Vampire Kinghts (1987)

  • Έναρξη μίζας Έναρξη μίζας RIO
  • Ημερομηνία έναρξης Ημερομηνία έναρξης

RIO

Retro Horrormaniac
Joined
12 Νοέ 2009
Μηνύματα
22.545
Αντιδράσεις
76.205
Ελεεινή και ερασιτεχνικότατη Μπαζοταινία που ανεβάζει τον όρο, σε άλλα επίπεδα! Είχα κάνει το λάθος να την δω πριν χρόνια, σε ένα περιφερειακό κανάλι και πρόσφατα κάποιος την ανέβασε στο yt. Υποψία σεναρίου με δυο ταλαίπωρους (κάγκουρες), που πάνε σε ένα πάρτι περιμένοντας αλκοόλ και σεξ, αλλά πέφτουν πάνω σε κοπέλες-βρικόλακες.

Έχουμε λοιπόν κάποια άτομα ( ιεροσυλία να τους πεις ηθοποιούς), που απλά λένε ( με δυσκολία) τα λόγια τους και χαμογελάνε στις υποτίθεται τρομακτικές σκηνές. Κάκιστο φωτισμό, ανύπαρκτη σκηνοθεσία, βασανιστική μουσική και ντυσίματα που θα ζήλευαν και οι δικές μας βιντεοταινίες. Η θέαση της, σε καμία περίπτωση δεν προτείνεται σε άτομα, που νυστάζουν εύκολα ή δεν έχουν απεριόριστες αντοχές στο trash ( Metalcandyman ακούς)...

http://www.imdb.com/title/tt0124193/

 
Ακουω και παρα ακουω φιλαρακι μου.Το Vampire Knights ειναι μεσα στο top ten μου και πραγματικα ειναι απο αυτα τα απαισια διαμαντια που γουσταρω με χιλια.Σεναριο για τα μπαζα,ερμηνειες δεν υπαρχουν ειναι κες και πηρα εγω μερικα αλανια και φτιαξαμε ταινια με οτι λεφτα ειχαμε στης τσεπες μας εκεινη την στιγμη.Εχει τρομερες σκηνες για πολυ γελιο οπως οταν οι δυο γκομενες βαμπιρ ειναι μεσα σε μια τουαλετα και η μεγαλητερη μαθενει στην αλλη πως να δαγκωνει λαιμους.Τρελη ταινια ολα τα λεφτα και το κακο που με την θυμησες ειναι οτι εχω τοσο πολυ πραμα που πρεπει να ψαχνω σε εκατονταδες DVD και ενα σωρο σκληρους για να το βρω.Αν δεν βαριεμαι να ψαξω θα το κανω το βραδυ γιατι δεν γουσταρω να το δω στο youtube οπως αναφερες και ειδικα αν δεν εχει υποτιτλους.
 
Metal ήμουν σίγουρος ότι θα την ήξερες. Σκεφτόμουν ότι αν υπάρχει στο φόρουμ κάποιος που να την έχει δει, αυτός θα ήσουν εσύ... :)
 
Λοιπόν, την είχα πετύχει κι εγώ πριν αρκετά χρόνια, τις "μικρές" ώρες της νύχτας, σε ένα τοπικό ανθυποκάναλο. Άντεξα μόλις κανένα μισάωρο μέχρι το μυαλό μου να προτιμήσει να γυρίσει τον διακόπτη στο off αντί να κάψει εγκεφαλικά κύτταρα προσπαθώντας να αποκωδικοποιήσει τα κρυμμένα, "βαθιά" μηνύματα της ταινίας. Με τον καιρό την είχα αποβάλλει από τη μνήμη μου, μέχρι που ξαναείδα το trailer στο παρόν thread. OK, με έπιασε νοσταλγία κι έκανα το λάθος να τη δω στο yt. Η ταινία είναι κυριολεκτικά για τα μπάζα, αλλά προσωπικά είμαι περήφανος γιατί νιώθω σαν να ανήκω σε μια "ελίτ", που όχι μόνο άντεξε, αλλά και διασκέδασε με αυτό το πράγμα που θέλει να περάσει για ταινία. Ένοχη απόλαυση
 
Iggy τα είπες όλα... ;)
 
Πίσω
Μπλουζα