Ultimate NES Remix 3DS

johnny19818

Retromaniax Thread Excavator!
Joined
18 Απρ 2010
Μηνύματα
7.711
Αντιδράσεις
1.960
Ανοίγω το παρόν θέμα για να πληροφορηθώ για το εν λόγω παιχνίδι. Όπως είδα περιέχει 16 κλασσικά παιχνίδια του NES όπως τα Super Mario Bros 1,2,3, τα 2 Zelda, Metroid, Donkey Kong κτλ. Παρακαλώ όποιος το έχει στην κατοχή του και θέλει να μας πει μερικά λόγια γιατί σκέφτομαι να το αγοράσω...
 
Έχω την εκδοχή για wii u οπότε δεν ξέρω αν διαφέρει σε κάτι.

Τα παιχνίδια έχουν κάποια challenges, ξεκινάνε με εύκολα (πχ στο Mario μάζεψε 30 νομίσματα) και όσο προχωράς σου εμφανίζονται ποιο δύσκολα ή πρωτότυπα

(πχ πάλι στο mario να παίζεις σαν link). Τα challenges δηλαδή έχουν λίγο την λογική mobile game, αλλά όσο προχωράς θυμίζουν παραλλαγές που συναντάς σε hacks.
 
Και εγω του Wii U εχω, καλο ειναι για να περασεις την ωρα σου. Τα παιχνιδια οπως ειπε ο theoritikos ειναι σε στυλ challenges δεν ειναι ολοκληρα δηλαδη.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Α, δηλαδή δεν είναι ολόκληρες οι εκδόσεις των original παιχνιδιών;
 
Aμα δεν είναι ολόκληρα τα παιχνίδια,then.. It SUCKS!!
 
Οχι δεν ειναι... παιζεις μονο καποια σημεια κανοντας συγκεκριμενα πραγματα που σου ζηταει. Για αυτο λεγεται και remix και οχι collection ή κατι τετοιο.
 
Ok παιδιά. Ευχαριστώ πολύ. Το ξεχνάω λοιπόν και πάω γι'άλλα.
 
Eγω αν ημουν στην θεση σου θα το ξανασκεφτομουν,δεν ειναι μισα η ελλιπη παιχνιδια αλλα tribute στα παλια που σου δινει καινουργια πραγματα να κανεις με σκηνικο αυτα που παιζατ(μ)ε καποτε.


Εγω ψηνομουν για αυτο καποτε στο U,εν τελει διαβασε κανενα review πριν το αποκλεισεις.
 
Χμ...δεν έχεις άδικο εδώ που τα λέμε. Το πρόβλημα τώρα είναι άλλο. Που θα βρεθεί αυτό το παιχνίδι με τα χάλια της σημερινής αγοράς. Σε λίγο θα τα κυνηγάμε με το καμάκι τα παιχνίδια...
 
Πίσω
Μπλουζα