The Slumber party massacre (1982)

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας Metalcandyman
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.333
Αντιδράσεις
5.968
Η Trish ειναι μια 18αχρονη κοπελα που ειναι παιχτρια της γυναικιας ομαδας μπασκετ του σχολειου της και αποφασιζει να διοργανωσει ενα πυτζαμα παρτυ για ολες της συμπαικτριες της.Ενας δολοφονος που το 1969 σκοτωσε 5 ανθρωπους το σκαει απο ενα ψυχηατριο σκοτωνει εναν τεχνικο κλεβει το φορτιγακη του που περιεχει μεσα ολα τα αντικειμενα για τους φονους του(τρυπανια κτλ)και ακολουθει την Trish και την οικογενεια της στο σπιτι και κριμενος στα σκοταδια παρατηρη το πυτζαμα παρτυ πριν αρχισει να πετσοκοβει κοσμο.

H ταινια περιεχει οτι χρειαζεται για να ειναι ενα πολυ καλο θριλερ των 80s.Πολλες splatter σκηνες με διαφορα εργαλεια,πολυ καλη ατμοσφαιρα και μουσικη,το κλασικο γυμνο που υπαρχει σε ολα σχεδον τα θριλερ των 80s κτλ.Εδω δεν υπαρχει δολοφονος με μασκα η μυστιριωδης δολοφονος η καποιο φιναλε που να μην το περιμενουμε.Εδω υπαρχει τρομος σε απολαυστικο βαθμο ειδικα στο τελευταιο 20αλεπτο που σκοτωνει την μια κοπελα μετα την αλλη.

 
Eυχάριστο σλάσερ και με ωραία πρωταγωνίστρια. Η δεύτερη ταινία, απλά δεν βλεπόταν! Την τρίτη δεν το τόλμησα ακόμα...
 
Εμένα μου άρεσε και το #2, με την "κιθάρα-ηλεκτρικό-τρυπάνι" !
 
Αγαπημενη τριλογια!!! Το πρωτο θεωρω καλυτερο με σκηνες που αντιγραφονται ακομα και σημερα!!

Και το 2 μου αρεσε αν και ηταν αρκετα παραξενο!

Το 3 πιστευα οτι δεν θα ειναι καλο λογο του οτι ειναι του 1990 και δηλαδη δεν θα ειχε τοσο 80's διαθεση αντιθετως ομως ηταν πολυ καλο και με μασκοφορο δολοφονο αυτη τη φορα!! :D
 
Πίσω
Μπλουζα