Tiger Game.com

johnny19818 είπε:
Παρόλα τα στραβά του κάποια στιγμή ψήνομαι να αγοράσω ένα με τον οπίσθιο φωτισμό.
Πέρασε ο καιρός και μου ήρθε πάλι η επιθυμία να αγοράσω ένα backlit μοντέλο το οποίο αμφιβάλλω αν κυκλοφόρησε καν στην Ευρώπη.

DSCI0271_800_600.jpg

Έβρισκα παλιότερα μερικά στο ebay αλλά δεν υπάρχει τίποτα τώρα :( . Η κονσόλα έχει λίγα παιχνίδια και άνετα κάποιος συμπληρώνει τη συλλογή του.

Αν βρεις κάποιος, κάτι pm παρακαλώ.
 
Thanks johnny. Προστέθηκε στη watch list.
 
To Game.com αναφέρονταν σε ηληκιακά μεγαλύτερο κοινό από το Game Boy. Λειτουργούσε και σαν ψηφιακή ατζέντα. Για να συνδεθεί στο διαδύκτιο σε κάποιες περιπτώσεις χρειαζόταν το ειδικό modem της Tiger.


Πιστευω ότι αν είχε καλή οθόνη θα πετυχαινε στο κοινό. Αλλά απ' τα reviews που έχω δεί η οθόνη είναι τόσο χάλια που δεν αξίζε τον κόπο και το χρήμμα να το αγοράσει κανείς. Εμένα παντως μου αρέσει πολύ σαν σχέδιο, είναι όμορφο.
 
Γνωριζει κανεις εαν τελικα κυκλοφορησε επισημως στην Ελλαδα; Μου ειχαν πει οτι το ειχε φερει η γνωστη αλυσιδα παιχνιδιων τοτε, αλλα δεν το ειχα δει ουτε εγω ουτε καποιος αλλος γνωστος μου να πωλειται σε μη εξιδικευμενα καταστηματα.
 
Πίσω
Μπλουζα