Thrill Kill (Cancelled Game).

asemnos

RetroActive
Joined
11 Ιαν 2010
Μηνύματα
394
Αντιδράσεις
3
Ένα mini review για το πιο βίαιο παιχνίδι που έχω παίξει ποτέ.

Αναμενόταν να κυκλοφορήσει το 1998 αλλά (δυστυχώς) ακυρώθηκε.

Μπορούν να παίξουν μέχρι 4 παίκτες, τοποθετημένοι σε ενα δωμάτιο, προσπαθώντας να σκοτώσουν ο ένας τον άλλον.

Η πλοκή είναι απλή: 8 καταραμένες ψυχές, αφού πεθαίνουν, μάχονται για να επιστρέψει μία απο αυτές πίσω στο σώμα της και στον κόσμο των ζωντανών. Η μάχη αυτή είναι κανονισμένη και προς τέρψη της Marukka, θεάς των Μυστικών επειδή απλά βαριόταν. (δουλειά δεν είχε ο διά**ος)...

Τα περιβάλλοντα είναι φυσικά 3D, όπου κυριαρχεί το αίμα, το σκοτάδι, η αστείρευτη και ωμή βία και το σεξουαλικό στοιχείο. Υπάρχουν μάλιστα εκφράσεις - σπέσιαλ κινήσεις με ονομασίες όπως: "Bitch Slap", "Swallow This", "Head Muncher".

Είναι απλά φοβερό παιχνίδι, με τρελή δόση καφρίλας, σαπίλας, βίας, και σεξισμού. Είναι επίσης πολύ μα πολύ διασκεδαστικό, ειδικά όταν παίζουν 4 άτομα.

Φυσικά κυκλοφορεί η leaked έκδοση του (πλήρης) στο Διαδίκτυο.

Βρήκα τί θα κάνω μετά τη δουλειά - έχω να το πάιξω μερικά χρονάκια. :D

thrill-kill.jpg


violent-thrill-kill.jpg


beta-blues-vol-2-20080507013316436.jpg


thrillkill_front.jpg


Thrill_Kill_ntsc-back.jpg


 
Nα προσθέσω οτι υπάρχουν στο e-bay κάποια κομμάτια (αυθεντικά όπως ισχυρίζονται οι πωλητές) αλλά χωρίς φωτό..
 
Δεν υπαρχει αυθεντικη εκδοση του παιχνιδιου, μιας και ακυρωθηκε η παραγωγη του, ενω ηταν σε τελικο σταδιο προγραμματιστικα.(gold).

Ολοκληρος ο κωδικας του ειχε διαρρευσει οταν εκριναν πως ηταν πολυ αποτροπαιο το περιεχομενο του, ακομα και για 18+.
 
Dr.Faustus...Τα λογια ειναι περιττα!!!πολυ βιαιο παιχνιδι σε σημειο να γινεται αρρωστο σε καποιες φασεις.Ιδιως καποιες σπεσιαλ κινησεις της Belladona(δεν θυμαμαι καλα το ονομα)ξεφευγουν τελειως.Κατα τα αλλα το παιχνιδι εμενα μου αρεσε παρα πολυ και μου αρεσει ακομα βεβαια.Ατελειωτες ωρες σε διπλα με ενα φιλαρακι!!!!!
 
χαχχαχα στο τελευταίο video το preview που έχει είναι ακατάλληλο δια ανηλίκους ΛΟΛ
 
ax00axax00ax0xa00a000ax00ax

αυτό δεν το είχα πάρει χαμπάρι!
 
Κάπου το έιχε πάρει το μάτι μου αυτό το παιχνίδι, αλλά που;

Παίζει να έχει γίνει preview στο Official UK Playstation Magazine...

Μπράβο asemne!!! :thumbup:

Έλα να βλέπω κινητικότητα στο subforum του Playstation...
 
Πίσω
Μπλουζα