To ακριβό τίμημα του gaming

Other_Reality

RetroNuts!
Joined
23 Ιουν 2006
Μηνύματα
2.045
Αντιδράσεις
67
Καλά, δέν θα πώ τίποτα καινούργιο, αλλά έλεος. Είμαι ολόφρεσκος στο next-gen console gaming, είχα να πάρω κονσόλα απο το PS1...

Aλλα πραγματικά, οι τιμές είναι εξωφρενικές. Δέν δικαιολογούνται σε καμμία περίπτωση. Πλήν του Metal Gear ίσως, το οποίο είναι υπερπαραγωγή ομολογουμένως. Και εκτός αυτού, αντί να σε γλυκάνουν με κανα δωρεάν patch-update, βλέπω τα game packs στο PSN να θέλουν κάτι 5ευρα...Ξεφτίλα, να δώσεις δηλαδή 70 ευρώ για το Nba live 09, και να σκάσεις και επιπλέον για τα add-ons ! Mε τόσα λεφτά αγοράζεις κονσόλα...Και πάλι, κανένα game δέν είδα να εκμεταλλέυεται το blu-ray, ξανά εξαίρεση το MGS. Eίναι τα ίδια games που στο PC αγοράζεις με 30 και 35 ευρώ λιγότερα.

Μόνη λύση το online-hunt και η αναμονή για platinum-οποίηση δηλαδή. Δέν ξέρω πόσοι έχουν την άνεση να αγοράζουν τίτλους με τέτοιες τιμές. Και δέν ξέρω πόσο ΑΞΙΖΟΥΝ τόσα λεφτά οι περισσότεροι απο αυτούς...
 
Καλά τα λες. Και μετά τους φταίει η πειρατεία.

Και να σκεφτείς ότι αναφέρονται ως επί το πλείστον σε teenagers μέχρι 18 χρονών και όχι σε ρεμάλια σαν και μένα.

Μπορεί να πεταχτεί κάποιος εδώ και να πει ότι η πειρατεία φταίει για όλα και ότι αν όλοι μας τα αγοράζαμε πρωτότυπα οι τιμές θα ήταν μικρότερες και άλλα παλαβά.

Σαν απάντηση στη χιλιομασημένη τσίχλα αναφέρω ότι οι ακριβότερες τιμές είναι στο PS3, όπου υπάρχει μηδενική πειρατεία και οι μικρότερες είναι στο PC όπου όλοι γράφουν σαν τρελλοί και κατεβάζουν 24/7.

Αυτό τα λέει όλα πιστεύω. Προσωπικά με εκνευρίζει η στάση των εταιρειών παραγωγής και διανομής λογισμικού και ιδιαίτερα παιχνιδιών.

Αν στα παραπάνω προσθέσεις και το γεγονός ότι πραγματικά ελάχιστα παιχνίδια αξίζουν πιά, με τα περισσότερα να είναι για τα μπάζα, τα συμπεράσματα είναι πανεύκολο να βγουν.

Just my 2 cents, never hard earned, always well spent.
 
pooky για ακόμα μια φορά +1 από έμενα φίλε...

έτσι είναι παιδιά πολύ απάτη ειδικά στα παιχνίδια του ps3 γιαυτό και εγώ το πούλησα πριν λίγο καιρό για να μην χάσω και τα λεφτά μου τελείως...
 
Παλιότερα παιχνίδια "βγαίνουν" σε πολυ καλες τιμές πλέον.Αρχίσανε κ τα platinum για το PS3 και η κατάσταση βελτιώνεται...υπομονή!

Τώρα για τα καινούργια games δυστυχως η ευτυχώς μόνο online αγορές...
 
Πίσω
Μπλουζα