Turbo Chameleon 64

freaktmp

Expert
Joined
20 Απρ 2009
Μηνύματα
9.364
Αντιδράσεις
9.530
Τελικα θα μας καταστρεψουν αυτοι οι Γερμανοι! ;)

Μπορει αρχικα να ειχα τις αμφιβολίες μου για το Chameleon, :wait2: αλλα μετα τις νεες εξελίξεις πρεπει να πω οτι εχω πειστεί.

Το docking station που κυκλοφορησε ειναι απλα τελειο και σε εξαιρετικη τιμη.

Πλεον κανεις αγοράζει οχι μονο ενα εξαιρετικό upgrade για τον C64 του, αλλα ενα FPGA SoC που ανταγωνίζεται στα ισα τα πιο γνωστά ονόματα της αγοράς (Minimig, C-One, κλπ). :thumbup:

Ευελπιστώ καποια στιγμη στο επομενο εξάμηνο να το εχω στα χερια μου! :wub:
 
Μια χαρα ειναι το Chameleon δεν λεω,αλλα αυτα τα 200 ευρω ειναι πολλαα....
 
Μην ξεχνας οτι εκτος απο περιφερειακο για τον C64, ειναι και ανεξαρτητος C64, Amiga 500 και ZX Spectrum! Και κατι μου λεει οτι δεν ειναι μακρια και core για Vic-20 και Amstrad CPC...

Αν το συγκρινεις με τα 350 ευρω του C-One και τα 200 ευρω του Minimig 4mb, τοτε νομιζω οτι η τιμη ειναι λογικοτατη.
 
ακόμα και έτσι δεν αξίζει...το πραγματικό μηχάνημα έχει την χάρη του...αν είναι να έχω ένα μηχάνημα 5 σε 1 κρατώ το πισι μου με emulators που είναι 1000 σε 1!
 
Εννοείται οτι το πραγματικο μηχανημα ειναι προτιμότερο, αλλα η προστιθέμενη αξία του standalone hardware emulation σε ενα ήδη εξαιρετικό περιφερειακό για μένα το κατατάσσει στην κατηγορία must have!
 
ακριβο must have...με τόσα παίρνεις μια 500αρα, εναν 64 και έναν σπέκτρουμ +2 με divide!
 
Εχω ηδη C64, Amiga 500 και +3 με divide! :boss:

Για να το πω καλύτερα, ειναι must have για τον συλλέκτη που τα εχει ηδη (σχεδόν) ολα! :tease:
 
Πίσω
Μπλουζα