Video streaming από το PC

Rygar

Apple Lover
Joined
14 Ιουλ 2006
Μηνύματα
8.308
Αντιδράσεις
3.400
Ρε παιδιά, για να είμαι ειλικρινής δε θέλω να το ξεφτιλίσω με μία ακόμα κονσόλα στο σπίτι, αλλά εάν είναι η πιο εύκολη, φτηνή και συνάμα συμφέρουσα λύση (με ένα σμπάρο πολλά τρυγώνια, όπως βίντεο, μουσική, εικόνες κλπ κάτω από ένα καλαίσθητο GUI) για να στείλω βίντεο από το PC στο σαλόνι χωρίς καλώδια, τότε να το πάρω. Εχει κάνει κανείς σας αυτή την παληκαριά; Αξίζει; Θέλω media player 11; Θέλω σΒίστα (το ξεχνάμε γιατί θέλω και pc); Από ταχύτητα πώς πάει;

Μη μου πείτε μερικοί μερικοί, ότι αυτό μπορώ να το κάνω καλά και σε Linux γιατί ΔΕ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ και δε θέλω να ξαναδιαβάσω τη ΔΟΜΗ από την ανάποδη για να το καταφέρω.

Αυτά...
 
Ευχαριστώ για το λινκ. Βασικά με ενδιαφέρει να μάθω εμπειρίες από οσους το έχουν δοκιμάσει.
 
Στο XBOX 1, Video και mp3 streaming παίζουν άψογα με ένα απλό Samba Share στο PC. Το έχω αρκετό καιρό τώρα και δεν με προβλημάτισε ποτέ ;)
 
keeper7k είπε:
Στο XBOX 1, Video και mp3 streaming παίζουν άψογα με ένα απλό Samba Share στο PC. Το έχω αρκετό καιρό τώρα και δεν με προβλημάτισε ποτέ ;)
Και δε μου λες, παίζει τα πάντα; Ας πούμε, εγώ βασικά το θέλω για να παίζω Xvid/Divx με τους υπότιτλους σε ξεχωριστά αρχεία. Το dvd player του σαλονιού μού δείχνει τους υπότιτλους στα γιαπωνέζικα.

(Ισως να είναι ευκαιρία να παρακολουθήσω σοβαρά το θρεντάκι της Candy για τα γιαπωνέζικα. :D )
 
Ο Media Player, όχι απλώς παίζει τα πάντα, αλλα θα εκπλαγείς και με τις δυνατότητες του. Όσον αφορά τους υπότιτλους, μπορείς ακόμα και να τους συγχρονίζεις σε πραγματικό χρόνο απλώς κουνώντας το stick δεξιά αριστερά ;)

Επίσης δέιχνει τους γιαπωνέζικους υπότιτλους στα γιαπωνέζικα και τους ελληνικούς στα ελληνικά :p :p :biglaugh:
 
keeper7k είπε:
Ο Media Player, όχι απλώς παίζει τα πάντα, αλλα θα εκπλαγείς και με τις δυνατότητες του. Όσον αφορά τους υπότιτλους, μπορείς ακόμα και να τους συγχρονίζεις σε πραγματικό χρόνο απλώς κουνώντας το stick δεξιά αριστερά ;)
Επίσης δέιχνει τους γιαπωνέζικους υπότιτλους στα γιαπωνέζικα και τους ελληνικούς στα ελληνικά :p :p :biglaugh:
Εχει το XBOX 1 media player;;; Τι λε ρε!!! :animeek: Φαντάζομαι θα έχεις το slim, και όχι κάποιο παλαιότερο μοντέλο.
 
Rygar είπε:
Εχει το XBOX 1 media player;;; Τι λε ρε!!! :animeek:
Έχει και είναι απο τα καλύτερα Media Centers που έχω δεί ;)

xbmcmainscreenshotng7.jpg


screenshot015bu9.jpg


Τσέκαρε εδώ

Rygar είπε:
Φαντάζομαι θα έχεις το slim, και όχι κάποιο παλαιότερο μοντέλο.
Δεν υπάρχει slim XBOX. Ένα και καλό ήταν ( ... και τούβλο επίσης :D )
 
keeper7k είπε:
Έχει και είναι απο τα καλύτερα Media Centers που έχω δεί ;)
xbmcmainscreenshotng7.jpg


screenshot015bu9.jpg


Τσέκαρε εδώ

Δεν υπάρχει slim XBOX. Ένα και καλό ήταν ( ... και τούβλο επίσης :D )

Kai πως το αποκταμε αυτο χωρις τσιπαρισμα η σοφτμονταρισμα? :confused:
 
Αληθεια ρε παιδια το σοφτμονταρισμα πως γινεται?

Για πρωτη φορα χρειαζομαι τσιπαρισμα η σοφτμονταρισμα για να μπορεσω να παιξω το Dead or Alive Beach Volley Ball σε ολη του την μεγαλοπρεπεια αν με πιανεται :diablotin: :diablotin:
 
Πονηρο παιδι...αυριο με το κηδεμονα σου
 
Πίσω
Μπλουζα