TOSEC DC (dialup warning!)

Μπραβο Γιατρε !!!!! παμε για κατεβασμα :biglaugh:

(οκ οκ θα αυτολογοκριθω λιγο αργοτερα :biglaugh: )
 
Maddog έπρεπε να λέγεσαι Madgod.

H λέξη respect μόλις απέκτησε ένα καινούργιο νόημα.
 
Ενα μεγάλο ευχαριστώ εκ μέρους του GRM Dreamcast Fan Club στον τρελογιατρό :worship:

Kudos Doc :thumbup:

BTW το Ikaruga στο NullDC παίζει με τα μαυρα borders (δεξιά αριστερά) ή λείπουν όπως στο Chankast;
 
SUPER ! Maddog ROX !!!

(Μετά από 3 τσιγάρα ....κατόρθωσα να δω 3 φωτο..... :diablotin: :biglaugh:)
 
A, ρε Geo. Retro σε όλα σου ακόμα και στην σύνδεση στο net?

Doc για πότε είπαμε να σου κάνω μια κατ΄οίκον επίσκεψη;;;;;;;;
 
Πάντα...θυμόμαστε τις ωραίες μέρες του 94 όταν με ένα εικοσάρικο μπορούσες να συνδεθείς στα 28.800 για άπειρο χρόνο..αν δεν έπεφτε η γραμμή!!! :D
 
Δεν βρισκω πουθενα τα NTSCs....

ΘΕΛΩ D2!!!!
 
epeidh exo xasei thn mpala sxetika me to DC...

nullDC? 60fps???? paizei kanonika dhladh? se normal mhxanhma???? ti screenshots einai auta! wow!
 
Τα GDROM images είναι συνήθως μεγαλύτερα από 700MB οπότε όπως καταλαβαίνεις δεν μπορείς να τα κάψεις για να τα παίξεις στο κανονικό μηχάνημα. Σε emulator όμως μπορείς.
 
keropi είπε:
epeidh exo xasei thn mpala sxetika me to DC...nullDC? 60fps???? paizei kanonika dhladh? se normal mhxanhma???? ti screenshots einai auta! wow!
Στο Ιnternet box μου το Karous παίζει με 75 - 80%. Χάνει frames σε έναν 3500+. Στον 4600+ dual core (ακριβώς τον ίδιο με του Maddog) δεν καταλαβαίνει τίποτε.

Το ίδιο σε Core 2 Duo 7400 στο φορητό. Στο laptop με Mobile Celeron δεν τολμώ να το τρέξω, δεν έχει και πολύ νόημα.
 
ara dhladh na to dokimaso ston Pentium2.8ghz dual-core 4MB cache pou exo e? den einai apo tous kainourious core-duo...
 
Δοκιμασε το Chankast.Eιναι πιο ελαφρυ...και ασε για λιγο τις αναβαθμισεις των Amiga και τσιμπα κανα DC οσο ακομα ειναι φθηνα!
 
@wally: exo DC edo kai 7-8 xronia :p
 
Κατ' αρχήν ευχαριστώ για τα καλά λόγια. :)

Μερικές απαντήσεις τώρα:

keeper: Το Ikaruga GD-ROM dump δεν δουλεύει στον emulator καθόλου. Άλλος ένας λόγος της ύπαρξης τους όμως είναι αν θέλουν οι devs να τα χρησιμοποιήσουν για να βελτιώσουν τον emulator -δεδομένου ότι τα περιεχόμενα είναι εγγυημένο ότι αντιστοιχούν ακριβώς στο κανονικό GD-ROM. Οπότε και τα non-working θα κυκλοφορήσουν κανονικά μαζί με τα working.

keropi: το δικό μου σύστημα είναι X2 4600+, αλλά από ότι ακούω ο emulator λειτουργεί καλά και σε σαφώς πιο αδύνατα. Έχει φυσικά αρκετά ελαττώματα ακόμα, αλλά για πρώτο release είναι εξαιρετικά καλός.

wally: NTSC αργότερα, ακόμα είμαστε στην φάση του αρχικού internal sharing. Για να τα πάρει ο κόσμος πρέπει πρώτα να τα πάρουν οι κατάλληλοι άνθρωποι. Ακόμα και εγώ δεν έχω full NTSC set ακόμα. Άμα δεν αντέχεις μέχρι τότε, έναν external HDD, ένα donation 10 ευρώ για τους σκοπούς του project και έλα από εδώ...το D2 το έχω :p


gtsamour:
όλα τα GD-ROM images έχουν ακριβώς το ίδιο μέγεθος, δηλαδή ακριβώς 549300 sectors και η περιοχή υψηλής πυκνότητας (που περιέχει το παιχνίδι) αρχίζει στο sector 45000. Σε όσα δεν χρειάζονται όλο τον διαθέσιμο χώρο 45000-549300, υπάρχει padding με μηδενικά που "καλύπτει" τα πιο χαμηλά sectors, ενώ τα κανονικά δεδομένα είναι στα πιο τελευταία sectors.
 
Πίσω
Μπλουζα