The Stuff (1985)

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας Metalcandyman
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.333
Αντιδράσεις
5.968
Πολυ καλη ταινια.Eνας εργατης βρισκει σε μια σπηλια στην αλασκα μια ασπρη ουσια.την δοκιμαζει και βλεπει οτι ειναι γλυκια και γευστικη.Λιγο καιρο μετα την βγαζει στο εμποριο σαν παγωτο και ο κοσμος τρελενεται με την γευση του(χωρις να ξερουν βεβαια οτι προκυται για μικροοργανισμο).Αυτο εχει σαν αποτελεσμα να τους κανει αβουλα ζομπι με φονικες διαθεσης.πολυ διασκεδαστικη ταινια απο της κλασικες cult της δεκαετιας του 80.

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ο Λάρυ Κοέν, άλλος αγαπημένος. Το όνομά του το έμαθα όταν είδα το ITS ALIVE (το τέρας) του 1974 σε βιντεοκασσέτα τέλη 80 (στα τέλη 80 αρχές 90ς ξεκίνησα να νοικιάζω θρίλερ με την σέσουλα από τα κλάμπς μιας και ήμουν κοντά στην ηλικία των 10). Το its alive 2 δεν μου άρεσε πολύ και το 3ο το θεωρώ πολύ καλύτερο. Όσο για το stuff το είδα πολύ μεγαλύτερος. Αυτό που μου άρεσε στον Larry είναι ότι προσπαθεί να περάσει ένα μύνημα πέρα από τον τρόμο με κάθε του ταινία. Ας πούμε στο Ιts Alive 3 τα χώνει ύπουλα στις ΗΠΑ και τους χλευάζει, όπως και τον καταναλωτισμό στο The Stuff. Αυτό μου θυμίζει το χαρακτήρα του Kάρπεντερ (ειδικά στο Τhey Live). Tα σπάει η ταινία ότι και να λέμε.
 
Αυτη την ταινια την εψαχνα χρονια.Την ειχα δει καποτε στον ΑΝΤ1 οταν ειχε ξεκινησει αν δεν κανω λαθος.Θυμαμαι τα φορτηγα που κουβαλαγανε το stuff και εναν πιτσιρικα που προσπαθουσε να αφυπνισει τον κοσμο.Ευτυχως την βρηκα πριν κανα εξαμηνο.
 
Πίσω
Μπλουζα