Vanquish: (360/PS3)

DINO

Expert
Joined
3 Αύγ 2007
Μηνύματα
8.334
Αντιδράσεις
1.214
Η Platinum Games, παρουσίασε πριν λίγο καιρό ένα teaser trailer, ενός νέου παιχνιδιού, του οποίου ο ήρωας, αλλά και το gameplay, φαίνεται πως μοιάζουν σκανδαλωδώς με το λατρεμένο παιχνίδι των ΧΒΟΧ360άκηδων, HALO...

Δείτε το ψαρωτικό trailer και τα ξαναλέμε:

[gt]61348[/gt]




Το παιχνίδι ξεκίνησε να φτιάχνεται από το 2007 και φαντάζομαι οτι δε θα αργήσει να ανακοινωθεί η ημερομηνία κυκλοφορίας.

Η πλοκή είναι άγνωστη και το μόνο που φαίνεται στο trailer είναι μια επίθεση από τον ουρανό στις ΗΠΑ... Μάλλον εξωγήινους μυρίζομαι...

Υπάρχουν όμως δύο μεγάλες ειδήσεις για το παιχνίδι αυτό:

Η μια μεγάλη είδηση, είναι πως πίσω από το παιχνίδι βρίσκεται, ο γνωστός μας από το Resident Evil, Shinji Mikami και αυτό, αν μη τι άλλο, εγγυάται κάτι πολύ καλό...

Η δεύτερη μεγάλη είδηση είναι, οτι, απ'ότι γράφεται στα διάφορα sites, μάλλον θα είναι PS3 exclusive...

Μένει να δούμε αν θα είναι καλύτερο απ'το HALO (ξέρω βλασφημία :p ) και αν θα είναι PS3 exclusive...

Προσωπικά δε μπορώ να περιμένω...

Developer: Platinum Games

Publisher: SEGA

Director: Shinji Mikami

Producer: Atsusi Inaba
 
Φαινεται εντυπωσιακο, παιζει να βγαλουν κανενα Demo στο Psn?
 
παλιό το video... το δουλεύουν ακόμα το παιχνίδι ή το παρατήσανε;
 
Δεν έχω διαβάσει κάτι τέτοιο...

Για οποιοδήποτε νεότερο, θα ενημερώνω...
 
ε εντάξει, δεν είναι Spartan, είναι Kalamatan.

το μονο Halo Killer ειναι ... καποιο νεο version του Halo τελικά. Εδω το Halo Wars ήταν RTS και με τη πειρατεια που παιζει στο X360 καταφερε και &reg2=All&game2=Resistance+2+-+PS3[15255]&reg3=All&game3=Halo+Wars+-+X360[7715]&weeks=100"]πουλησε σχεδον οσο το αλλο Halo Killer, το Resistance 2.

Τα γραφικά παντως δεν κανουν το παιχνιδι (αν και φαινονται μια χαρα).

πέντε Πάτερ Ημών και δέκα μέρες νηστεία για τη βλασφημία (και να μην επαναληφθει)

:p
 
Σχώρα με πάτερ!!!

Προσωπικά θεωρώ περισσότερο HALO Killer το Killzone 2 παρά το Resistance!

Ποιός ακούει τους "άλλους", τώρα... :p
 
Το Resistance 2 αν και μου αρεσε το trailer δεν με τραβηξε πολυ,θα το ξανακοιταξω ομως ,οσο για το killzone 2 το πηρα αλλα δεν το εβαλα ακομα.Dino το τελειωσες;
 
Μπαααα.... Δε μ'αφήνει ο πιτσιρικάς, να΄ναι καλά!

Άσε που πρέπει να δεσμεύσω τη 47άρα στο σαλόνι...

Έχω να παίξω PS3 κανά δίμηνο! :(
 
DINO είπε:
Μένει να δούμε αν θα είναι καλύτερο απ'το HALO

DINO είπε:
Προσωπικά θεωρώ περισσότερο HALO Killer το Killzone 2 παρά το Resistance!
Εγώ ένα πράγμα δε μπορώ να καταλάβω!

Για να θεωρηθεί ένας τίτλος killer ενός άλλου,δε πρέπει αυτός ο άλλος τίτλος ν' αξίζει ;!; :p :p
 
Εσύ παίξε με τη τύχη σου τώρα!!!!
 
Εδω κατι ειχε ακουστει για Halo 3 στο PS3! :p
 
manos426f είπε:
Εγώ ένα πράγμα δε μπορώ να καταλάβω!Για να θεωρηθεί ένας τίτλος killer ενός άλλου,δε πρέπει αυτός ο άλλος τίτλος ν' αξίζει ;!; :p :p

pooky(1) είπε:
Εσύ παίξε με τη τύχη σου τώρα!!!!
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!!!!!!!!! :rofl:

In my mind, HALO sucks and KILLZONE 2 rules!!! :D

Halo? Halo? Κόπηκε η γραμμή! Πάρε το μηδέν....
 
Και η Amiga πούλησε περισσότερο από τον ST, αλλά αυτό δεν την κάνει καλύτερη!

Και κάπου εδώ, είναι που μπαίνει ο Wally... :biglaugh:
 
Χε χε χε!!! Just for fun... :)
 
Vanguish (360/PS3)

Και φυσικα ομιλουμε πιθανοτατα για τον καλυτερο multiplatform action τιτλο της χρονιας.

Κυκλοφορει απο την Sega με παραγωγο τον μεγαλο Shinji Mikami τον Οκτωβρη του 2010.

Η δραση ειναι απλα ΚΑΤΑΙΓΙΣΤΙΚΗ. Με μια ματια θα το χαρακτηριζα ως ενα επιτυχημενο ζευγαρωμα του Gears of War με το Gun Valkyrie.

image_vanquish-13059-1977_0007.jpg


Gamersyde Trailer
 
Φαίνεται λιγότερο ευκίνητο από το Gun Valkyrie, αλλά παραμένει ένα καθαρόαιμο video game, έτσι όπως πρέπει να είναι τα video games. Τρέφω υψηλές προσδοκίες.
 
Απλά RESPECT στον άνθρωπο που μας έδωσε τα Resi!

Όπου Shinji Mikami, ακολουθώ τυφλά!
 
Πωρώθηκα πρωινιάτικα. Όταν βγεί εγώ θα μπαίνω φαντάρος :(
 
Πίσω
Μπλουζα