[Tyropite by Optimus] Τυροπιτούλα κανείς ????? (GP2X)

Nemo

RetroMuseum GateKeepeR
Joined
9 Ιαν 2006
Μηνύματα
4.694
Αντιδράσεις
1.411



(Κοντρα στο ρευμα και την μεγαλη πλειοψηφεια του φορουμ που εχει τεκμηριωμενα μια παθολογικη αδυναμια στα ....γλυκα :p )

Tyropite για την φορητη κονσολα του GP2X το Demo του Optimus που εγινε release στην Recursion 2012

>>> http://pouet.net/prod.php?which=60783

Y.Γ. >>>(but I will make a bigger demo in the future as I haven't hardly used the HW capabilities of GP2X here. )

 
Ωραία δουλειά (νόστιμη η τυρόπιτα :D ) . Και μου άρεσε και η μουσική αρκετά. Μπράβο στον Optimus και στα παιδιά που δούλεψαν πάνω στο demo.
 
συγχαρητηρια Optimus!
 
Μπραβο στον Optimus και στον Nemo που μας ενημερωσε!!
 
Χέχε τώρα το είδα ευχαριστώ!

Όντως είναι tyropite, προφέρεται τάϊροπάϊτ πορωτικά, και όποτε ψάχνω στο google για tyropite μου βγάζει μήπως ενοούσατε τιρόπιτα, με λατρεμένες φωτογραφίες από κάτω :)

Είχα ξεκινήσει ένα μήνα πριν αλλά κλασικά αντί να γράφω demo έγραφα την καινούρια engine οπότε μου είχε μείνει μόνο μια μέρα για να φτιάξω αυτό το single part. Τώρα έχει ολοκληρωθεί αρκετά και έχω κάνει και κάποια optimizations (η release στο GP2X δεν είναι καθόλου optimized σε σχέση με αυτό που έχω για το επόμενο μου demo, είχα φάει μερικά αναπάντεχα speed hit επειδή έβλεπα το αποτέλεσμα στον PC simulator της library που χρησιμοποιώ και μόνο τελευταία μέρα είδα πως στο GP2X πήγαινε πιο αργά και από την καθυστέρηση (το βελτίωσα μερικώς στην party και final και άλλο τόσο τώρα)). Το επόμενο demo σε GP2X θα είναι βασισμένο στην έτοιμη πλέον engine και ευελπιστώ να ξοδέψω πιο πολύ χρόνο στην δημιουργία πολλών parts, καλύτερου design, κλπ.

Btw, στον ίδιο διαγωνισμό στην πρώτη θέση βγήκε ένα άλλο πολύ καλό GP2X demo από τους φίλους μου τους Quebarium μεταξύ άλλων που παρέχουν και την lib. Όποιος έχει GP2X εδώ.

υ.γ. Και ανέκδοτο, αυτό ήταν remote entry για το demoparty στον Κανάδα, είχαν και live streaming τα compos και δεν ήθελα να χάσω τη χαρά να δω και το δικό μου καθώς θα τρέχει live. Αλλά λόγω timezone εγώ έπρεπε να σηκώθω 4 η ώρα το πρωί για να τα δω. Εεε λέω θα κοιμηθώ 11:00 (και όχι μετά τις 2 όπως συνήθως :) ) και θα σηκωθώ στις 3:45. Σηκώνομαι 3:15 κατά τύχη και έχω αυτήν την αίσθηση του ποιός σηκώνεται τέτοια ώρα για να δει compos; Και αποφασίζω τελικά ότι δεν θα τα δώ και κάνω reset το ξυπνητήρι. Έπειτα βλέπω όνειρο πως είχα σηκωθεί και έβλεπα τα compos στο live stream! Χάχαχαχα!!! Και μετά σηκώνομαι στις 3:55 παλί χωρίς ξυπνητήρι με μεγαλύτερη όρεξη και λέω θα τα δω. Πάω να δω το live stream και μαθαίνω ότι είχε πρόβλημα και παέι χάλια και πάω και κοιμάμαι πάλι. Τέσπα, τελικά τα είδα το πρωι από rerecording με πολύ χάλια jumping στο βίντεο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα