τίτλο 100%) και προβάλλονταν νομίζω Κυριακή βράδυ λίγο πριν τις ειδήσεις γύρω στο 1983,αλλά νομίζω δεν έδειξε πολλά επεισόδια.
Το ψιλοθυμάμαι γιατί το παρακολουθούσα που και που,είχε πολύ σουρεαλιστικά αλλά αστεία σκετς, ενώ πάντα φιλοξενούσε και κάποιον μουσικό, συγκρότημα κτλ. θυμάμαι χαρακτηριστικά τους Rod Stewart, Madness,Kate Bush, Bryan Ferry κ.α.
Μου έχει μείνει στο μυαλό ένα σκετς που αν δεν κάνω λάθος υποδύονταν έναν εφευρέτη, μηχανικό κτλ ο οποίος είχε φτιάξει μια μοτοσυκλέτα με κάθισμα λεκάνη τουαλέτας και καζανάκι. Το θυμόμουν χρόνια αυτό το σκετς και ήταν αυτό που μου είχε μείνει πιο πολύ απ' όσα είχα δεί. Ο Everett όπως διάβασα πέθανε το 1995 από τον ιό του AIDS.

kenny-everett-610.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πραγματικά πολύ αστεία τα βιντεάκια σε αυτή την κωμική εκπομπή! Θα ψάξω στο ΥΤ και για αλλα αποσπάσματα..
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πραγματικά πολύ αστεία τα βιντεάκια σε αυτή την κωμική εκπομπή! Θα ψάξω στο ΥΤ και για αλλα αποσπάσματα..
Δεν ξέρω αλλά μου έβγαζε μια ζεστασιά,καλή διάθεση αυτή η εκπομπή και για αυτό την ψιλοθυμάμαι,που το 1983 προς 84 ήμουν κοντά στα 7. Είχε και τα συγκροτήματα που εμφανίζονταν και ήταν ένα ατού. Πάντως διάβασα ότι είχαν εμφανιστεί και άλλες μπάντες και καλλιτέχνες,μέχρι και ο David Bowie
 
Πέτυχα και τον Steve Gibbons με το συγκρότημα του σε ένα βιντεάκι.
 
Να και η εμφάνιση του Nick Lowe σε κάποιο επεισόδιο:
 
Και η εμφάνιση του Steve Gibbons,που ομολογώ τον είχα ξεχάσει πολλά χρόνια:

 
Πίσω
Μπλουζα