Vintage User AMIGA - Issue 1

phil_vr

RetroNuts!
Joined
7 Μάρ 2007
Μηνύματα
1.944
Αντιδράσεις
64
Επιτελους βρηκα λιγο χρονο να τελειωσω ενα περιοδικο που αρχισα να ετοιμαζω με σκοπο να βγει καπου 20-26 σελιδες, αλλα δυστυχως ελειψη χρονου θα το καταδικαζε σε ατελη παραμονη επ'απειρο στα εγκατα του σκληρου μου. Ετσι το εκλεισα οπως οπως στις 14 σελιδες, και το ανεβασα για να το χαρειτε και εσεις. Σημειωση και παλι οτι βγηκε αρκετα βιαστικα, οποτε σιγουρα εχει και λαθακια και στην συνταξη οσο και στο layout. Ετσι ζητωντας προκαταβολικα συγνωμμη, ειναι αφιερωμενο σε ολους τους Amigaδες του φορουμ.

picture.php


Εδω μπορειτε να κατεβασετε το RAR αρχειο που περιεχει το τευχος Vintage User AMIGA, το image της δισκετας σε adf μορφη, ενα εξωφυλλο χωρις την δισκετα (φανταστηκα οτι θα το ηθελαν αρκετοι να δουν το εξωφυλλο οπως πρωτοσχεδιαστηκε και θα φαινοταν με την δισκετα αποκολημενη), και μια ετικετα για την δισκετα (Αν καποιος ειναι τοσο πορωμενος για να φτιαξει μια εκτυπωμενη εκδοση του μινι-περιοδικου αυτου και θελει σωνει και καλα και την δισκετα αυτουσια!). Δεν μπορειτε να πειτε οτι δεν σας σκεφτηκα (εστω και μεσα στην βιασυνη)!

Κατεβαστε το απο το official thread
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Όπως σου είπα και στο chatbox, συγχαρητήρια για την εξαιρετική δουλειά σου. Φαντάζει να είναι άρθρα από το Retro gamer, το αποτέλεσμα είναι εκπληκτικό!!!!

Μπράβο και πάλι!!!
 
Άψογος phil_vr! Εξαιρετικό αποτέλεσμα, φανταστική η προσπάθειά σου! Τα θερμά μου συγχαρητήρια! :thumbup:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είχα την τιμή και τη χαρά να διαβάσω πρώτος την έξοχη αυτή προσπάθεια του phi_vr,ως δώρο για τα γενέθλιά μου,και τον ευχαριστώ επ' ευκαιρία και δημοσίως γι' αυτό..!

Θα το ξαναδιαβάσω αύριο ασφαλώς,αλλά προκαταβολικά να πω χίλια μπράβο στον phi για την εκπληκτική αυτή κίνησή του,η οποία συνοδεύτηκε από ένα πάρα πολύ καλό αποτέλεσμα...!
 
Πότε το εκδίδουμε Phil???
 
Respect και τα συγχαρητήριά μου!!! Δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από ένα καλό "επαγγελματικό"!!!
 
Phil_vr, με έχεις μπερδέψει, πραγματικά φίλε! 8)

Το μόνο που σε σώζει, είναι το avatar και η υπογραφή σου! :D

Κατά τα άλλα, κάνω την καρδιά μου πέτρα και χαιρετίζω αυτή την ωραία προσπάθεια! :D

Δυστυχώς είμαι στη δουλειά και δε μπορώ να το κατεβάσω, αλλά θα είναι το πρώτο πράγμα που θα κάνω μόλις πάω σπίτι...

Είμαι σίγουρος για το άψογο αποτέλεσμα, οπότε respect προκαταβολικά από εμένα! :)
 
Μπράβο σου! Ευχαριστώ που μοιράζεσαι τον κόπο σου μαζι μας
 
:headbangdude: :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude:

Το The Pawn το είχα παίξει -τι ατυχία!- στον 6128, για ελάχιστες ώρες. Μετά το είδα σε Α500 φίλου μου, αλλά όταν πηρα Α500, δεν κατάφερα να το βρω. Περιμένω πως και πως το νεο μου γραφείο σε 10 μερες!!!! Εντωμεταξύ, είδα κι αλλα παιχνιδάκια που τα ήξερα σαν τίτλους, π.χ. τo Geebee Air Rally. Ευγε Philε!!!
 
Αυτά είναι... και δισκετούλα δώρο και περιοδικό που πραγματικά αν δεν το έλεγες οτι ειναι home made θα περνούσε άνετα για κανονική έκδοση έντυπου. Συγχαρητήρια !
 
Μια ομορφιά phil...μια ομορφιά!!! :sealed:

Αν σε "κρατάει" κανένας Amigas και αναγκάζεσαι να τα κάνεις αυτά, ειδοποίησε μας με τρόπο ότι κάτι συμβαίνει να το καταλάβουμε και να σε βοηθήσουμε.... Μη φοβάσαι φίλε θα μπορούσε να τύχει στον καθένα!!! Ακόμα και σε εμένα!! ;)
 
Mπα,τίποτα από όλα αυτά νομίζω,απλά ο άνθρωπος είπε "οι σοβαρές προσπάθειες για τα σοβαρά μηχανήματα",that's all....! :p :p :p :p :p :p
 
Ειναι φοβερο!! phil_vr απιστευτη δουλεια εκανες! Respect και απο εμενα!
 
Turrican είπε:
Αν σε "κρατάει" κανένας Amigas και αναγκάζεσαι να τα κάνεις αυτά, ειδοποίησε μας με τρόπο ότι κάτι συμβαίνει να το καταλάβουμε και να σε βοηθήσουμε.... Μη φοβάσαι φίλε θα μπορούσε να τύχει στον καθένα!!! Ακόμα και σε εμένα!! ;)
Έχω ήδη ειδοποιήσει την ASWAT team (Atari Special Weapons And Tactics) να μπουκάρει στο διαμέρισμα του phil_vr! :D
 
Πες μόνο στα "παιδιά" με το μαλακό....παραμένει ακόμα ένας από εμάς... :precry:

Εμείς είμαστε με το μέρος της μητέρας εκκλησίας που δέχεται πάντα την μετάνοια... :help:
 
Μην πυροβολειτε βρε σεις! Χεχε.. τον STFM ποτε δεν τον εγκατελειψα.. αντιθετα την 500αρα και την 1200 μου, δωθηκαν και αγνοειται η τυχη τους.. Ετσι πιστευω πως οφειλα να φτιαξω κατι τετοιο ωστε να αποκαταστησω my demons!

Ευχαριστω για τα καλα σας λογια και τιμη μου που σας αρεσε το μινι περιοδικο αυτο.. ας οψειται η ελειψη χρονου που δεν με αφηνει να ασχοληθω με οσα θελω να κανω (βασικα 520 ζωες θα ηθελα για να τα προλαβω ολα!! ) ;)
 
phil_vr είπε:
Ευχαριστω για τα καλα σας λογια και τιμη μου που σας αρεσε το μινι περιοδικο αυτο.. ας οψειται η ελειψη χρονου που δεν με αφηνει να ασχοληθω με οσα θελω να κανω (βασικα 520 ζωες θα ηθελα για να τα προλαβω ολα!! ) ;)
Δηλαδη πού να κοιμοσουν κιολας :D Μπραβο phil και εις αλλα με υγεια :cheers:
 
Πίσω
Μπλουζα