Valve: PS3 a total disaster

Maddog

Immense Cult RetroFigure
Joined
10 Νοέ 2006
Μηνύματα
4.887
Αντιδράσεις
126
http://www.mcvuk.com/Valve-boss-blows-a-gasket-over-PS3

Ενδιαφέρουσα και ιδιαίτερα σκληρή θέση από το αφεντικό της γνωστής Valve!

“The PS3 is a total disaster on so many levels, I think Itʼs really clear that Sony lost track of what customers and what developers wanted,” said Newell. “Iʼd say, even at this late date, they should just cancel it and do a ʽdo overʼ. Just say, ʽThis was a horrible disaster and weʼre sorry and weʼre going to stop selling this and stop trying to convince people to develop for it.ʼ”
Επίσης ενδιαφέρον ότι προβλέπει να κερδίζει το Wii τον "πόλεμο" των κονσολών...

ΥΓ: φαίνεται πολύ ότι γουστάρω να βλέπω την Sony να καταρρέει; :diablotin:
 
Gabe και Carmack συμφωνουν για τη "περιεργη" επιλογη της Sony και για το "χαριτωμενον" του Wii.

Κριμα που δεν θα βγαλουν παιχνιδια για το δευτερο :diablotin:
 
Χτες έπαιξα λίγο PS3 στο Πλαίσιο. Από κοντά φαίνεται τεράστιο, πιο μεγάλο και από την κουμούτσα το Xbox. Δεν τα είχαν δίπλα-δίπλα για να πω ακριβώς βέβαια. Το είχαν συνδεδεμένο σε μια 32άρα; 40άρα δε ξέρω τι και το παιχνίδι ήταν το Need for Speed Carbon. Όσο μου αρέσουν τα ραλάκια τόσο απεχθάνομαι τα Need for Speed οπότε δε μπορεί να είμαι αντικειμενικός.

Απογοήτευση :(
 
Και εγώ έπαιξα λίγο ένα παιχνίδι πρώτου προσώπου στο PSX3 πολύ ωραίο πολύ εντυπωσιακό αλλά τίποτα παραπάνω από τα γραφικά που βγάζει ένα καλό PC...

XBox Wii θα ήταν η πρώτες μου επιλογές για αγορά κονσόλας.
 
shock είπε:
Χτες έπαιξα λίγο PS3 στο Πλαίσιο. Από κοντά φαίνεται τεράστιο, πιο μεγάλο και από την κουμούτσα το Xbox.
Ναι αλλα το XBOX είναι πιο sexy ( έχει και καμπύλες :p :p )

Και το Resistance που είδαμε στο Πλαισιο στην Στουρναρη, που υποτίθεται οτι είναι ο καλύτερος launch τίτλος

του PS3 κυμαινόταν σε μέτρια επίπεδα (textures DX9 και βγάλε)

Ο βασιλιάς πέθανε. Ζήτω ο βασιλιάς ....
 
To είδα κι εγώ το PS3 στο Πλαίσιο να τρέχει το first person shooter και δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα. Mέχρι τώρα σαν δυνατότητες και παιχνίδια το Xbox360 εξακολουθεί (και υποψιάζομαι ότι θα εξακολουθεί) να είναι η καλύτερη κονσόλα.

Δεν ξέρω αν το Wii θα πουλήσει περισσότερο, αλλά προσωπικά η γκάμα παιχνιδιών του μου φαίνεται μέχρι στιγμής υπερβολικά, χμ..πως να το πω... παιδική. Χάζευα Παπασωτηρίου τα εξώφυλλα και ήταν ολίγον τι από επιστροφή στο στρουμφοχωριό.
 
AEON είπε:
Χάζευα Παπασωτηρίου τα εξώφυλλα και ήταν ολίγον τι από επιστροφή στο στρουμφοχωριό.

LOL AEON.

Για να κάνω όμως και λίγο τον δικηγόρο της Ν, έχουν ζουμί και σίγουρα δεν θα τα έχεις παίξει στο PC.
 
ωραιο γυρισμα Ματλοκ,παραλιγο να πεισεις και εμενα!! :D
 
Πίσω
Μπλουζα